Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Aj Malorka chce letnú sezónu. Cieli na turistov z Nemecka

Aj Malorka chce letnú sezónu. Cieli na turistov z Nemecka

Španielsky ostrov Malorka plánuje na konci júna privítať obmedzený počet turistov z Európskej únie, v hľadáčiku má najmä Nemcov. Vyplýva to z pilotného projektu na obnovenie cestovného ruchu, ktorý predstavila Francina Armengol, regionálna predstaviteľka Baleárskych ostrovov. Malorka a všetky ostrovy súostrovia Baleárov sa podľa nej aktívne pripravujú na opätovné otvorenie.

Reklama

Podľa plánu by mali na španielsky ostrov prúdiť najmä lietadlá nemeckého touroperátora TUI z rôznych európskych krajín. Prednosť budú mať tie, ktoré majú nízku mieru infekcie, uviedla Francina pre CNN.

„Vedieme konštruktívne rozhovory s mnohými európskymi vládami. Veríme, že pre nich tento rok budú existovať letné prázdniny,“ potvrdil Martin Riecken, vedúci oddelenia komunikácie cestovnej kancelárie TUI. Dodal, že TUI tiež vedie rozhovory s turistickými destináciami v Grécku, na Cypre, v Chorvátsku a Bulharsku.

Pre Slovákov je to výborná správa, pretože TUI operuje aj z Viedne a pokiaľ dôjde k obnoveniu letov – týmto pádom sa nám na leto črtá ďalšia príležitosť, ako uniknúť k moru. Samozrejme pri dodržaní všetkých bezpečnostných opatrení a potrebného sociálneho dištancu.

Zrušia karanténu?

Obnovenie cestovného ruchu v lete bude závisieť od toho, či vlády členských štátov znovu otvoria hranice a zrušia 14-dňové povinné karantény pre cestujúcich, informoval Riecken.

Na Slovensku už netreba po návrate zo zahraničia absolvovať povinnú 14-dňovú karanténu v štátnom zariadení. Karanténu nahradí špeciálna aplikácia pomocou ktorej bude štát môcť mať virtuálny dozor nad navrátilcami zo zahraničia.

Baleáry potrebujú turistov ako soľ

Baleárske ostrovy mali v minulom roku 16 miliónov turistov, štvrtina bola pritom z Nemecka. Tento rok kvôli koronavírusu predpovedajú iba 4 až 6 miliónov návštevníkov.

„Cestovný ruch predstavuje 30 percent miestneho HDP a má hodnotu približne 10 miliárd eur,“ uviedol Iago Negueruela, šéf cestovného ruchu Baleárskych ostrovov, ktorý sa tiež zúčastnil videohovoru s novinármi.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky3 dni dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky3 dni dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy3 dni dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky3 dni dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy3 dni dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy3 dni dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky3 dni dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky3 dni dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore