Nájdeš nás aj na:

Novinky

Vodíkové auto, Tatry i umenie. Takto vyzerá slovenský pavilón na dubajskej výstave EXPO2020 (FOTO)

Vodíkové auto, Tatry i umenie. Takto vyzerá slovenský pavilón na dubajskej výstave EXPO2020 (FOTO)

Dubajské EXPO2020 už otvorilo svoje brány a slovenský pavilón taktiež víta návštevníkov z celého sveta. Najväčšiu medzinárodnú udalosť a výstavu na prelome rokov 2021 a 2022 môžeš navštíviť až do marca 2022 a my ti prinášame malú ochutnávku, ako vyzerá slovenský stánok a čo všetko prezentuje.

Reklama

Slovensko sa na výstave napríklad prezentuje aj ako vodíková veľmoc. Ukazuje vodíkové auto z domáceho vývoja – športový automobil MH2, ktorý vznikol v spolupráci Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach a Matadoru. MH2 využíva špecifický spôsob uskladňovania vodíka.

Vstupenky na EXPO2020: v ponuke sú 3 typy vstupného

Na EXPO2020 sa dostaneš viacerými spôsobmi. Poďme si ich rozobrať. V oficiálnej ponuke vystavovateľa sú 3 typy lístkov:

3 typy lístkov:

 • jednodňový lístok za 24 eur
 • viacdňový lístok s neobmedzeným vstupom na 30 po sebe nasledujúcich dní za 45 eur
 • sezónny vstup s neobmedzeným vstupom na šesť mesiacov Expo 2020 Dubai za 120 eur

Vstupenky zahŕňajú vstup do všetkých pavilónov, na podujatia, rozmanitý a neustále sa meniaci zábavný program, s až 60 živými podujatiami každý deň, od hudby, tanca a umenia svetovej úrovne až po zaujímavé prednášky a osláv národných sviatkov.

Deti mladšie ako 18 rokov a študenti, ktorí sú držiteľmi platného študentského preukazu z ktorejkoľvek akademickej inštitúcie na svete, budú mať vstup zdarma, ako aj návštevníci vo veku minimálne 60 rokov. Ľudia so špeciálnymi potrebami budú mať k dispozícii bezplatné lístky, pričom ich spoločník získa 50-percentnú zľavu.

Leť s Pelikánom a získaš vstupenku na EXPO2020 zadarmo!

Vstupenku na EXPO2020 si možno kúpiť vo vlastnej réžii, no omnoho jednoduchšie je to zakúpením dovolenky v Dubaji, prípadne leteniek Emirates, flydubai alebo Etihad Airways. Kompletný návod nájdeš tu a ak ti nevyhovuje ani jedna alternatíva, vstupenky si môžeš jednoducho objednať aj cez Pelikán – stačí vyplniť formulár nižšie:

Ku vstupu na EXPO2020 treba očkovanie alebo bezplatný PCR test

Organizátor tohtoročného Expo 2020 v Dubaji uviedol, že vstup na svetový veľtrh pre návštevníkov nad 18 rokov bude možný pre tých, ktorí majú kompletné očkovanie alebo boli za posledných 72 hodín negatívne testovaní na COVID.

 • 72-hodinový PCR test do Dubaja je však aj tak podmienkou vstupu do Emirátov, a tak ti bohate postačí aj ten. Ak už vypršala jeho platnosť, PCR testy na COVID-19 budú držiteľom lístkov ponúkané bezplatne, uviedol organizátor.

Akciové letenky do Dubaja

Zdroj informácií a fotografií: oficiálna stránka Expo 2020 Dubai

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (5 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky2 dni dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy2 dni dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy2 dni dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy2 dni dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky2 dni dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky2 dni dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore