Nájdeš nás aj na:

Novinky

Letisko Košice hlási rekord. Zažilo najúspešnejšiu letnú sezónu v histórii

Letisko Košice naďalej patrí medzi európsku špičku pokiaľ ide o tempo zotavenia sa po pandémii COVID-19. Podľa údajov asociácie ACI Europe sú európske letiská v priemere 3 % pod úrovňou roka 2019 v ukazovateli počtu vybavených cestujúcich. Letiskom Košice však za prvých desať mesiacov tohto roka prešlo až o 10 % viac cestujúcich ako tomu bolo v predpandemickom roku 2019.

Reklama

Najviac cestujúcich lieta z Košíc v lete

Veľký podiel má na tom najúspešnejšia charterová sezóna v histórii košického letiska. Na dovolenkových letoch v období máj – október bolo spolu vybavených 191 407 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 18 % a oproti roku 2019 ide o nárast o 6 %. Najžiadanejšou destináciou bola s veľkým náskokom turecká Antalya, za ktorou nasledovali cyperská Larnaca, egyptská Hurghada, grécky Rodos a bulharský Burgas.

Spolu na všetkých letoch bolo počas obdobia január – október 2023 vybavených 559 282 cestujúcich, čo je o 15 % viac ako vlani a o 10 % viac ako za rovnaké obdobie roka 2019. Počas tohtoročného októbra prešlo letiskom 41 327 cestujúcich – o 10 % viac ako vlani a o 15 % viac ako v roku 2019.

Z letiska Košice do exotiky: Dubaj, Miami, Maldivy, Bangkok a ďalšie

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak: „Chcem sa srdečne poďakovať za spoluprácu všetkým našim partnerom z cestovných kancelárií, ako aj všetkým cestujúcim za to, že si za miesto svojho odletu na dovolenku vybrali letisko Košice. V neposlednom rade patrí veľká vďaka nášmu šikovnému tímu zamestnancov, ktorí prevádzkovo mimoriadne náročnú sezónu zvládli na jednotku. Rekordné čísla nás veľmi tešia, sú však aj záväzkom k pokračovaniu na našej ceste k neustálemu zlepšovaniu našich služieb i k zvyšovaniu leteckej dostupnosti celého východného Slovenska.“

I keď letná charterová sezóna sa v októbri skončila, za slnečným počasím na krásnych plážach sa dá z Košíc lietať aj naďalej, a to napríklad do Dubaja, či Miami na palube LOT Polish Airlines, alebo na Maldivy, či do Bangkoku na palube Austrian Airlines.

Od 27. marca 2024 začne do Košíc lietať švajčiarska letecká spoločnosť SWISS, ktorá bude prevádzkovať linku do Zürichu tri krát týždenne. S prestupom v Zürichu budú z Košíc pohodlne dostupné aj destinácie ako Singapur, Šanghaj, Sao Paulo, či Johannesburg.

Všetky akciové letenky z Košíc

Zimný letový poriadok 2023 na letisku Košice:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore