Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Malorka odštartuje sezónu už v apríli. Vďaka lockdownu patrí medzi najbezpečnejšie ostrovy

Malorka odštartuje sezónu už v apríli. Vďaka lockdownu patrí medzi najbezpečnejšie ostrovy

Španielsky ostrov Malorka plánuje už o niekoľko týždňov privítať turistov z Európskej únie. Kým Slováci si na cestovanie za rekreáciou budú musieť počkať minimálne do konca apríla, plány na letnú dovolenku už môžu začať – stredomorský raj už počas počas Veľkej noci odštartuje sezónu.

Reklama

Malorku majú zatiaľ v hľadáčiku najmä turisti z Nemecka. Baleárske ostrovy totiž ohlásili výrazné zlepšenie situácie s koronavírusom a nemecká vláda už odstránila Malorku, Ibizu či Menorku zo zoznamu vysoko rizikových oblastí. Nemci tak stihnú vycestovať na ostrovy už počas Veľkej noci a po návrate domov nemusia viac do karantény – musia však absolvovať povinný PCR test pred odletom.

Letenky na Malorku (už od 55 eur) a letnú dovolenku na Baleárskych ostrovoch (už od 382 eur) možno v predstihu rezervovať za mimoriadne výhodné ceny.

Priame lety z Viedne a lákavá ponuka cestoviek

Podľa plánu by mali na španielsky ostrov prúdiť najmä lietadlá nemeckého touroperátora TUI z rôznych európskych krajín. Pre Slovákov je to výborná správa, pretože TUI operuje aj z Viedne a týmto pádom sa nám po uvoľnení opatrení črtá obľúbený variant letnej dovolenky na Malorke. Samozrejme pri dodržaní všetkých potrebných bezpečnostných opatrení.

Očakávame, že COVID pasy začnú fungovať už v máji a vďaka ním budeme môcť opäť voľne cestovať už o niekoľko týždňov. S týmto scenárom už počíta aj Európska únia, ktorá prednedávnom predstavila podobu zelených COVID pasov.

Malorka má málo prípadov a najvyššie bezpečnostné štandardy

Na Malorke platí už niekoľko týždňov prísny lockdown, čo stlačilo počet prípadov koronavírusu na minimum. Týždenný počet nových prípadov ochorenia COVID-19 na Baleárskych ostrovoch klesol pod rizikovú hranicu 50 nakazených na 100-tisíc obyvateľov. Tento fakt radí Malorku medzi najbezpečnejšie regióny v rámci Stredomoria.

Minister cestovného ruchu na ostrovoch Iago Negueruela vyhlásil, že existujúce aj nové nariadenia platné od 26. marca budú musieť dodržiavať všetci, bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú.

Baleárske regionálne úrady budú vo vysokej pohotovosti monitorovať prípadné porušenia predpisov. Je preto veľký predpoklad, že tento ostrov si udrží dobrú bilanciu aj počas nastávajúcej letnej sezóny.

Úrady na španielskych Baleárskych ostrovoch upozorňujú vlastníkov hotelov na rovnaké dodržiavanie pandemických obmedzení ako v prípade miestnych obyvateľov. Súostrovie v Stredozemnom mori posilňuje opatrenia na boj proti koronavírusu pred veľkonočným obdobím.

Tie sa týkajú sociálnych interakcií ľudí žijúcich pod rovnakou strechou a zatvárania barov a reštaurácií o 17:00. Tieto opatrenia majú platiť zatiaľ počas jari.

Prípravy na letnú sezónu bežia na plné obrátky

Baleárske ostrovy mali v roku 2019 viac ako 16 miliónov turistov, štvrtina bola pritom z Nemecka. Minulý rok kvôli koronavírusu navštívila ostrov len štvrtina návštevníkov.

letenky na leto

„Cestovný ruch predstavuje 30 percent miestneho HDP a má hodnotu približne 10 miliárd eur,“ uviedol Iago Negueruela, šéf cestovného ruchu Baleárskych ostrovov, ktorý sa tiež zúčastnil videohovoru s novinármi.

Negueruela podotkol, že „teraz je ten správny okamih“ na oživenie turistického sektora tak, aby boli Baleárske ostrovy spoľahlivo pripravené na letnú sezónu.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Splň si sen za pár eur: Zimný Island už od 35€! (BLACK FRIDAY ZĽAVA) https://t.co/bZjqXhRAFH #letenky13 hodín dozadu
BLACK FRIDAY PECKA DŇA: All inclusive Egypt s letenkami a 5*hotelom za 651€ https://t.co/EqxHIc2OCK #dovolenky14 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Srí Lanka s letenkami, 4*hotelom a raňajkami za 1014€ https://t.co/79lRROl7Yd #dovolenky15 hodín dozadu
Leteli sme do Dubaja s flydubai a týchto 5 vecí nám spríjemnilo let https://t.co/5AgXODxlGc #cestopisy16 hodín dozadu
MEGA: Letenky Emirates do exotických destinácií na túto zimu už od 389€! https://t.co/TYHfg89dik #letenky18 hodín dozadu
Všetky letenky Emirates sú flexibilné, bezplatné poistenie na COVID platí opäť až odvolania! https://t.co/p2HgumuMD8 #letenky18 hodín dozadu
Slovak Lines spustil akciu: Každý druhý lístok zadarmo https://t.co/ostFcb7ylZ #novinky18 hodín dozadu
Digitálny COVID pas na cestovanie: kde ho získam, koľko platí a ako si ho stiahnuť do mobilu? https://t.co/k2p1IUqqTI #letenky18 hodín dozadu
Ryanair bude mať novú základňu na Madeire https://t.co/4aBgdp1wMX19 hodín dozadu
Cestovanie do Portugalska: od 1. decembra treba ku vstupu negatívny test https://t.co/p2CGtKnTeo #novinky19 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore