Nájdeš nás aj na:

Afrika

6 vecí, ktoré treba zažiť na ostrove Maurícius a TOP letenky od 549€!

6 vecí, ktoré treba zažiť na ostrove Maurícius a TOP letenky od 549€!

Vieš ako vyzerá taká dovolenka na ostrove Maurícius? Áno, pláže, slnko, drinky budú, ale okrem týchto klasických oddychových aktivít máme pár ďalších nápadov, čo sa tam dá robiť a prečo sa dá zamilovať do tejto krajiny až po uši. Podľa spisovateľa Marka Twaina nebo je iba kópiou Maurícia. My ťa o jeho pravde nechceme presviedčať, pretože veríme v to, že po prečítaní tohto článku budeš dostatočne motivovaný k tomu, aby si krajinu navštívil.

Reklama

Pod článkom pripájame aj špeciálnu limitovanú ponuku. Super výhodné letenky na Maurícius z Prahy alebo Viedne.

Zázraky existujú – a aké sú pekné!

Sedieť v tichom vánku a popíjať miestnu kávu alebo prvotriedny rum nie je jediným dôvodom, prečo by si mal horskú dedinku Chamarel navštíviť. Obyvatelia (ktorých je iba 700) sú právom pyšní na tajomný prírodný jav, ktorý nazývajú ako Sedemfarebná zem. Po pohľade na duny rôznych magických farieb, ktoré sú následkom vulkanickej aktivity, tvoj telefón minimálne trikrát zamrzne v dôsledku tvojej fotografickej aktivity. Prečo sú tajomné? V prvom rade kvôli ich jedinečnému vzhľadu, ale aj preto, lebo dokážu odolať aj tropickým búrkam a nezdá sa, že by vôbec erodovali. V okolí je tiež vodopád, ktorý je medzi turistami veľmi populárny.

Chamarel je zároveň západnou bránou do Národného parku Black River Gorges, ktorý sa nachádza vo väčšine turistických itinerárov.

Jeden z Pánov Ostrovov

Videl si už niekedy jaštericu dlhú 30 cm, ktorá je schopná na teba vyliezť a ochutnať tvoj olovrant? Možno ju stretneš počas návštevy obľúbeného ekoturistického ostrova Île aux Aigrettes, ktorý sa nachádza v blízkosti pobrežia (neďaleko od Pointe d’Esny a Blue Bay). Táto prírodná rezervácia zachováva pozostatky veľmi vzácnych pobrežných lesov a poskytuje útočisko pre celý rad endemických a ohrozených druhov voľne žijúcich živočíchov, ako je napríklad ružový holub, obrovská korytnačka Aldabra, divoké orchidey atď. Návštevy sú možné len ako súčasť prehliadky so sprievodcom, takže asi ti nemusíme vysvetľovať, akú obrovskú hodnotu má flóra a fauna tohto miesta.

Adrenalín s BBQ omáčkou

Máš rád vzrušujúce aktivity a jedlo? Tieto dve veci môžeš spojiť na ostrovčeku Ile aux Cerfs v rámci jedného výletovného balíka, ktorý sa predáva pod názvom Budget Day Package. Obsahuje všetko, čo od dovolenky pri mori očakávaš – vzrušujúcu plavbu, obed v štýle BBQ a oddych pri pohľade na azúrové lagúny a biely piesok. „Jazda“ na rýchlostnom člne ťa zoberie k vodopádom Grand River South East. Hovoríš si, že toto je nič? Tak ti prezradíme, že tento balíček obsahuje aj parasailing, tubing, podmorskú prechádzku alebo jazdu na (samozrejme vodnom) banáne. Takže už teraz môžeš trénovať svoje hlasivky. A možno trošku aj žalúdok.

A aby sme nezabudli: bude to aj estetický zážitok, keďže obyvatelia Maurícia majú Ile aux Cerfs za jeden zo svojich pokladov.

Špinavý šarm

Návštevou Centrálnej tržnice v Port Louis (hlavné mesto) dostaneš trošku autentickejší obraz o živote v tejto krajine. Vôňa liečivých byliniek, zjednávacie dialógy nie iba miestnych, ale aj turistov, miestne remeslá… Nezabudni kúpiť magnetky a najesť sa v niektorom z jedálnych stánkov. Inak tržnica funguje od viktoriánskeho obdobia a je teda dedičstvom od Britskej vlády.

Antistresový ostrov Rodrigues

Trošku izolovane od Maurícia žije svojím vlastným životom vulkanický ostrov Rodrigues. Je obklopený masívnou tyrkysovou lagúnou – je to taký malý horský klenot, ktorý sa mnohokrát spomína aj ako „Maurícius pred 25 rokmi“. Krásne miesto s pieskom broskyňovej farby a pomalým tempom života. Dokonca aj kuchyňu má svoju vlastnú, úplne inú, ako Maurícius. Tam sa zvyčajne pripravuje jedlo s použitím indických korenín a čerstvých miestnych surovín so silným vplyvom čínskej, francúzskej a africkej kuchyne. Chute na ostrove Rodrigues sú úplne iné – menej korenisté, ale s čerstvým ovocím a fazuľami.

Bosorka z juhu

Pri návšteve Le Souffleur na nedotknutom južnom pobreží stretneš napríklad bosorku Gris Gris alebo jeden z najkrajších „prírodných mostov“ sveta. Sú to sochy vytvorené samotnou prácou mora. Maurícius nám inak vo všeobecnosti postaví zrkadlo odrážajúce, že príroda nie je iba silná, ale veru má miestami väčší umelecký talent, ako človek.

Cestuj na Maurícius s Pelikánom

Slováci majú vďaka Austrian Airlines výbornú alternatívu, ako sa rýchlo a komfortne dostať do exotických destinácií v zime. Pandémia koronavírusu okrem iného spôsobila tiež to, že mnohé aerolinky vyradili tradičný palubný servis zo svojich ekonomických či biznis tried. V cene letenky (od 489 eur) v ekonomickej triede Austrian Airlines však plnohodnotné jedlo nechýba a tak okrem online check-inu je v cene aj palubný servis a 2 príručné batožiny (spolu do 10kg) + v prípade leteniek z Prahy aj plnohodnotná podpalubná batožina. Už v ekonomickej triede ide v prípade rakúskych aeroliniek o výborné služby na palube – či už sa bavíme o jedle alebo o multimediálnej zábave počas letu.

Ergonomické sedadlá s unikátnou relaxačnou funkciou zaisťujú väčšie pohodlie na diaľkových letoch. Tesne pred odletom si môžeš online rezervovať miesto v lietadle, ktoré uprednostňuješ. Počas letu si môžeš vybrať z dvoch menu DO & CO. Po vzlete ťa v ekonomickej triede posádka privíta chutným občerstvením v závislosti od času odletu. Ak lietadlo pristáva ráno, vopred ťa posilnia chutné raňajky alebo snack. Späť je aj rozmanitá ponuka nápojov počas celého letu.

Austrian Airlines majú v ponuke rozsiahly multimediálny zábavný systém, ktorý zaistí rozmanitosť pri dlhých letoch. Okrem až 400 hodín filmov a televízie môžu dospelí, deti a mladí ľudia tráviť voľný čas aj pri hudbe a elektronických časopisoch.

Austrian Airlines majú tiež jednu z najmladších leteckých flotíl na svete. V dôsledku odchodu do dôchodku sa priemerný vek rakúskej flotily Boeing 767 zníži z 24,2 rokov na 20,5 rokov. Priemerný vek celej flotily tak čoskoro môže klesnúť až na 14,6 rokov.

Flexibilné letenky v podaní Austrian Airlines

Pri flexibilných letenkách od Austrian Airlines cestujúci neplatí za zmenu dátumu letu. Platí iba rozdiel v cene pôvodnej a novej letenky (ak tam cenový rozdiel vzniká). V akciových kalendároch Pelikána vždy nájdeš najvýhodnejšie termíny niekoľko mesiacov dopredu a vieš si vybrať dátum, kde je iba minimálny alebo žiadny doplatok do novej ceny letenky.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    4.2/5 - (5 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

20 najkrajších UNESCO miest v Európe https://t.co/cMZF4DBi93 #cestopisy11 hodín dozadu
Abu Dhabi: zaočkovaní turisti nepotrebujú test pred odletom, po príchode sa už nemusí testovať nikto https://t.co/Kiqozvz4bn #novinky12 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Abu Dhabi na 4 noci s letenkami, luxusným 4*hotelom, raňajkami a súkromným transferom za 415€ https://t.co/wMIEa2lQE612 hodín dozadu
Do exotiky s výborným servisom? Vyber si Turkish Airlines a peckové letenky z Budapešti od 169€ https://t.co/mAMYY5WMDT #letenky12 hodín dozadu
Vietnam je otvorený turistom. Netreba karanténu, očkovanie ani test https://t.co/JgAV8wQJfZ #novinky16 hodín dozadu
LACNÉ LETENKY: Košice, Záhreb, Brusel a desiatky iných destinácií za pár eur. Objednaj teraz od 10€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky17 hodín dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste tieto tipy na hotely 2022 https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky17 hodín dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky17 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky17 hodín dozadu
Bez testu, očkovania i povinnej karantény: 53 krajín, ktoré môžeme opäť slobodne navštíviť https://t.co/tNryB3mapQ #novinky17 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore