Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Livorno: taliansky raj, ktorý musíš vidieť a zažiť!

Livorno: taliansky raj, ktorý musíš vidieť a zažiť!

Ak patríš medzi fanúšikov instagramu a Talianska, Livorno je pre teba ideálnym miestom. V Taliansku veru nájdeš mnoho nádherných scenérií, ktoré sú skutočne fotogenický, avšak Livorno má jednu veľkú výhodu. Je to pokojné malé mestečko, ktoré nie je preplnené turistami. Ty si tak môžeš vychutnať jeho pokojnú atmosféru a popri tom si cvaknúť zopár skvelých záberov. A kde sú tie najkrajšie fotospoty v Livorne nájdeš nižšie.

Reklama

Fotogenický kút nájdeš takmer všade

Doslova. Livorno je ideálne aj na spontánne fotky, či fotospoty a to, že tam nie je veľa ľudí je iba plus, nakoľko si vieš cvaknúť fotku naozaj takmer všade.

Benátky v Livorne

Na mape nájdeš ľahko pod názvom “New Venice”, potom sa ti už len stačí stratiť sa pomedzi kanály a prázdne uličky a som si istá, že rozhodne nájdeš ideálny fotospot práve pre teba. V pozadí síce nebudeš mať gondoly, ale takisto ani mnoho turistov. My sme boli v uličkách naozaj takmer samé, okolo nás prešlo iba zopár domácich. Ďalej je to už len na tvojej kreativite a schopnosti nájsť čo najfotogenickejší kút.

Dvere

Dvere všetkých druhov sú veľmi vďačný fotospot a nájdeš ich takmer všade, stačí potom už len správna póza, kompozícia a fotka je na svete. My sme v Livorne natrafili na zatvorenú (podľa google) krčmu. Neváhali sme to využiť a cvakli tam zopár fotiek. Nakoľko je v Livorne mnoho malých domčekov, fotogenické dvere sú tam na každom rohu.

Šachovnica

Šachovnicová promenáda (Terrazza Mascagni) je jedna z prvých veci, ktoré objavíš na googli po zadaní “Livorno”. Okrem toho, že je veľmi efektná práve na super fotky, tak okolie je veľmi príjemné a pokojné na oddych pri západe slnka. V pozadí môžeš vidieť altánok, ktorý je tiež skvelým fotospotom!

Pláž

Livorno má mnoho pláži, avšak sú trošku ťažšie dostupné z centra mesta. Neváhaj ale využiť autobus a navštíviť jednu z nich. Skalnaté útesy a výhľady, za to rozhodne stoja. Takže ak v Livorno plánuješ byť dlhšie než na jeden deň, cesta na jednu z krásnych pláži sa rozhodne oplatí.

Kuba v Taliansku?

Napriek tomu, že ide iba o obyčajnú budovu (Palazzo Granducale), v nás zanechala pocit, ako keby sme sa na chvíľku ocitli na Kube. Pre mňa veľmi fotogenická budova a to, že pred ňou takmer nikto nebol bolo ešte lepšie.

Fortezza Vecchia

Najstaršou zachovalou stavbou Livorna už od stredoveku je práve pevnosť Fortezza Vecchia. Pevnosť je prístupná verejnosti. Máš tak možnosť užiť si výhľad na prístav z veže Mástio di Matilde. A využiť jej fotogenické zákutia.

Prístav

Prístav v Livorne je jednoducho úžasný. Už sám o sebe je veľmi fotogenický. Je na tebe či si vyberieš pokojnú časť prístavu s malými lodnými člnmi, alebo tú kde kotvia veľké výletné lode.

Santuario di Montenero

Asi 30 minút od centra Livorna v kopcoch sa nachádza náboženský komplex z ktorého sa ti naskytne nádherný výhľad na Livorno a jeho okolie. Ideálne miesto na pozorovanie západu slnka. Nájdeš tu tiež nádherný kostol v ktorom je uložený uctievaný obraz Madony z Montenera.

Mercato Centrale

Trhy sú fotogenické sami o sebe, výnimkou nie je ani ten v Livorne, ktorý sa pokladá za jeden z najstarších trhov. Fotogenický je nie len zvnútra, ale aj samotná budova zvonka sa nádherne vyníma na fotkách.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   Prosím, ohodnoťte náš článok.
  Komentáre

  Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

  Hore