Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Livorno: taliansky raj, ktorý musíš vidieť a zažiť!

Livorno: taliansky raj, ktorý musíš vidieť a zažiť!

Ak patríš medzi fanúšikov instagramu a Talianska, Livorno je pre teba ideálnym miestom. V Taliansku veru nájdeš mnoho nádherných scenérií, ktoré sú skutočne fotogenický, avšak Livorno má jednu veľkú výhodu. Je to pokojné malé mestečko, ktoré nie je preplnené turistami. Ty si tak môžeš vychutnať jeho pokojnú atmosféru a popri tom si cvaknúť zopár skvelých záberov. A kde sú tie najkrajšie fotospoty v Livorne nájdeš nižšie.

Reklama

Fotogenický kút nájdeš takmer všade

Doslova. Livorno je ideálne aj na spontánne fotky, či fotospoty a to, že tam nie je veľa ľudí je iba plus, nakoľko si vieš cvaknúť fotku naozaj takmer všade.

Benátky v Livorne

Na mape nájdeš ľahko pod názvom “New Venice”, potom sa ti už len stačí stratiť sa pomedzi kanály a prázdne uličky a som si istá, že rozhodne nájdeš ideálny fotospot práve pre teba. V pozadí síce nebudeš mať gondoly, ale takisto ani mnoho turistov. My sme boli v uličkách naozaj takmer samé, okolo nás prešlo iba zopár domácich. Ďalej je to už len na tvojej kreativite a schopnosti nájsť čo najfotogenickejší kút.

Dvere

Dvere všetkých druhov sú veľmi vďačný fotospot a nájdeš ich takmer všade, stačí potom už len správna póza, kompozícia a fotka je na svete. My sme v Livorne natrafili na zatvorenú (podľa google) krčmu. Neváhali sme to využiť a cvakli tam zopár fotiek. Nakoľko je v Livorne mnoho malých domčekov, fotogenické dvere sú tam na každom rohu.

Šachovnica

Šachovnicová promenáda (Terrazza Mascagni) je jedna z prvých veci, ktoré objavíš na googli po zadaní “Livorno”. Okrem toho, že je veľmi efektná práve na super fotky, tak okolie je veľmi príjemné a pokojné na oddych pri západe slnka. V pozadí môžeš vidieť altánok, ktorý je tiež skvelým fotospotom!

View this post on Instagram

Una foto per favore‼️

A post shared by Heidy Ordoñez🌸🦋 (@heidy.f7) on

Pláž

Livorno má mnoho pláži, avšak sú trošku ťažšie dostupné z centra mesta. Neváhaj ale využiť autobus a navštíviť jednu z nich. Skalnaté útesy a výhľady, za to rozhodne stoja. Takže ak v Livorno plánuješ byť dlhšie než na jeden deň, cesta na jednu z krásnych pláži sa rozhodne oplatí.

Kuba v Taliansku?

Napriek tomu, že ide iba o obyčajnú budovu (Palazzo Granducale), v nás zanechala pocit, ako keby sme sa na chvíľku ocitli na Kube. Pre mňa veľmi fotogenická budova a to, že pred ňou takmer nikto nebol bolo ešte lepšie.

Fortezza Vecchia

Najstaršou zachovalou stavbou Livorna už od stredoveku je práve pevnosť Fortezza Vecchia. Pevnosť je prístupná verejnosti. Máš tak možnosť užiť si výhľad na prístav z veže Mástio di Matilde. A využiť jej fotogenické zákutia.

View this post on Instagram

Innamorato🖤

A post shared by Daniele rolla (@danielerolla1983) on

Prístav

Prístav v Livorne je jednoducho úžasný. Už sám o sebe je veľmi fotogenický. Je na tebe či si vyberieš pokojnú časť prístavu s malými lodnými člnmi, alebo tú kde kotvia veľké výletné lode.

Santuario di Montenero

Asi 30 minút od centra Livorna v kopcoch sa nachádza náboženský komplex z ktorého sa ti naskytne nádherný výhľad na Livorno a jeho okolie. Ideálne miesto na pozorovanie západu slnka. Nájdeš tu tiež nádherný kostol v ktorom je uložený uctievaný obraz Madony z Montenera.

Mercato Centrale

Trhy sú fotogenické sami o sebe, výnimkou nie je ani ten v Livorne, ktorý sa pokladá za jeden z najstarších trhov. Fotogenický je nie len zvnútra, ale aj samotná budova zvonka sa nádherne vyníma na fotkách.

View this post on Instagram

Todos os presuntos e embutidos que vc imaginar!

A post shared by Silvia Poppovic (@silviapoppovic) on

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

5 miest na Slovensku, kde zažiješ skvelú dovolenku a 1 bonus pre deti https://t.co/ePsze6XNWa #dovolenky18 minút dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky39 minút dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky42 minút dozadu
12 tatranských hotelov, ktoré sú láska na prvý pohľad https://t.co/fAK2z21DFR #dovolenky2 dni dozadu
Nórsko od 15. júla otvorí hranice pre viaceré krajiny vrátane Slovenska https://t.co/3muQH1DkbK #novinky3 dni dozadu
Od dnes sa z Bratislavy lieta do Malagy, od zajtra na Sardíniu https://t.co/iSbYDx4Q1u #letenky3 dni dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky3 dni dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy3 dni dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky3 dni dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore