Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

4* Liptovský dvor: Rozprávková dedinka, ktorá ťa očarí atmosférou a prekvapí gastronómiou (RECENZIA)

4* Liptovský dvor: Rozprávková dedinka, ktorá ťa očarí atmosférou a prekvapí gastronómiou (RECENZIA)

Nájsť pokojné miesto s dostatkom súkromia a zároveň kvalitnými hotelovými službami na Slovensku nie je jednoduché. Nám sa to podarilo. Navštívili sme štvorhviezdičkový rezort Liptovský dvor, ktorý prináša zaujímavý a osobitný prístup k dovolenke v horách. Veď uznaj, ubytovanie v súkromí liptovských dreveničiek rovno pod vrcholmi Nízkych Tatier znie rozprávkovo. Napokon, Liptovský dvor aj vyzerá ako jedinečná rozprávková dedinka. To samozrejme nie je všetko. Prečítaj si našu kompletnú recenziu.

Reklama

Liptovský dvor: súkromná drevenička a 4* hotel v jednom

Rezort Liptovský dvor sa spočiatku môže javiť ako alternatíva len pre rodiny, no nebál by som sa ho prezentovať aj ako lákavú alternatívu pre dvojice. Povedal by som, že je to tak 50:50. Totiž, hostia sú ubytovaní v dreveničkách s dostatkom vlastného priestoru vnútri aj vonku a majú tak nezameniteľný pocit súkromia bez ohľadu na to s kým sa na dovolenku vybrali.

To, kde sa rezort nachádza a ako vyzerá, je podľa mňa predurčené na úspech. Skutočne, na Slovensku len ťažko nájdete hotel s takouto scenériou. A čo všetko návštevník nájde vo vnútri? V hlavnej budove sa nachádza à la carte reštaurácia a lobby bar, na brehu potoka Štiavnica je hosťom k dispozícii Relax centrum, všetko obklopené nádhernou prírodou. Nechýba tiež tenisový a squashový kurt a obrovský detský kútik, ale o ňom až neskôr.

Príbeh, ktorý začali písať v roku 2005

História rezortu Liptovský dvor sa začala písať pred sedemnástimi rokmi. V roku 2005 rodina Strakovcov zrealizovala svoj sen o vybudovaní „tradičnej slovenskej dediny“ a tak sa zrodil jedinečný hotel, ktorý je v podstate štvorhviezdičkovým ubytovacím rezortom.

Už o rok neskôr, teda v roku 2006, bol projekt Liptovského dvora označený za Stavbu roka a získal tiež titul Najlepší hotelový koncept na Slovensku. Rezort si však podľa svojich predstaviteľov najviac váži pozitívne hodnotenia od ľudí, ktorých nie je málo a napokon, do hotela sa mnohí z nich opätovne vracajú.

Kto si to tu užije? Rodiny, páriky aj partičky známych

Ubytovanie v súkromí dreveničiek má schopnosť osloviť viacero skupín dovolenkárov. Tak napríklad romantika na chalúpke v lese s horiacim krbom, večerou pri sviečkach, či wellness centrum iba pre dvoch – toto všetko sú benefity, ktoré ocenia najmä zaláskované dvojice. Rezort ale nie je len pre nich.

Ja sám som Liptovký dvor navštívil s vidinou rodinnej dovolenky a musím povedať, že by som ťažko hľadal mínusy. Drevenička dokáže bez problémov ubytovať štyroch dospelých ľudí, plus dve malé deti. Moje decká tento typ komfortného ubytovania v súkromí milujú a podľa toho, čo som si mal možnosť všimnúť, tak aj iné deti si rýchlo obľúbili areál rezortu. V prvom rade je tu dostatok priestoru na vybláznenie sa. Samotný rezort je tiež akousi trávnatou oázou uprostred liptovsko-jánskeho lesa. Milovníci prírody tu proste budú ochkať radosťou celý deň.

Všetky dreveničky sú vybavené dvoma samostatnými spálňami, dvoma kúpeľňami, útulnou obývačkou s krbom a jedálenským kútom. Samozrejmosťou je televízia s množstvom programov, vysokorýchlostné pripojenie na internet a štandardné hotelové služby.

Čo všetko ponúka drevenička v rezorte Liptovský dvor?

 • podlahová plocha 80m²
 • dve spálne
 • dve kúpeľne
 • obývacia miestnosť
 • jedálenský kútik
 • jedna king-size posteľ
 • dve jednolôžkové postele
 • dve prístelky
 • drevená detská postieľka
 • krb
 • vysokorýchlostná Wi-Fi
 • televízor
 • minibar
 • lyžiareň
 • vonkajšie posedenie

Cestujete viacerí? Chatky možno vzájomne prepájať. Ak sa takto vyberú na Liptov dve či tri veľké rodiny, môže to byť pecka.

Celý rezort je DOG FRIENDLY, za čo ho cením ešte viac. Náš psík mohol ísť bez problémov s nami na dreveničku. Síce sa zaň pripláca (čo je štandard takmer všade), bude sa tu cítiť ako v bavlnke. Už len v lobby bare majú štvornohí miláčikovia svoj vlastný tulivak, kde môžu oddychovať.

Na pobyte v Liptovskom rezorte sa mi veľmi páči:

 • Neobmedzený vstup do Relax centra
 • Squash a stolný tenis so zapožičaním vybavenia
 • Rýchla WiFi sieť v každej dreveničke
 • Parkovanie v areáli
 • Liptov region card (karta plná zliav na atrakcie v rámci regiónu Liptov)

Viem si predstaviť, že Liptovský dvor má svoje čaro v lete aj v zime. Ak vyhľadávaš hory najmä počas medzisezónneho obdobia, pobytom na tomto mieste určite netrafíš vedľa. Jar a jeseň dokáže byť v Tatrách najkrajším obdobím na turistiku a iné aktivity. Napokon aj preto, že ak je vonku zima a ty sa po celom dni vrátiš na vyhriatu dreveničku s praskajúcim ohňom v krbe, dáš si šálku horúceho čaju a oddýchneš si v saune či pri dobrej knihe – neviem si predstaviť lepšie podmienky na dovolenku.

Nakoľko mám dve deti, zaujala ma možnosť pobytov aj pre maminy a otcov na rodičovskej dovolenke. Rezort sa venuje špeciálne aj rodičom na materskej dovolenke. Je to podľa mňa skvelý spôsob ako uniknúť zo všednej reality a tipujem, že veľa ľudí to počas lockdownov využilo. Všetkým rodičom tu s láskou navaria, upracú, prinesú kávičku, vybavia masáž a keď deťúrence zaspia, môžu si v útulnej dreveničke pri teple krbu konečne vychutnať obľúbenú knihu s vyloženými nohami.

Jedlo si zaslúži samostatnú kapitolu

Tradičné chute Liptova, poctivé suroviny od lokálnych výrobcov a krásne naaranžované pokrmy. Vychýrená a oceňovaná gastronómia hotela Liptovský dvor si zakladá na čerstvosti, sezónnosti, kvalitných surovinách a slovenskej tradícii. O to, aby zo slovenskej kuchyne vzniklo umelecké dielo na tanieri, sa stará talentovaný šéfkuchár Peter Bracho a jeho tím.

Peter Bracho v minulosti varil vo Viedni, v Nemecku, v reštaurácii michelinského šéfkuchára Pavla Pospíšila či u Jaroslava Žideka. Tiež sa angažoval na rozbehnutí reštaurácie Warhol’s Bar & Bistro na EXPO 2020 v Dubaji – v Slovenskom pavilóne (pozri moju reportáž, venujem sa tam aj jedlu).

Počas slnečných dní sa môžeš pohodlne usadiť na letnej terase s nádherným výhľadom na areál hotela a okolité kopce Nízkych Tatier a vychutnať si osviežujúcu limonádu z domácich sirupov či vychladené pivo zo štiavnického pivovaru ERB.

V chladnejších dňoch alebo večer sa môžeš usadiť v pohodlných kreslách Lobby baru spolu s priateľmi a vychutnať si počas zimných mesiacov rodinnú a pohodovú atmosféru pri praskajúcom ohni v krbe. Nájdeš tu kvalitné slovenské víno alebo na Slovensku praženú kávu Ebenica s chutným dezertom.

Pre lepšiu predstavu odporúčam pozrieť kompletné menučko:

Už len pripomeniem, že reštaurácia je otvorená denne od 12:00 do 21:00 hod a Lobby bar je otvorený denne od 8:00 do 22:00 hod. Kapacita reštaurácie je 60 miest na sedenie, kapacita lobby baru je 30 miest na sedenie.

Ohúrila ma aj tohtoročná novinka rezortu, ktorá sa volá Stodola. Je to konferenčný priestor, kde si firmy môžu organizovať rôzne eventy či večierky, aktuálne je najväčší dopyt po Stodole Liptovský dvor najmä kvôli svadbám.

Wellness, kde si oddýchnu všetky tvoje zmysly

Osobne cením rezorty, ktoré sa snažia prepojiť lokalitu so svojou relaxačnou zónou. V Liptovskom dvore je to vyriešené šikovným spôsobom. Vnútri si môžeš vybrať bazén, vírivku alebo saunu (alebo skúsiš úplne všetko) a potom si dopraješ oddych na horskej pláži na brehu potoka Štiavnica.

Vráťme sa však ešte dovnútra. V Relax centre nájdeš bazén s protiprúdom s výhľadom na potok, interiérovú vírivku, suchú a parnú saunu.

Dokonca, pre romantikov vie hotel zabezpečiť vyhriatie vonkajšej drevenej kade pre dokonalú vysokohorskú atmosféru. Táto možnosť je za príplatok.

Rovnako tak si môžeš objednať aj masáž. Masérka ti podľa tvojich preferencii či zdravotných problémov určí najvhodnejšiu masáž alebo zábal.

Väčší detský kútik som v hoteli asi ešte nevidel

Pre najmenších hostí je počas letnej sezóny pripravených množstvo animácií, ale ako som už spomínal, šantiť môžu na vonkajšom ihrisku či v detskom kútiku – zatiaľ čo my rodičia si vychutnáme svoj obľúbený drink na slnkom zaliatej terase.

Detský kútik je extraordinárny a tvoje deti v ňom nájdu asi všetky typy zábavy, ktoré existujú. Najdôležitejšie je, že v ňom vydržia tráviť hodiny času a len tak rýchlo sa nebudú nudiť. To ti garantujem.

Čo si predstaviť pod pojmom Kids friendly v Liptovskom dvore?

 • detské menu
 • ohrievač fliaš
 • detský príbor
 • detská stolička
 • mikrovlnka
 • drevená detská postieľka
 • nočník, sedátko
 • stupienok
 • zábrana na schody
 • detská vysielačka
 • detský kútik
 • vonkajšie detské ihrisko
 • vybavenie v Relax centre
 • animačný program

Liptov je najkrajšie outdoorové ihrisko pre všetkých

Komfort a služby hotel je jedna vec a poloha rezortu je ďalšia dôležitá kapitola. To, že po každom vykročení z dreveničky sa môžeš nadýchnuť čistého horského vzduchu a pocítiť dotyk prírody nie je samozrejmosť. Alebo teda takto, v Liptovskom Jáne je to úplne bežné. Ale pre nás mestských ľudí je to vždy výnimočné.

Preto ostať celý pobyt v rezorte by bola škoda. Využi čas v nádhernom horskom prostredí naplno a vychutnaj si turistické chodníčky Nízkych či Západných Tatier. Odmenou ti budú nádherné výhľady, ktoré nikdy neomrzia. Liptov je úžasné miesto, kde si môžeš v jeden deň vyskúšať voľný pád, vyliezť na Chopok či okúpať sa v termálnych prameňoch.

V blízkosti rezortu Liptovský dvor ťa čaká množstvo turistických a skialpinistických trás, cyklotrás, historické a kultúrne pamiatky či prírodné úkazy. Ja najviac odporúčam tieto výlety – Kvačianska dolina, Chata Magurka, Vlkolínec, ferrata Dve Veže, Jánska dolina, Svätojánska rozhľadňa, Kaďa a samozrejme všetky menšie i väčšie túry v Roháčoch, prípadne neďaleký Kriváň.

Záverečné hodnotenie

Ak si sa dočítal(a) až sem, tak už asi vieš, že moje záverečné hodnotenie ti Liptovský dvor určite odporučí. Nechcem, aby to pôsobilo zaujato, ale tak to skrátka vnímam. Osobne ma na tomto mieste najviac oslovil nápad prepojiť služby štvorhviezdičkového hotela s ubytovaním v súkromných dreveničkách. Niekto možno povie, že nie sú najnovšie, no ich tradičnému liptovskému šmrncu to podľa mňa neuberá, práve naopak. Z hotela dýcha rodinná atmosféra, obsluha je mimoriadne príjemná a nápomocná a vidno to na každom kroku. Od upratovania izieb až po perfektne naaranžovanú večeru. Na konci každého pobytu si treba položiť tú najdôležitejšiu otázku: vrátim sa sem ešte niekedy? Moja odpoveď znie – určite áno.

 • Vedel(a) si, že Liptovský dvor jeden z najlepšie hodnotených hotelov v Liptovskom Jáne a držiteľ mnohých kvalitatívnych ocenení – gastronómia, čistota, dizajn a nápaditosť?
 • Napríklad aj na platforme Booking.com má hotel hodnotenie 8,9 z celkových 10.

Pre ďalšie fotografie a užitočné informácie odporúčam navštíviť oficiálnu stránku hotela Liptovský dvor.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (5 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore