Nájdeš nás aj na:

Afrika

6 vecí, ktoré treba zažiť na ostrove Maurícius a kompletná dovolenka za 999€

6 vecí, ktoré treba zažiť na ostrove Maurícius a kompletná dovolenka za 999€

Afrika naša milovaná! Dúfame, že sa už čoskoro opäť otvoríš pre cestovateľov. Tentokrát ti ju priblížime cez Maurícius. Áno, pláže, slnko, drinky budú, ale okrem týchto klasických oddychových aktivít máme pár ďalších nápadov, čo sa tam dá robiť a prečo sa dá zamilovať do tejto krajiny až po uši. Podľa spisovateľa Marka Twaina nebo je iba kópiou Maurícia. My ťa o jeho pravde nechceme presviedčať, pretože veríme v to, že po prečítaní tohto článku budeš dostatočne motivovaný k tomu, aby si krajinu navštívil.

Reklama

K článku pripájame aj špeciálnu limitovanú ponuku. Dovolenku na Mauríciu v štýlovom hoteli s raňajkami, transferom a priamym letom z Viedne za 999 eur.

Zázraky existujú – a aké sú pekné!

Sedieť v tichom vánku a popíjať miestnu kávu alebo prvotriedny rum nie je jediným dôvodom, prečo by si mal horskú dedinku Chamarel navštíviť. Obyvatelia (ktorých je iba 700) sú právom pyšní na tajomný prírodný jav, ktorý nazývajú ako Sedemfarebná zem. Po pohľade na duny rôznych magických farieb, ktoré sú následkom vulkanickej aktivity, tvoj telefón minimálne trikrát zamrzne v dôsledku tvojej fotografickej aktivity. Prečo sú tajomné? V prvom rade kvôli ich jedinečnému vzhľadu, ale aj preto, lebo dokážu odolať aj tropickým búrkam a nezdá sa, že by vôbec erodovali. V okolí je tiež vodopád, ktorý je medzi turistami veľmi populárny.

Chamarel je zároveň západnou bránou do Národného parku Black River Gorges, ktorý sa nachádza vo väčšine turistických itinerárov.

Jeden z Pánov Ostrovov

Videl si už niekedy jaštericu dlhú 30 cm, ktorá je schopná na teba vyliezť a ochutnať tvoj olovrant? Možno ju stretneš počas návštevy obľúbeného ekoturistického ostrova Île aux Aigrettes, ktorý sa nachádza v blízkosti pobrežia (neďaleko od Pointe d’Esny a Blue Bay). Táto prírodná rezervácia zachováva pozostatky veľmi vzácnych pobrežných lesov a poskytuje útočisko pre celý rad endemických a ohrozených druhov voľne žijúcich živočíchov, ako je napríklad ružový holub, obrovská korytnačka Aldabra, divoké orchidey atď. Návštevy sú možné len ako súčasť prehliadky so sprievodcom, takže asi ti nemusíme vysvetľovať, akú obrovskú hodnotu má flóra a fauna tohto miesta.

Adrenalín s BBQ omáčkou

Máš rád vzrušujúce aktivity a jedlo? Tieto dve veci môžeš spojiť na ostrovčeku Ile aux Cerfs v rámci jedného výletovného balíka, ktorý sa predáva pod názvom Budget Day Package. Obsahuje všetko, čo od dovolenky pri mori očakávaš – vzrušujúcu plavbu, obed v štýle BBQ a oddych pri pohľade na azúrové lagúny a biely piesok. „Jazda“ na rýchlostnom člne ťa zoberie k vodopádom Grand River South East. Hovoríš si, že toto je nič? Tak ti prezradíme, že tento balíček obsahuje aj parasailing, tubing, podmorskú prechádzku alebo jazdu na (samozrejme vodnom) banáne. Takže už teraz môžeš trénovať svoje hlasivky. A možno trošku aj žalúdok.

A aby sme nezabudli: bude to aj estetický zážitok, keďže obyvatelia Maurícia majú Ile aux Cerfs za jeden zo svojich pokladov.

Špinavý šarm

Návštevou Centrálnej tržnice v Port Louis (hlavné mesto) dostaneš trošku autentickejší obraz o živote v tejto krajine. Vôňa liečivých byliniek, zjednávacie dialógy nie iba miestnych, ale aj turistov, miestne remeslá… Nezabudni kúpiť magnetky a najesť sa v niektorom z jedálnych stánkov. Inak tržnica funguje od viktoriánskeho obdobia a je teda dedičstvom od Britskej vlády.

Antistresový ostrov Rodrigues

Trošku izolovane od Maurícia žije svojím vlastným životom vulkanický ostrov Rodrigues. Je obklopený masívnou tyrkysovou lagúnou – je to taký malý horský klenot, ktorý sa mnohokrát spomína aj ako „Maurícius pred 25 rokmi“. Krásne miesto s pieskom broskyňovej farby a pomalým tempom života. Dokonca aj kuchyňu má svoju vlastnú, úplne inú, ako Maurícius. Tam sa zvyčajne pripravuje jedlo s použitím indických korenín a čerstvých miestnych surovín so silným vplyvom čínskej, francúzskej a africkej kuchyne. Chute na ostrove Rodrigues sú úplne iné – menej korenisté, ale s čerstvým ovocím a fazuľami.

Bosorka z juhu

Pri návšteve Le Souffleur na nedotknutom južnom pobreží stretneš napríklad bosorku Gris Gris alebo jeden z najkrajších „prírodných mostov“ sveta. Sú to sochy vytvorené samotnou prácou mora. Maurícius nám inak vo všeobecnosti postaví zrkadlo odrážajúce, že príroda nie je iba silná, ale veru má miestami väčší umelecký talent, ako človek.

Cestuj na Maurícius s Pelikánom

Kompletná letná dovolenka za tisícku

Komplet dovolenka na Mauríciu za špeciálnu uvádzaciu cenu od Pelikána v štýlovom hoteli na pláži s raňajkami aj transferom a priamym letom z Viedne za 999 eur.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nemecko mení podmienky: od 1. augusta žiada test, potvrdenie o prekonaní koronavírusu alebo covid pas od všetkých https://t.co/ycpcsFuGYT #novinky21 hodín dozadu
Dovolenka v BOHO štýle: Výber pobytov v TOP destináciách od 297€ https://t.co/B6eHNeCTgu #dovolenky2 dni dozadu
Slnečný a historický Cyprus z Bratislavy alebo Viedne od 29€! https://t.co/XxY2DgPdvd #letenky2 dni dozadu
10 dôvodov, prečo je Tenerife skvelé a letenky za stovku https://t.co/WgtAp0D2RK #cestopisy2 dni dozadu
Aerolinky ANA organizujú “staycation”, pasažieri poletia na Airbuse A380 https://t.co/0fDSOop4Io #novinky2 dni dozadu
Linka Smartwings z Prahy do Dubaja opäť spustená! Letenky za uvádzacie ceny od 247€! https://t.co/JTq909px7C #letenky2 dni dozadu
Grandhotel Praha, Salamandra i Kukučka. Pobyty, ktoré za posledné dni najviac zlacneli: rezervuj od 99€! https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky2 dni dozadu
Barcelona, Dubrovnik či Mykonos. Ešte stíhaš kúpiť veľmi lacné letenky na leto od 19€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky2 dni dozadu
Grécko, Chorvátsko, Taliansko a iné. Najlepšie LAST MINUTE dovolenky na tento týždeň (výber redakcie) https://t.co/9fZ3qGybtD #dovolenky2 dni dozadu
Dubaj, Malta i Kanada. Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si TOP10 rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore