Nájdeš nás aj na:

Ázia

VÝPREDAJ: Dubaj konečne aj s 5* Qatar Airways a za špeciálne ceny od 389€!

VÝPREDAJ: Dubaj konečne aj s 5* Qatar Airways a za špeciálne ceny od 389€!

Qatar Airways kvôli blokáde viacerých krajín Blízkeho východu nemohli nejaký čas lietať do Dubaja, tomu je však už definitívne koniec! Katar sa zmieril so štyrmi arabskými štátmi (Saudská Arábia, Bahraj, Egypt a Spojené Arabské Emiráty) a aktuálna dohoda umožnila zrušenie obchodných a cestovných embárg. Vďaka tomu môžeš teraz letieť napríklad do Dubaja už aj so špičkovými katarskými aerolinkami.

Reklama

V ponuke sú spiatočné letenky z Viedne za 389€ (platí pri objednávke minimálne 2 leteniek) alebo za 399€, všetko pod 4 stovky. Vybrať si môžeš z lukratívnych termínov na od marca až do októbra. Odmenou ti bude skutočne výnimočný palubný servis, veľká batožina, kvalitný multimediálny systém na palube a napokon samozrejme horúca exotická dovolenka v Dubaji.

Dubaj je jediný emirát otvorený turistom bez nutnosti karantény. Pred odletom je treba prísť už do Viedne s negatívnym PCR testom, neskôr vás otestujú zdarma na Dubajskom letisku po prílete. Potom si už len užívate dovolenku v Dubaji, po návrate využijete bezproblémový tranzit na Slovensko a potom platí povinnosť ísť do izolácie, na 5. deň sa následne prihlásite na bezplatný test, ktorý po negatívnom výsledku ukončí izoláciu.

Katarský vlajkový dopravca plánuje ďalej pridávať staro-nové trasy až do konca roka 2021. Katarské aerolinky počas pandémie v podstate nikdy neprestali lietať. Diaľkové trasy dopravcu z Kataru budú prevádzkované lietadlami Airbus A350 a Boeing 787 Dreamliner. Superjumbo A380 zostane zatiaľ na zemi.

Výpredaj leteniek Qatar Airways do Dubaja

Do Dohy na krídlach Dreamlineru

Qatar Airways sú jedny z mála aeroliniek na svete, ktoré počas koronakrízy prakticky neprestali lietať. Aj dnes táto letecká spoločnosť zabezpečuje výborné spojenia medzi Dohou a najobľúbenejšími destináciami sveta. Z letiska Viedeň sa lety do Dohy operujú štyrikrát týždenne na krídlach super moderného Boeingu 787-8 Dreamliner, prípadne sa na linke objavuje aj obľúbené Airbusy A320-A330. Z Dohy sa dá s rýchlym prestupom cestovať ďalej do Dubaja.

Pri letenkách Qatar Airways z Viedne majú cestujúci pohodlný prestup v Katare – cestou tam aj späť majú dostatok času na presun i prípadné nákupy či relax.

Cesta z Viedne do Dohy trvá približne päť hodín, počas ktorých bude o vás výborne postarané už aj v ekonomickej triede. Stihnete si pozrieť pár filmov, ochutnať skvelé jedlá, prémiové pitie a zažijete jedinečné okamihy – dovolenka s Qatar Airways skutočne začína už nástupom do lietadla. My v redakcii sme sa o tom presvedčili už hneď niekoľkokrát. V Dohe potom presadnete do ďalšieho lietadla a približne o hodinku si v Dubaji.

Batožina – dostatočné množstvo pre každého

Ekonomická trieda Qatar Airways umožňuje cestujúcim vziať na palubu 1 kus 7kg príručnej batožiny a 2 kusy podpalubnej batožiny, ktoré môžu spoločne vážiť do 25 kg. Rozmery príručnej batožiny: 1 kus do 7kg (50cm x 37cm x 25cm).

Viac priestoru než kedykoľvek predtým ocenil aj SKYTRAX

Prispôsobte si sedenie a relaxujte na jednom z najširších sedadiel v leteckom priemysle navrhnutom tak, aby vám prinieslo nadštandardný priestor a pohodlie. Teraz máme na mysli štandardné sedenie v ekonomickej triede.

Cestujúci majú tú možnosť (a to šťastie), že sedia v sedadlách, ktoré sú jedny z najpriestrannejších na celom svete. V porovnaní s tým, na čo sme z ekonomických tried zvyknutí, ide o kráľovskú pohodu, a (aj) vďaka opierke hlavy sa v nich dá komfortne spať, nezávisle od výšky cestujúceho.

Palubný servis ohúri už po nástupe do lietadla

Ešte pred samotným odletom sa pasažieri môžu osviežiť čerstvou pomarančovou a jablkovou šťavou alebo minerálkou. Patrí k tomu aj zvlhčená vreckovka, ktorá sa rozdáva počas cesty viackrát. Áno, stále platí, že sme v ekonomickej triede. Túto službu ostatné letecké spoločnosti ponúkajú iba vo vyšších triedach. Avšak ten, kto stúpi na palubu Qataru, sa musí cítiť výborne, nezávisle od toho, aký typ letenky má zakúpený.

V ekonomickej triede dostane cestujúci na linke Viedeň– Doha štandardný servis – predjedlo, hlavný chod, dezert, snack a tiež neobmedzené množstvo nápojov.

Jedlo v ekonomickej triede Qatar Airways:

S pokojným svedomím by sme mohli nazvať tento odsek ako nebeské chute. Okrem toho, že budete mať možnosť ochutnať rôzne jedlá, chvályhodná je aj ponuka nápojov – alkoholických a nealkoholických. Ak máte špeciálnu diétu, maximálne 24 hodín pred odletom si môžete vyžiadať jedlo vyhovujúce vašim požiadavkám. Novinkou v ponuke Qatar Airways je kompletné vegánske menu, ktoré si už po novom netreba rezervovať vopred.

Nuda nemá šancu, baviť vás budú najnovšie filmy i Wi-Fi

Hodinový, šesťhodinový alebo ešte dlhší let – čas prestanete vnímať. Bude to tak vďaka zábavnému systému s najnovšími filmami z dielne hollywoodskych režisérov ale aj klasikami kinematografie, obľúbenými seriálmi, športovými kanálmi, hrami pre deti a dospelých. Ponuka viac ako 4000 zábavných programov zabezpečí to, že sa vám po prílete možno ani nebude chcieť vystúpiť z lietadla.

Dlhé lety bývajú nočnou morou malých detí a ich rodičov. Qatar spraví všetko pre to, aby tento pocit nikto nespájal s jeho letmi. Zábavný systém tiež obsahuje programy pre deti.

Qatar Airways sú prvou leteckou spoločnosťou v Ázii, ktorá vybaví stovku lietadiel vysokorýchlostným internetom. Aj vďaka tomuto míľniku katarské aerolinky ponúkajú Wi-Fi pripojenie na internet počas celého letu na vybraných letoch z Dohy.

Medzinárodné letisko Hamad v Dohe

Hammad v Dohe je piate najväčšie letisko na svete a jedno z najmodernejších na svete. Počas koronakrízy sa tamojšie autority rozhodli prísť s inováciami vďaka, ktorým sa toto letisko stalo aj jedným z najbezpečnejších na svete. Letisko v Dohe ponúka bezkontaktný check-in, resp. prechod k vášmu ďalšiemu letu a dodržiava vysoké hygienické štandardy.

Zdroje fotiek: qatarairways.com, navjot-singh.com

Dubaj je aktuálne cestovateľským hitom, pretože je jedným z najotvorenejších miest pre zahraničných turistovČo robiť v Dubaji? Pozri si 20 TOP zážitkov, ktoré by si nemal(a) vynechať.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   Prosím, ohodnoťte náš článok.
  Komentáre

  Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

  Hore