Nájdeš nás aj na:

Amerika

Exotika bez testu a karantény! Cancún je už otvorený a má certifikát bezpečnosti. Letenky od 299€

Exotika bez testu a karantény! Cancún je už otvorený a má certifikát bezpečnosti. Letenky od 299€

Mexiko je jedna z málo exotických krajín, kam už môžeme slobodne cestovať bez nutnosti testu či karantény pri vstupe do krajiny. Tento stredoamerický raj sa postupne začal otvárať 8. júna a teraz v októbri už láka zahraničných návštevníkov na svoje najkrajšie letoviská, ktoré sú otvorené v plnej kráse. Turistov v destinácii Cancún či Playa Del Carmen čaká veľké množstvo rezortov a hotelov, pláže sú otvorené bez obmedzení.

Reklama

Stačí poistenie a let priamo na letisko Cancún

Aktuálne Mexiko nevyžaduje od turistov po príchode karanténu ani test na COVID-19. Cestujúci by však mali mať platné cestovné poistenie, ktoré pokrýva náklady spojené s koronavírusom.

Na základe spätnej väzby od našich cestovateľov a tiež oficiálneho stanoviska letiska Cancún vieme, že ak poletíte na Cancún a nebudete mať prestup v hlavnom meste Mexico City, nebude vaša cesta podliehať prípadnému rozhovoru s imigračnými pracovníkmi, ktorí rozhodujú o vstupe do krajiny.

Najobľúbenejšie plážové destinácie Mexika sú otvorené

Letoviská Cancún a Playa Del Carmen sa už oficiálne znovu otvorili pre cestovný ruch, rovnako tak aj okolité dovolenkové oblasti ako Tulum, Isla Mujeres a Cozumel.

Mexický guvernér Quintana Roo začiatkom októbra oznámil, že v krajine už sa podarilo znížiť riziko prenosu COVID-19 a epidemiologický semafor už nie je oranžový ale žltý. To umožňuje Cancunu, Playa Del Carmen a Riviére Maya začať ďalšiu etapu znovuotvorenia cestovného ruchu, ktorá zahŕňa otvorenie väčšej kapacity hotelov a tiež archeologických turistických atrakcií. Jediné, čo zostáva naďalej zatvorené v krajine sú bary a nočné kluby.

Aktuálne Mexiko nevyžaduje od turistov po príchode karanténu ani test na COVID-19. Cestujúci by však mali mať platné cestovné poistenie, ktoré pokrýva náklady spojené s koronavírusom.

Akciové letenky do Cancúnu na sezónu 2020/2021

Jedny z prvých, ktorí získali certifikát bezpečnej dovolenky

Svetová rada pre cestovný ruch (WTTC) v máji uviedla na trh vôbec prvú bezpečnostnú a hygienickú „pečiatku“ na svete, ktorá je zárukou dodržiania vysokých bezpečnostných štandardov v celej dovolenkovej destinácii. Spomedzi všetkých krajín sveta bol práve mexický Cancún jednou z prvých destinácií, ktorá tieto štandardy prijala a spomínaný certifikát získala.

Pri dovolenke na Cancúne tak budete vidieť pečiatky takmer na všetkých hoteloch, reštauráciach, letisku a v podstate všetkých subjektoch cestovného ruchu. „Cancún a mexický Karibik implementovali nové bezpečnostné opatrenia už na jar,“ uviedol Mexický guvernér oblasti Quintana Roo Carlos Joaquín.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx12 hodiny dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky14 hodiny dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky17 hodiny dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky18 hodiny dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy19 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky19 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky19 hodiny dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky19 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky19 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore