Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Exotický ostrov Nosy Be pri Madagaskare sa otvorí turistom od 1. októbra

Exotický ostrov Nosy Be pri Madagaskare sa otvorí turistom od 1. októbra

Jedinečný ostrov pri pobreží Madagaskaru s názvom Nosy Be sa od 1. októbra otvorí turistom a prvé lety ponúknu exkluzívne aerolinky Ethiopian Airlines. Ostatné časti Madagaskaru zostávajú zatiaľ uzatvorené.

Reklama

Ethiopian Airlines plánujú prevádzkovať spojenie na ostrov vo frekvencii 3x týždenne cez Prahu i Viedeň. Pripomíname, že najlepšie africké aerolinky ponúkajú na palube vysoké hygienické štandardy a sľubujú prvotriedny servis aj počas koronakrízy.

Spiatočná letenka z Viedne alebo Prahy sa dá aktuálne rezervovať približne za tisícku. Ak vám to príde ako drahá záležitosť – vezmite do úvahy, že sa jedná o izolovaný exotický raj, termíny sú v hlavnej sezóne 2020/2021 a v cene sú až 2 podpalubné batožiny do 23kg. Väčšina exotických rajov s výnimkou Maldív a Seychel sú uzatvorené.

Letenky na konkrétne termíny možno vyhľadať cez Pelikánsky vyhľadávač. Stačí vyhľadať destináciu Antananarivo alebo Nosy Be a mať odlet z Viedne alebo Prahy:

Vstupné podmienky na ostrov Nosy Be

K vstupu na ostrov budete potrebovať predložiť negatívny test na koronavírus, ktorý nie je starší ako 72 hodín (termín na test si viete pohodlne vybaviť aj cez Pelikán). K výsledku testu priložíte aj vyplnený zdravotný dotazník a súhlas s rešpektovaním opatrení proti koronavírusu zavedených na ostrove.

Madagaskar a jeho okolité ostrovy zatiaľ nepatria podľa nášho krízového štábu medzi tzv. zelené resp. bezpečné krajiny a tak je po návrate potrebné absolvovať domácu izoláciu a na 5. alebo 6. deň štátom hradený test na koronavírus – pri negatívnom výsledku karanténa končí.

Prečo dovolenkovať na Nosy Be?

Nosy Be je malebný ostrov, ktorý cestovateľské bedekre predstavujú ako domov vanilky, klinčeku, škorice, kávy, šafranu, cukrovej trstiny – no skrátka exotický raj v Indickom oceáne, ktorý si zapamätáte nielen podľa nádherných pláží, ale budú vám ho pripomínať aj úžasné vône.

Nosy Be ponúka výborné podmienky pre potápačov, má krásne pláže a hornaté vnútrozemie, ktoré láka k ľahšej turistike. Na svojich potulkách ostrovom môžete s trochou šťastia vidieť aj nadivoko žijúce lemury alebo najmenšiu žabu či chameleóna na svete.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx1 deň dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky1 deň dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky1 deň dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky2 dni dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky2 dni dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore