Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

5. júla bude sviatok, idete s nami na Maltu? (cenovo výhodné kompletné pobyty)

5. júla bude sviatok, idete s nami na Maltu? (cenovo výhodné kompletné pobyty)

Malta v júli je populárna. Teda, táto krajina je dokonalým nápadom v hociktorom mesiaci. Ale nebudeme vám klamať, letná sezóna je tu dosť rušná. Ak ste sa rozhodli tak (a podotýkame, veľmi správne), že voľný pracovný deň začiatkom budúceho mesiaca si užijete v tejto destinácii, lov na hotely nebude úplne jednoduchý. Nemajte ale žiadne obavy, my sme to už za vás spravili. Nech sa páči, naše najlepšie pobytové balíky na prvé júlové dni.

Reklama

Letný palác na brehu pokojného mora (4*Qawra Palace, All Inclusive)

⭐⭐⭐⭐

„Dvoje plaviek, krém na opaľovanie a uterák… Uterák vlastne netreba.“ Poznáte toto dovolenkové nastavenie? Ak sa pohrávate s myšlienkou, že by ste svoj pobyt na Malte absolvovali na jednom mieste, nehľadajte ďalej. Qawra patrí medzi obľúbené turistické časti krajiny, a to znamená, že je vybavená všetkým, čo môžete pri sladkom leňošení (okrem slnka a slanej vody) potrebovať. Ideálne podmienky tejto oblasti zvyšuje fakt, že more tu nebýva zúrivé, ale veď to uvidíte na pláži Qawra Point Beach nachádzajúci sa 8 minút od hotela.

Kvalita štvorhviezdičkového hotela Qawra Palace zodpovedá svojmu názvu, je to naozaj taký malý palác pre unavené duše. No nie kvôli starobylosti, veď ide o moderné zariadenie ponúkajúci panoramatický výhľad na záliv Salina. Ak by sa vám náhodou nechcelo kráčať na pláž, môžete využiť jednu ešte bližšiu alternatívu slnenia pri vode, a to pri vonkajšom hotelovom bazéne. Prípadne sa presunúť do toho vnútorného. Komfort zvyšuje ešte lobby bar, reštaurácia, kaviareň, ale napríklad aj kaderníctvo. A aby sme nezabudli na ďalšiu luxusnú a dosť dôležitú podstatu: Malta v júli v tomto hoteli bude All Inclusive.

malta v júli

Bezpečná základňa s otvorenými možnosťami (4*Paradise Bay)

⭐⭐⭐⭐

Malta v júli je krásne živá, júl v meste Mellieha je nádherne rušný. Dostalo prezývku plážové centrum krajiny, a tu sa nachádza aj tá najväčšia piesočná Malty, Mellieħa Bay/Għadira Bay. Napriek tomu Mellieha nie je tak preplnená turistami ako Valletta alebo párty mestá. Ak však túžite po absolútnej rojčivej samote, na plážach ju nájdete len ťažko. Možno na ňu narazíte počas prechádzky po kopcoch. Pretože toto miesto dokáže potešiť aj backpackerov.

Charakteristiky mesta a zameranie na určité cieľové skupiny turistov sú rovnaké aj v prípade štvorhviezdičkového hotela Paradise Bay. Stojí na brehu mora, na pláži. Tým pádom uspokojuje očakávania pohodlných cestovateľov s túžbou po blahodarnom oddychu. No keďže trajekt na ostrovy Gozo a Comino je iba na skok, je to ideálne ubytovanie aj pre tých, ktorí na Maltu pricestovali kvôli prírode a historickým atrakciám. Alebo turistickým magnetom, akým je napríklad aj slávny Popeye Village na fotke nižšie.

Rozmaznávajúci pokoj v turistickom víre (4*Labranda Riviera s All Inclusive)

⭐⭐⭐⭐

Marfa je individuálnou časťou hlavného plážového centra Malty, vyššie spomínanej Melliehy. Nachádza sa na kraji nielen mesta, ale aj ostrova, preto Marfu v mnohých bedekroch môžete nájsť pod označením polostrov. Vládne tu príjemný ruch, ktorý podnecuje k výletom a byť neustále na cestách. Je to tak pravdepodobne kvôli trajektovému prístavu, ktorý je epicentrom dopravy na ostrovy Gozo a Comino. Takže, logicky, k jednej z najkrajších atrakcií Malty, Blue Lagoon na Comine, sa z Marfy doplavíte jednoducho.

Je ale celkom otázne, či sa dostanete pod vplyv tejto atmosféry. Nebude to jednoduché, ak sa ubytujete vo štvorhviezdičkovom hoteli Labranda Riviera. Tento štýlový wellness rezort znamená totižto luxusný komfort na vysokej úrovni. Nie je to len kvôli 2 bazénom pod holým nebom a jednému interiérovému. K dispozícii budete mať aj spa wellness zónu, fitness centrum, saunu, nehovoriac o lobby bare, 3 reštauráciách a plážovom bare. Krásnym grátisom je nádherný výhľad na ostrov Gozo and Comino. Nuž, a v rámci tohto pobytu toto všetko môžete mať s All Inclusive službami.

malta v júli

Komfort pre veľkých, zábava pre malých (4*Dolmen Hotel)

⭐⭐⭐⭐

More je krásne, jedlo chutné, miestni sú milí. Ak si túto trojkombináciu dokážete predstaviť ako základ vašej dovolenky, choďte do Bugibby, tam ju nájdete. Na Malte by ste len ťažko našli takú tú gýčovú plážovú panorámu ako vytrhnutú z romantického Walmart filmu. To však neznamená, že atmosférou sa nedotkne tejto latky, napríklad presne v tomto meste. Výhodou je to, že dovolenkové aktivity viete veľmi ľahko obohatiť o aktívnejšie, z Bugibby je väčšina maltských atrakcií dostupná verejnou dopravou. Ak by ste mali chuť na väčší výlet, aj na Síciliu sa dostanete, ponuky na takéto plavby nájdete na každom rohu.

Štvorhviezdičkový Dolmen hotel je presne to, čo po celodennom plážovaní potrebujete. Vzdušné priestory ponúkajúce chládok, ale nie chlad. K dispozícii vám budú hotelové bazény, jeden z nich infinity, spa, súkromná pláž, 3 reštaurácie, lobby bar a podobne. Tu sa budú mať dobre aj rodiny s deťmi, malých návštevníkov bude baviť animačný tím.

4 hviezdičky, 2 budovy a 1 dychberúci výhľad (4*Maritim Antonine)

⭐⭐⭐⭐

Mesto Mellieha dostáva miesto v tomto článku už tretíkrát. Je to ale celkom logické, veď dnešnou témou je Malta v júli, a tento horúci mesiac si vyžaduje časté návštevy pláží. Toto mesto je známe práve tým, že tých vlastní najviac. Do tohto pobytového balíka sme „zabalili“ taký hotel, z ktorého sa na najväčšiu pláž Mellieha Bay dostanete za 10 minút. Ale v okolí nájdete aj veľmi zaujímavé atrakcie pre prípad, ak by sa vám oddych náhodou zunoval. Môžete sa vybrať na ostrov Gozo, k Modrej lagúne, do ktorej sa zamilujete na prvý pohľad alebo na návštevu Veže svätej Agáty.

Maritim Atonine je útulný hotel, teda, skôr centrum oddychu pozostávajúci z 2 budov. Za svoju obľúbenosť vďačí 2 úžasným veciam: wellness spa a panoramatickému výhľadu na miestny svet. Síce v blízkosti zariadenia je obrovská pláž a všetky ostatné sú tiež ľahko dostupné, aj samotný hotel ponúka niekoľko bazénov (jeden z nich je na streche). Príjemnú lenivú atmosféru dovolenky posilňujú aj ďalšie služby, napríklad posilňovňa, reštaurácie a bar.

Na skok od centra diania (3*Hotel 115 The Strand)

⭐⭐⭐

Il Gzira je unikátne mesto. Je to tak preto, lebo sa nachádza na skok, teda na krátku plavbu trajektom od Valletty. Hlavné mesto nie je len krásne, ale i živým turistickým centrom plnom zaujímavých historických, kultúrnych a zábavných atrakcií. Na rozdiel od tohto bzučiaceho úľa je Gzira dejiskom každodenného maltského života. To však samozrejme neznamená, že je tu nuda, to vôbec. Okrem pláží, reštaurácií a kaviarní sa môžete vybrať aj na zaujímavú (a dlhú) prechádzku na ostrov Manoel a navštíviť stredovekú pevnosť a prístav, ako aj Duck Village, čiže kačaciu dedinu.

Trojhviezdičkový hotel 115 The Strand je bezpečný výber. Je vybavený všetkým, čo nemôže chýbať počas vysoko komfortného pobytu a je známy aj svojou čistotou. Malta v júli v tomto ubytovacom zariadení s Pelikánom znamená aj každodenný unikátny štart pri luxusných raňajkách s výhľadom na krásnu panorámu hlavného mesta a Fort Island.

malta v júli

Malta v júli – zaujímavé programy

Malta v júli skutočne žije, a keď sa rozhodnete pre návštevu tejto krajiny v tomto období, nudiť sa nebudete. Tie najväčšie kultúrne programy začínajú až v druhej polovici mesiaca, takže, pokiaľ by ste náhodou nestíhali 5. júl, nenechajte si ujsť lacné letenky na neskôr. Vybrali sme pre vás ale tie najveľkolepejšie eventy na Malte od 2. júla do 9. júla.

2. – 3. júlMedieval Mdina Festival 2022 (Festival stredoveku)
2. júlLewis Capaldi (koncert)
4. – 11. júlStarguardz Summer Festival (Letný klubový fetival)
9. júlClassic Rock Anthems s Koncertným orchestrom BBC (koncert)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Krásna Menorka na leto od 50€! Zaži to najlepšie z pláží a turistiky https://t.co/X8jX8q0oYA #letenky1 deň dozadu
Barcelona volá: Leť z Viedne na jeseň od 45€! https://t.co/RB0m4l4L2b #letenky1 deň dozadu
PECKA DŇA: Romantický pobyt na Zámku Vígľaš s polpenziou, wellnessom a prehliadkou za 219€ (využi HAPPY HOUR zľavu) https://t.co/ov9HJmMhQl #dovolenky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: 5 dní na Menorke s letenkami, 3*hotelom a raňajkami za 289€ https://t.co/9wM4wpOK5R #dovolenky1 deň dozadu
Hurá na Maldivy: VEĽKÉ POROVNANIE leteniek od 659€! https://t.co/Yontd6aQNf #letenky1 deň dozadu
Chystáš sa na najväčší ostrov Grécka? Tieto tipy budeš na Kréte potrebovať https://t.co/r403GRZIAn #cestopisy2 dni dozadu
10 miest, ktoré treba zažiť v Krakove (+letenky na jeseň od 43€) https://t.co/GIBPuVpp9B #cestopisy2 dni dozadu
Pribskô, Hills aj Hotel Pošta. Pobyty, ktoré za posledné dni najviac zlacneli: rezervuj od 129€! https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky2 dni dozadu
LACNÉ LETENKY: Brusel, Viedeň, Košice a desiatky iných destinácií za pár eur. Objednaj teraz od 19€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky2 dni dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste tieto tipy na hotely 2022 https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore