Nájdeš nás aj na:

Amerika

Americký dvojvýlet za MEGA cenu. Skombinuj obľúbené destinácie USA z Viedne už od 369€

Americký dvojvýlet za MEGA cenu. Skombinuj obľúbené destinácie USA z Viedne už od 369€

Ani ty sa už nevieš dočkať, kedy sa zase otvoria obľúbené transatlantické lety aj pre bežných turistov? Posledné správy naznačujú, že sa tak udeje už tento rok. A tak si môžeš z pohodlia domova naplánovať super dvojvýlet po Amerike. Našli sme a pospájali výborné letenky, kde môžeš kombinovať destináciu východného pobrežia so západným. Ceny sú mimoriadne zaujímavé, odlety sú z Viedne a v cene máš plnohodnotnú príručnú batožinu. Termíny sa nastavili na druhú polovicu roka, prípadne začiatok 2022.

Reklama

V prvej destinácii stráviš ľubovoľný počet dní a následne sa presunieš po vlastnej osi do druhej destinácie (buď ďalšia letenka, alebo si požičiaš auto a spravíš super roadtrip). Aký dátum cesty naspäť si vyberieš je už potom opäť na tvojom rozhodnutí, všetko si vieš vybrať v akciových kalendároch nižšie.

Z Európskej únie sa do USA v tomto momente lietat nedá, no podľa posledných informácií sa USA plánujú otvoriť európskym cestujúcim v druhej polovici mája.

Americký dvojvýlet za super cenu

Vízové povinnosti – ESTA a ETA

Pri ceste do USA resp. Kanady budeš potrebovať elektronickú autorizáciu, ktorá ti umožňuje vstup do krajín. Ak cestuješ do USA, musíš požiadať o podobné povolenie – ESTA, ak do Kanady, tak ETA.

ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžeš požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (krok po kroku), klikni tu.

S Kanadou má Slovensko bezvízový styk pre krátkodobé cesty, to znamená, že pri pobyte do 6 mesiacov nepotrebuješ víza. Od roku 2016 je však potrebné mať tzv. eTA, čo je elektronická registrácia (niečo podobné ako ESTA pri vstupe do USA). Mať eTA je povinnosť, bez tejto registrácie ťa nepustia na palubu letadla. Viac o eTA si prečítaj tu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (6 votes)
  Komentáre

  Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.