Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Letenka a dovolenka snov: Nový Zéland, Singapur, Tahiti, Los Angeles za 1399 eur!

Najdobrodružnejšia letenka tohto roka. Tak nejak možno nazvať pecku, ktorú sme pred malou chvíľkou vypelikánovali. Môžete vďaka nej letieť okolo celého sveta a vidieť miesta, ktoré bežne za takúto cenu nenavštívite. Celé dobrodružstvo začína v Londýne, odkiaľ poletíte do Juhovýchodnej Ázie, presnejšie do kozmopolitného a veľkolepého Singapuru, kde sme nastavili stop na 3 dni. Táto parádna letenka (alebo skôr dovolenka?) pokračuje na Nový Zéland, kde strávite 7 dní, a počas ktorých stihnete množstvo výletov. Dobrodružstvo vymeníte za najkrajšiu exotickú destináciu na svete – Tahiti. Tu si podľa vlastného uváženia môžete vybrať počet dní a nocí vďaka nášmu akciovému kalendáru a následne z tohto tropického raja odídete do hviezdneho Los Angeles, kde strávite 3 parádne dni. Už len predstava takejto dovolenky je úžasná, však? To najlepšie je i tak cena! Parádnych 1 399 eur za malú veľkú cestu okolo sveta. Páči sa, letenka snov:

Reklama

PREJSŤ NA LETENKU SNOV

Singapur – kozmopolitná metropola budúcnosti

Na jednej strane mesto s najvyššou kvalitou života na svete, na druhej strane mesto zákazov. Pokutu môžete dostať za odhadzovanie cigaretových ohorkov, žuvačiek, ba dokonca aj vtedy, keď pôjdete cez cestu mimo vyznačeného prechodu – no je plné farieb, chutí a nádherných vôní a poznáme ho tiež ako mesto parkov, záhrad a nakupovania! Singapur možno voľne preložiť ako levie mesto. Jeho najznámejší symbol je Merlion – mýtické zviera s hlavou leva a telom ryby. Mimochodom. Singapur bolo prvé mesto na svete, ktoré v 70. rokoch zaviedlo mýto pri vjazde do centra. Navyše sem môžu vojsť len autá mladšie ako 10 rokov, čím sa Singapur elegantne vyhýba smogu a nečistotám.

Singapur

Auckland – vstupná brána do Nového Zélandu

Auckland je veľmi často vstupnou bránou cestovateľov na Nový Zéland, no málokedy je cieľovou destináciou. Turisti a návštevy mieria za prírodnými krásami oboch ostrovov a mestá väčšinou stoja mimo hlavného turistického ruchu. Aj keď Auckland nie je hlavným mestom Nového Zélandu, je hlavným novozélandským leteckým prístavom. S 1,5 miliónmi obyvateľov zaberá oblasť dvakrát tak veľkú ako Londýn. Väčšina ľudí však cestuje na Nový Zéland kvôli nádherným prírodným scenériam a ešte tiež kvôli tomu, že na Zélande nájdete všetko. Mestá s výškovými mrakodrapmi, dokonale farebnú prírodu, nedotknuté zelenajúce sa pohoria (presne ako vo filme Pán prsteňov), lyžiarske svahy, a napokon aj more a oceán, kedykoľvek si zmyslíte.

Ak chceš vedieť viac o Novom Zélande, určite ti odporúčame tieto 3 články. Najprv sa dozvieš 10 vecí, ktoré musí človek zažiť na Novom Zélande a navždy si ho zamiluje, potom si určite pozri, aké to je ísť pracovať na Nový Zéland a ak sa tam chystáš, padne ti vhod aj podrobný návod ako získať víza na Nový Zéland.

novozelandska-panorama

Tahiti – takto vyzerá skutočný raj

Tahiti je tropická idyla v strede Tichého oceána. Keď pomyslíme na Francúzsku Polynéziu, väčšina z nás si predstaví gýčové pláže so sychravo bielym pieskom a drevené domčeky na vode s dramatickou siluetou hory Orohena za nimi. A pohľadnicová predstava je sčasti aj pravdivá, ak existuje na svete niečo ako ozajstný raj, hľadať by sme ho mali práve tu, čo však ale mnohí cestovatelia nevedia, je to, že Tahiti nie je destinácia nekonečných bielych pláží, no práve naopak, jeho pobrežie je zväčša čierne. Tahiti je srdcom Francúzskej Polynézie, kde sa mixujú kultúry okolitých ostrovov, a ktoré sa stretávajú v usmievavom hlavnom meste Pape´ete.

Tahiti

Los Angeles – mesto hviezd i anjelov

El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Ángeles sobre El Río Porciúncula. To je prvotný názov mesta, ktoré dnes poznáme ako Los Angeles. Doslova by sme ho mohli preložiť  ako Dedina našej kráľovnej Anjelov na rieke Porciúncula. Spočiatku len vyčlenené územie okolo rieky malo slúžiť náboženským účelom – na šírenie viery. V roku 1781 sem prišli osadníci z Filipín, Ameriky, Afriky či Španielska. Po mnohé roky nieslo toto miesto skôr výzor farmy, než skutočného mesta. Los Angeles je v súčasnosti najväčším mestom štátu Kalifornia a druhým najväčším v celých Spojených štátoch. Nachádza sa na jednom z najrozľahlejších ropných polí v Amerike.  Los Angeles je nielen domovom filmu a televíznych relácií, ale i rozličných svetových kultúr – rozlíšiť tu dokážete až dvestodvadsaťštyri jazykov. Pochváliť sa môže i viac ako tristo múzeami a asi deväťdesiatimi divadlami.

Ešte potrebuješ lacnú letenku do Londýna, nech sa páči:

LONDÝN Z BRATISLAVY

LONDÝN Z POPRADU

LONDÝN Z KOŠÍC


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PECKA DŇA: Veľká noc na Santorini? Letenka a hotel 249€ https://t.co/27D4dIMuwy3 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Veľká noc na Santorini s letenkami a hotelom 249€ https://t.co/27D4dIMuwy3 hodiny dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj 4 noci, platíš len 3 (špičkové hotely!) https://t.co/jVYgZ69JDa5 hodín dozadu
Balkánsky bašavel: Limitovaná akcia s letenkami od 19€! https://t.co/yArfQP5MjW #európa #letenky7 hodín dozadu
Väčší komfort, viac zábavy. Premium Economy leteckej spoločnosti Iberia https://t.co/in6Msw4llL #tipy7 hodín dozadu
8 dôvodov, prečo letieť do USA so Singapore Airlines od 389€ https://t.co/f0iaRkdYGk #amerika #letenky9 hodín dozadu
Londýnsky citybreak? Leť z Viedne od 23€! https://t.co/T7jZpLQW5v #európa #lacnéletenkyzbratislavy #letenky11 hodín dozadu
Poď na Sardíniu! Talianske Alghero so zľavou od 35€ https://t.co/7CVd3MNrDR #európa #lacnéletenkyzbratislavy #letenky11 hodín dozadu
Do izraelského Eilatu z so zľavou od 36€! https://t.co/rjr5AzMIPB #ázia #lacnéletenkyzbratislavy #letenky11 hodín dozadu
Slnečný a historický Cyprus s letenkou od 44€! https://t.co/XxY2DgPdvd #európa #letenky11 hodín dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore