Nájdeš nás aj na:
mauricius plaz

Cestopisy

13 pláží, ktorými ti Maurícius učaruje

13 pláží, ktorými ti Maurícius učaruje

Maurícius, exotický raj rozprestierajúci sa neďaleko Madagaskaru, otvoril svoje hranice medzinárodným turistom už v októbri 2021 a s radosťou víta každého návštevníka. Medzi hlavné lákadlá patria jednoznačne národné parky – vystúp na jeden z vrcholov hôr a pozri sa dole na šumiace lagúny. Potom sa vydaj na ochutnávku miestnych dobrôt a nechaj sa unášať priateľskou atmosférou, ktorú tu cítiť na každom rohu. Zdá sa ti, že na našom zozname ešte niečo chýba? Máš pravdu. Úžasné pláže, ktorých je na ostrove hneď niekoľko. Poď sa s nami pozrieť na náš výber 13 najlepších.

Reklama

Na približne 330 kilometrov dlhom pobreží nájdeš nespočetné množstvo piesočných pláží lemovaných palmami. Výhodou sú tiež koralové útesy, ktoré ostrov obklopujú a ktoré vytvorili parádne lagúny vhodné pre plávanie aj šnorchlovanie. Vďaka príjemnému počasiu po celý rok sa tu dá kúpať kedykoľvek. Ideálne obdobie je od novembra do apríla. Od júla do septembra môžu byť teploty o niečo nižšie.

Severené pobrežie Maurícia

Na pláže severného pobrežia si to namier najmä, ak patríš medzi milovníkov vodných športov. Vyskúšať môžeš všetko od windsurfingu cez plachtenie až po hlbokomorský rybolov. Blízko pláží je aj skvelý výber barov a reštaurácií.

1. Trou aux Biches

Táto pláž ťa pohladí po duši. Je vyhľadávaná pre jej krištáľovo čistú vodu a úžasné rezorty. S opaľovaním určite neurobíš chybu, rovnako tak si tu svoj čas perfektne užijú rodinu s deťmi.

Trou aux Biches

2. Mont Choisy

Okrem toho, že je pláž s názvom Mont Choisy najdlhšia a jedna z najkrajších, nachádza sa blízko letiska. Často sa tak stáva aj obľúbenou tranzitnou zastávkou. Čaká tu na teba trblietajúca sa vhodná hladina a dychberúci vodný svet. Okolie skrášľujú stromy Casuarina.

mont choisy

3. La Cuvette

V porovnaní s inými plážami je La Cuvette celkom malá, ale to jej na príťažlivosti rozhodne neuberá. Jej hlavnou prednosťou je všadeprítomný pokoj. Samotári túžiaci po chvíľke ticha si tu môžu užiť pohľad na čistú vodu, ktorej vzhľad dotvárajú balvany a zaujímavo tvarované útesy.

la cuvette mauricius

4. Grand Bay Public Beach

Nájdeš ju neďaleko živej pobrežnej dedinky Grand Bay. Toto miesto je vhodné pre všetkých, ktoré ku svojmu fungovaniu potrebujú trochu akcie. Fantasticky sa tu budú cítiť milovníci vodných športov a adrenalínu, tiež je tu možné dohodnúť si plavbu na lodi. Samozrejme nechýbajú najrôznejšie reštaurácie.

Grand Bay Public Beach

5. Pereybere

Romantické západy slnka sú niečo pre teba? Potom si na zoznam určite zapíš aj pláž Pereybere. Jej typickú atmosféru dotvárajú stánky s rýchlym občerstvením, tak si k tomu večernému kochaniu sa nezabudni objednať nejakú miestnu špecialitu.

pereybere

Východné pobrežie Maurícia

Východ nie je rozvinutý ako sever, takže tu nenájdeš toľko hotelov či plážových zariadení. Výhodou je jeho divokejšia povaha a samozrejme menej preplnené pláže.

6. Blue Bay

Táto pláž je čistým a nedotknytým miestom, ktorého tyrkysové vody obklopuje bujná zeleň. O peckové výhľady tu rozhodne nie je núdza. Leži v blízkosti prístavného mesta Mehebourg a známa je aj vďaka rovnomennému morskému parku. Ten je skvelou destináciou pre výlety za šnorchlovaním.

blue bay mauricius

7. Belle Mare

Biely piesok a pokojná voda z tejto relatívne dlhej pláže vytvárajú skvelé miesto na prechádzky, beh a ďalšie športové aktivity.

Mauricius belle mare

Južné pobrežie Maurícia

Pre južnú časť ostrova sú typické útesy, o ktoré sa rozbíjajú približujúce sa vlny. Spoločne s okolitou prírodou sa tak môžeš tešiť na skutočne dramatické a malebné výhľady.

8. Riviere des Galets

Už podľa ľudi s fotoaparátmi spoznáš, že toto miesto naozaj stojí za návštevu. Lesklé kamene lemujúce pláž vyzerajú ako umelecké dielo, ktoré na ešte vyššiu úroveň posúva rozľahlá lagúna s tmavým pieskom. Len si tu sadni a načerpaj energiu.

Riviere des Galets mauricius

9. St Felix

Pláž s azúrovou vodou, krásnymi lagúnami a korálovými útesmi je zážitkom. Dominantu vytvára drevené mólo, ktoré sa už stalo svedkom niekoľkých svadieb. Ako sme už písali, južné pobrežie nepatrí medzi tie najpokojnejšie, takže na kúpanie kvôli silným morským prúdom radšej zabudni.

10. Gris Gris

K pláži Gris Gris prídeš z dediny Souillac. Poteší najmä turistických nadšencov, ktorí si najprv užijú príjemnú prechádzku a následne aj pohľad na modrú hladinu.

Mauricius gris gris

Západné pobrežie Maurícia

Pláže na západe ostrova patria zrejme medzi tie najobľúbenejšie. Hlavne obrázky z oblasti Tamarin a Le Morne sú známe po celom svete. Tamojšie veterné podmienky zasa robia radosť milovníkom surfingu.

11. Flic en Flac

Flic en Flac je jednou z tých dlhších pláží na ostrove. Vďaka korálovému útesu ponúka výborné podmienky pre plávanie a pozorovanie dýchberúcich západov slnka.

flic en flac mauricius

12. Tamarin

Nájdeš ju blízko Tamarin Village, krásnej dediny obklopenej kopcami. Podľa miestnych aj turistov ide o najkrajšiu pláž vôbec, takže sem určite vyraz. Na atraktivite jej pridáva čierny piesok a dokonalé vlny, ktoré ocenia najmä surféri. Tyrkysové vody občas prilákajú delfínov.

Mauricius tamarin

13. Le Morne

Pri pohľade na pláž Le Morne nachádzajúcej sa pod obrovskou rovnomennou horou ti asi hneď napadne, že keď už budeš mať dost opaľovania, môžeš sa obuť a vydať sa na treky, ktoré ponúka tento vrchol. Kto ale radšej zostane na pláži, neurobí chybu. Po celý čas ti tu bude robiť spoločnosť údajne jeden z najjemnejších piesov na Mauríciu.

Mauricius

Akciové letenky na Maurícius

Mauricius

Zdroje informácií:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Tereza je českou rodáčkou z Vysočiny. Miluje kopce, lesy a rozkvitnuté lúky. Možno aj preto bola vždy presvedčená, že najlepší spôsob na cestovanie je pešo. Potom, čo sa ale zoznámila so surfovaním v Portugalsku jej k srdcu prirástol aj oceán. A keď práve necestuje, vždy si rada zacvičí jogu, posedí pri táboráku alebo sa stará o svoje izbové rastliny.

Hore