Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Letenka a dovolenka snov: Nový Zéland, Singapur, Tahiti, Los Angeles za 1399 eur!

Najdobrodružnejšia letenka tohto roka. Tak nejak možno nazvať pecku, ktorú sme pred malou chvíľkou vypelikánovali. Môžete vďaka nej letieť okolo celého sveta a vidieť miesta, ktoré bežne za takúto cenu nenavštívite. Celé dobrodružstvo začína v Londýne, odkiaľ poletíte do Juhovýchodnej Ázie, presnejšie do kozmopolitného a veľkolepého Singapuru, kde sme nastavili stop na 3 dni. Táto parádna letenka (alebo skôr dovolenka?) pokračuje na Nový Zéland, kde strávite 7 dní, a počas ktorých stihnete množstvo výletov. Dobrodružstvo vymeníte za najkrajšiu exotickú destináciu na svete – Tahiti. Tu si podľa vlastného uváženia môžete vybrať počet dní a nocí vďaka nášmu akciovému kalendáru a následne z tohto tropického raja odídete do hviezdneho Los Angeles, kde strávite 3 parádne dni. Už len predstava takejto dovolenky je úžasná, však? To najlepšie je i tak cena! Parádnych 1 399 eur za malú veľkú cestu okolo sveta. Páči sa, letenka snov:

Reklama

PREJSŤ NA LETENKU SNOV

Singapur – kozmopolitná metropola budúcnosti

Na jednej strane mesto s najvyššou kvalitou života na svete, na druhej strane mesto zákazov. Pokutu môžete dostať za odhadzovanie cigaretových ohorkov, žuvačiek, ba dokonca aj vtedy, keď pôjdete cez cestu mimo vyznačeného prechodu – no je plné farieb, chutí a nádherných vôní a poznáme ho tiež ako mesto parkov, záhrad a nakupovania! Singapur možno voľne preložiť ako levie mesto. Jeho najznámejší symbol je Merlion – mýtické zviera s hlavou leva a telom ryby. Mimochodom. Singapur bolo prvé mesto na svete, ktoré v 70. rokoch zaviedlo mýto pri vjazde do centra. Navyše sem môžu vojsť len autá mladšie ako 10 rokov, čím sa Singapur elegantne vyhýba smogu a nečistotám.

Singapur

Auckland – vstupná brána do Nového Zélandu

Auckland je veľmi často vstupnou bránou cestovateľov na Nový Zéland, no málokedy je cieľovou destináciou. Turisti a návštevy mieria za prírodnými krásami oboch ostrovov a mestá väčšinou stoja mimo hlavného turistického ruchu. Aj keď Auckland nie je hlavným mestom Nového Zélandu, je hlavným novozélandským leteckým prístavom. S 1,5 miliónmi obyvateľov zaberá oblasť dvakrát tak veľkú ako Londýn. Väčšina ľudí však cestuje na Nový Zéland kvôli nádherným prírodným scenériam a ešte tiež kvôli tomu, že na Zélande nájdete všetko. Mestá s výškovými mrakodrapmi, dokonale farebnú prírodu, nedotknuté zelenajúce sa pohoria (presne ako vo filme Pán prsteňov), lyžiarske svahy, a napokon aj more a oceán, kedykoľvek si zmyslíte.

Ak chceš vedieť viac o Novom Zélande, určite ti odporúčame tieto 3 články. Najprv sa dozvieš 10 vecí, ktoré musí človek zažiť na Novom Zélande a navždy si ho zamiluje, potom si určite pozri, aké to je ísť pracovať na Nový Zéland a ak sa tam chystáš, padne ti vhod aj podrobný návod ako získať víza na Nový Zéland.

novozelandska-panorama

Tahiti – takto vyzerá skutočný raj

Tahiti je tropická idyla v strede Tichého oceána. Keď pomyslíme na Francúzsku Polynéziu, väčšina z nás si predstaví gýčové pláže so sychravo bielym pieskom a drevené domčeky na vode s dramatickou siluetou hory Orohena za nimi. A pohľadnicová predstava je sčasti aj pravdivá, ak existuje na svete niečo ako ozajstný raj, hľadať by sme ho mali práve tu, čo však ale mnohí cestovatelia nevedia, je to, že Tahiti nie je destinácia nekonečných bielych pláží, no práve naopak, jeho pobrežie je zväčša čierne. Tahiti je srdcom Francúzskej Polynézie, kde sa mixujú kultúry okolitých ostrovov, a ktoré sa stretávajú v usmievavom hlavnom meste Pape´ete.

Tahiti

Los Angeles – mesto hviezd i anjelov

El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Ángeles sobre El Río Porciúncula. To je prvotný názov mesta, ktoré dnes poznáme ako Los Angeles. Doslova by sme ho mohli preložiť  ako Dedina našej kráľovnej Anjelov na rieke Porciúncula. Spočiatku len vyčlenené územie okolo rieky malo slúžiť náboženským účelom – na šírenie viery. V roku 1781 sem prišli osadníci z Filipín, Ameriky, Afriky či Španielska. Po mnohé roky nieslo toto miesto skôr výzor farmy, než skutočného mesta. Los Angeles je v súčasnosti najväčším mestom štátu Kalifornia a druhým najväčším v celých Spojených štátoch. Nachádza sa na jednom z najrozľahlejších ropných polí v Amerike.  Los Angeles je nielen domovom filmu a televíznych relácií, ale i rozličných svetových kultúr – rozlíšiť tu dokážete až dvestodvadsaťštyri jazykov. Pochváliť sa môže i viac ako tristo múzeami a asi deväťdesiatimi divadlami.

Ešte potrebuješ lacnú letenku do Londýna, nech sa páči:

LONDÝN Z BRATISLAVY

LONDÝN Z POPRADU

LONDÝN Z KOŠÍC

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Toto sú najkrajšie miesta na Slovensku (hrady, zámky a iné) https://t.co/IohwTYWATU #cestopisy13 hodín dozadu
TOP PONUKA: Luxusný wellness pobyt v 5* Kempinski na jeseň od 109€! https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky13 hodín dozadu
Šéfkuchár Gordon Ramsay hľadá mladých cestovateľov s vášňou pre varenie. Chystá dobrodružnú šou https://t.co/m3z6MPLKGv #novinky13 hodín dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste naše tipy na hotely https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky14 hodín dozadu
Budúcnosť bezemisného lietania? Airbus ukázal tri koncepty vodíkového lietadla https://t.co/EYgZFVfXTx16 hodín dozadu
Turisti v Abu Dhabi musia nosiť elektronické náramky. Kontrolujú dodržiavanie obmedzení https://t.co/o8iRkxeeUA16 hodín dozadu
Letisko Helsinki už používa psov na detekovanie COVID-19 u cestujúcich https://t.co/rccZPhhRIw #novinky16 hodín dozadu
Havaj sa opäť otvorí 15. októbra, stačí negatívny test. Letenky na budúci rok od 589€ https://t.co/suchMz0OPp #letenky16 hodín dozadu
Novinky na semafore, karanténa v Írsku aj Nórsku a exotika od októbra https://t.co/Ek57YTBNHx #novinky17 hodín dozadu
Exotický ostrov Réunion od neuveriteľných 299€! https://t.co/ILnQRrNuhR #letenky17 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore