Nájdeš nás aj na:

Amerika

Cancún je otvorený bez testu a karantény. Pri odlete z Mexika sa po novom platí odletová taxa 10€

Cancún je otvorený bez testu a karantény. Pri odlete z Mexika sa po novom platí odletová taxa 10€

Mexiko je jedna z málo exotických krajín, kam môžeme slobodne cestovať bez nutnosti testu či karantény pri vstupe do krajiny. Tento stredoamerický raj sa postupne začal otvárať 8. júna 2020 a aj tento rok láka zahraničných návštevníkov na svoje najkrajšie letoviská, ktoré sú otvorené v plnej kráse. Turistov v destinácii Cancún či Playa Del Carmen čaká veľké množstvo rezortov a hotelov, pláže sú otvorené bez obmedzení. My sme práve vypelikánovali letenky z našich končín od 559 eur, nižšie v článku nájdeš lety na celú hlavnú sezónu!

Reklama

Leťte priamo na Cancún, pri ceste domov nezabudnite na registráciu

Aktuálne Mexiko nevyžaduje od turistov po príchode karanténu ani test na COVID-19. Na základe spätnej väzby od našich cestovateľov a tiež oficiálneho stanoviska letiska Cancún vieme, že ak poletíte na Cancún a nebudete mať prestup v hlavnom meste Mexico City, nebude vaša cesta podliehať prípadnému rozhovoru s imigračnými pracovníkmi, ktorí rozhodujú o vstupe do krajiny.

Pri odchode z Mexika je potom potrebné na letisku v Cancúne zaplatiť turistickú daň vo výške 224 mexických pesos (približne 10 eur). Túto daň je potrebné zaplatiť vopred online a platí pre každú osobu vo veku 5 a viac rokov. Webová stránka na registráciu a platby je: http://visitax.gob.mx/sitio/. Zadáte počet cestujúcich, meno, vek a číslo pasu, dátum odchodu a dátum elektronickej platby. Registráciu je možné vykonať za rodinu, pokiaľ sú zaznamenané potrebné individuálne údaje o jednotlivcoch. Potvrdenie o platbe je potrebné predložiť na letisku pred nástupom na palubu.

Najobľúbenejšie plážové destinácie Mexika sú otvorené

Letoviská Cancún a Playa Del Carmen sa už oficiálne znovu otvorili pre cestovný ruch, rovnako tak aj okolité exotické dovolenkové oblasti ako Tulum, Isla Mujeres a Cozumel.

Mexický guvernér Quintana Roo začiatkom októbra minulého roku oznámil, že v krajine už sa podarilo znížiť riziko prenosu COVID-19 a epidemiologický semafor je priaznivý. To umožnilo Cancúnu, Playa Del Carmen a Riviére Maya začať ďalšiu etapu znovuotvorenia cestovného ruchu, ktorá zahrnula otvorenie väčšej kapacity hotelov a tiež archeologických turistických atrakcií.

Aktuálne Mexiko nevyžaduje od turistov po príchode karanténu ani test na COVID-19. Cestujúci by však mali mať platné cestovné poistenie, ktoré pokrýva náklady spojené s koronavírusom.

Akciové letenky do Cancúnu na sezónu 2020/2021

Jedny z prvých, ktorí získali certifikát bezpečnej dovolenky

Svetová rada pre cestovný ruch (WTTC) v máji uviedla na trh vôbec prvú bezpečnostnú a hygienickú „pečiatku“ na svete, ktorá je zárukou dodržiania vysokých bezpečnostných štandardov v celej dovolenkovej destinácii. Spomedzi všetkých krajín sveta bol práve mexický Cancún jednou z prvých destinácií, ktorá tieto štandardy prijala a spomínaný certifikát získala.

Pri dovolenke na Cancúne tak budete vidieť pečiatky takmer na všetkých hoteloch, reštauráciach, letisku a v podstate všetkých subjektoch cestovného ruchu. „Cancún a mexický Karibik implementovali nové bezpečnostné opatrenia už na jar,“ uviedol Mexický guvernér oblasti Quintana Roo Carlos Joaquín.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore