Nájdeš nás aj na:

Amerika

Austrian Airlines po takmer troch rokoch opäť spustili priamu linku Viedeň – Los Angeles

Austrian Airlines po takmer troch rokoch opäť spustili priamu linku Viedeň – Los Angeles

Austrian Airlines po takmer trojročnej pauze znovu spustili nonstop letecké spojenie medzi Viedňou a Los Angeles. Dopravca uskutočnil svoj prvý let počas uplynulého víkendu a v júli zvýši jeho frekvenciu na šesť letov týždenne. Linka bude zatiaľ premávať len do októbra tohto roku, čiže pôjde zatiaľ najmä o sezónne spojenie.

Reklama

Austrian Airlines a ich hviezdny návrat do Los Angeles

Rakúske aerolinky Austrian Airlines piatok 20. mája 2022 obnovili prevádzku medzi Viedňou (VIE) a Los Angeles (LAX) s piatimi letmi týždenne. Inauguračný let (OS 081) odlietal z viedenského medzinárodného letiska o 10:06 a na medzinárodné letisko Los Angeles priletel o 13:04.

Letecká spoločnosť bude spočiatku ponúkať päť letov týždenne, pričom lety budú uskutočňované v pondelok, utorok, štvrtok, piatok a sobotu.

Letový poriadok je nasledovný:

 • (OS 081) Viedeň (odlet 9:55 ráno) – Los Angeles (prílet o 13:25 miestneho času)
 • (OS 082) Los Angeles (odlet 15:15)- Viedeň (prílet o 11:50 miestneho času)

„S Chicagom, Washingtonom a dvoma letiskami v New Yorku máme už teraz veľmi dobré zastúpenie na východe USA. Sme veľmi radi, že s našou linkou do Los Angeles opäť ponúkame nonstop lety na západné pobrežie,“ okomentoval spustenie linky Michael Trestl, obchodný riaditeľ Austrian Airlines.

Rakúsky prepravca naposledy letel do Los Angeles v lete 2019 a v tom roku prepravil viac ako 110 000 cestujúcich. Upozorňujeme, že priama linka do Los Angeles bude zatiaľ sezónna a skončí 15. októbra 2022.

Letecká spoločnosť nasadí na linku svoju flotilu lietadiel Boeing 777-200ER. Rakúske 777-200ER ponúkajú 306 sedadiel v troch triedach: 38 v biznis triede, 24 v prémiovej ekonomickej triede a 244 v ekonomickej triede.

Austrian Airlines pridajú od začiatku júla ďalšiu frekvenciu na tejto linke a rozšíria svoju ponuku na šesť letov týždenne. Dodatočný let bude premávať v stredu a zatiaľ do konca septembra.

Austrian Airlines má toto leto ponúknuť až 34 letov týždenne do USA, čím sa aerolinky dostanú na 96,75 % úrovne z roku 2019.

Popri svojich linkách do Los Angeles prevádzkuje Austrian Airlines aj denné priame lety do Chicaga O’Hare (ORD), Washingtonu Dulles (IAD), New Yorku (JFK) a Newarku (EWR).

Lacné letenky do L.A.

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Austrian Airlines
 • Kedy? september – október 2022
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina

Akciové letenky do Los Angeles

Čo robiť, vidieť a zažiť v L.A.?

Ako získať povolenie ESTA?

ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžete požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Prečo cestovať do USA s Austrian Airlines?

Slováci majú vďaka Austrian Airlines dve alternatívy, ako sa rýchlo a komfortne dostať do Ameriky. Západ Slovenska môže využiť ponuku priamych letov z Viedne a pre cestujúcich z východu krajiny je ideálnym spojením ponuka z letiska Košice, kde absolvuješ kratučký prestup vo Viedni a ceny sú rovnako atraktívne.

Výhodou sú aktuálne ešte stále dostupné termíny na leto, ktoré sú považované po vianočnej sezóne za to najzaujímavejšie.

Pandémia koronavírusu okrem iného spôsobila tiež to, že mnohé aerolinky vyradili tradičný palubný servis zo svojich ekonomických či biznis tried. V cene letenky v ekonomickej triede Austrian Airlines do Los Angeles však okrem online check-inu je aj palubný servis a 2 príručné batožiny (spolu do 10kg). Už v ekonomickej triede ide v prípade rakúskych aeroliniek o výborné služby na palube – či už sa bavíme o jedle alebo o multimediálnej zábave počas letu.

Ergonomické sedadlá s unikátnou relaxačnou funkciou zaisťujú väčšie pohodlie na diaľkových letoch. Tesne pred odletom si môžeš online rezervovať miesto v lietadle, ktoré uprednostňuješ. Počas letu do Los Angeles ťa čaká viacero kulinárskych chodov. Hneď po vzlietnutí ťa v ekonomickej triede posádka privíta chutným občerstvením v závislosti od času odletu. Ak lietadlo pristáva ráno, vopred ťa posilnia chutné raňajky alebo snack. Späť je aj rozmanitá ponuka nápojov počas celého letu.

Austrian Airlines majú v ponuke rozsiahly multimediálny zábavný systém, ktorý zaistí rozmanitosť pri dlhých letoch. Okrem až 400 hodín filmov a televízie môžu dospelí, deti a mladí ľudia tráviť voľný čas aj pri hudbe a elektronických časopisoch.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore