Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

10 zážitkov, ktoré pri návšteve Mexico City nevynechaj + letenky za 529€

10 zážitkov, ktoré pri návšteve Mexico City nevynechaj + letenky za 529€

Ako jedno z najväčších hlavných miest na svete (1 485 km²) je Mexico City jedným z najpopulárnejších cestovateľských cieľov v Amerike. Dejiny tejto neustále sa meniacej krajiny, spolu sfúziou jej umenia, gastronómie a jedinečnej kultúry, ohromujú a zanechávajú tisíce jej návštevníkov v úžase. Ak plánujete navštíviť mesto Mexico City prvýkrát, môže sa vám zdať príliš veľké a ohromujúce. Je domovom najväčšej katedrály v Latinskej Amerike, najväčšieho zeleného priestoru v meste a niektorých najznámejších architektonických, historických i moderných budov. Kde teda začať?

Reklama

Castillo Chapultepec

Hrad Chapultepec, ktorý sa objavil vo filme Baza Luhrmanna Rómeo a Júlia, je oveľa viac ako len pozadie tohto filmu, nominovaného na Oscara. Na kopci v nádhernom Bosque de Chapultepec bol kedysi domovom bývalého mexického cisára Maximiliána I. a jeho manželky cisárovnej Carloty. Už dávno sú jej dni licenčných poplatkov; V súčasnosti je tu múzeum Museo Nacional de Historia, vynikajúce múzeum, ktoré patrí medzi najlepšie v celom meste.

zdroj: Shutterstock/Photostock by Leonardo Em

Ciudad Universitaria

Doslovne preložené ako „univerzitné mesto“, Ciudad Universitaria areálom vysokej školy Coyoacán v UNAM (Universidad Nacional Autónoma de México) a jednou z najvýznamnejších pamiatok mesta Mexico City. UNAM síce je najväčšou latinskoamerickou univerzitou a najvyššie bodovanou mexickou univerzitou, ale akademické dôvody samy o sebe z nej nerobia miesto, hodné navštívenia. Je to umelecký detail, ktorý jej dominuje. Nástenné maľby Davida Alfara Siquierosa sú dokonca zapísané do svetového dedičstva UNESCO.

Akciové letenky do Mexika

Katedrála Metropolitana

Táto katedrála sa nachádza na severnej strane hlavného námestia a je najväčšou katedrálou celkovo v Amerike a najstaršou v Latinskej Amerike. Je postavená z kameňov z prastarého aztéckeho chrámu a je majstrovským dielom troch odlišných architektonických štýlov, ktoré označujú tri storočia, počas ktorých bola postavená. So zvonmi navrhnutými Xalapanom je architektonicky inšpirovaná gotikou, so španielskym vplyvom.

Múzeum Fridy Kahlo

Frida Kahlo je v Mexiku rovnako symbolická ako jeho tacos a tequila. Takže fakt, že jej bývalý domov, dnes múzeum a umelecká galéria venovaná jej životu, je na zozname pamiatok, ktoré by ste v Mexico City mali vidieť, nie je žiadnym prekvapením.. Hovorí sa o ňom ako o La Casa Azul (Modrom dome) a nachádza sa v netypickej štvrti Coyoacán a je skvelým bodom, ako začať deň objavovania v jej okolí. Dostavte sa sem skoro a predbehnite takmer konštantný tok turistov, ktorí ho každý deň navštívia.

zdroj: Shutterstock/Alexandra Lande

Dom Leva Trockého

Ak nie ste práve nadšenec umenia a chcete sa vyhnúť davom, ktoré často sprevádzajú návštevu kultového Múzea Fridy Kahlo, vyberte sa do neprávom podceňovaného Museo Casa de Leon Trotsky, ktoré sa nachádza len neďaleko po ceste. V tomto múzeu sovietskeho revolucionára a teoretika marxizmu nasledujte bezplatných sprievodcov, ktorí vás celým miestom prevedú. Navyše niekedy sa vám tu mihne i práca Fridy Kahlo, takže ak nie ste práve jej veľkým fanúšikom, i to si budete môcť odškrtnúť na svojom zozname.

Pouličné umenie v Colonia Roma

Mexico City je známe svojimi živými mestskými nástennými maľbami, ktoré majú často politické pozadie a sú vždy niečím výnimočné. Ak hľadáte tie najlepšie miesta, kde sa na takéto umenie pozrieť, zamierte si to do Colonia Roma, putujte po Calle Zacatecas alebo objavujte časť La Romita. Tu si môžete pozrieť umelecké kúsky mnohých začínajúcich umelcov, ako je Sofia Castellanos.

Bazar Sábado

Týždenný trh pod šírym nebom, Bazar Sábado, je jedným z najlepších miest na objavovanie lokálne navrhnutých, jedinečných kúskov a starožitností. Je všeobecne známe, že niektorí z najinovatívnejších módnych návrhárov v meste, ako napríklad Carla Fernández, predávajú svoje výrobky.

Brunch v niektorej z najlepších pekární v meste

Mexico City možno nie je také známe svojou kaviarenskou kultúrou ako napríklad Paríž či zvyšok Európy, to však neznamená, že v ňom nenájdete vynikajúce miesta na bezstarostné raňajky s priateľmi. Z pekární odporúčame ochutnať najmä Patisserie Dominique a portugalskú Da Silvu.

Reštaurácie pre gurmánov

Zatiaľčo scéna s pouličnými potravinami v Mexico City je uznávaná i Unescom, je pochopiteľné, že pri návšteve mesta sa budete chcieť poddať i niečomu gurmánsky špeciálnemu. Mexico City je známe svojou rozmanitosťou špičkových reštaurácií pre labužníkov, preto by ste určite mali vyskúšať aspoň jednu z nich. Odporúčame mnohými ospevovanú Pujol, ktorej ceny sa však šplhajú o niečo vyššie. Ak ste fanúšikom sushi, vašou ulicou by bola zrejme Tori Tori Temistocles. Calle Álvaro Obregón je takisto známa tým, že je plná vynikajúcich reštaurácií. Stačí sa len vybrať za svojím nosom.

Mercado de Coyoacán na domácu kuchyňu

Toto je miesto, kde by ste sa mali vybrať ochutnať autentickú mexickú kuchyňu. Vynikajúce jedlo na tomto pôvabnom trhu, ktoré určite stojí za ochutnanie, je napríklad tostadas, pokrytá morskými plodmi. Keďže ide o turistický hotspot, pripravte sa na to, že možno budete musieť i vyjednávať s „turistickými cenami“, aby ste sa zbytočne nepreplatili.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Viki je blogerka, umelkyňa, milovníčka čerstvého vzduchu a pocitov nekonečna. Na Pelipecky prispieva už od roku 2016 a stretnúť ju môžete najmä v Berlíne, kde sa rozhodla žiť a študovať.

Hore