Nájdeš nás aj na:

Európa

LAST MINUTE letenky? Tieto aktuálne najviac letia

LAST MINUTE letenky? Tieto aktuálne najviac letia

Ak patríš medzi spontánnych cestovateľov a si časovo flexibilný, zrejme často hľadáš aj last minute letenky. Letenky kúpené na poslednú chvíľu síce často nebývajú tie najlacnejšie (ako napríklad v prípade last minute dovoleniek), ale v poslednej dobe sa najmä pri cestách do Európy objavujú veľmi lacné letenky z Viedne. Väčšie cenové rozdiely pri last minute letenkách sú pri diaľkových letoch. Tu je možné očakávať aj dvojnásobnú cenu letenky, ako keď si ju kúpiš s dostatočným časovým predstihom.

Reklama

A tento rok to bude ešte o čosi intenzívnejšie – cestovateľské reštrikcie sa uvoľnili 15. júna, Slováci otvorili hranice s 19 krajinami Európy a letenky na leto teraz kupujú všetci. Iné roky sa letenky na leto kupovali v predstihu niekoľkých mesiacov, teraz sa to deje priamo uprostred leta.

Vzhľadom k aktuálnej situácii ti určite odporúčame využiť novinku Pelikána – možnosť rezervovať aj kombinované letenky. Prečo kombinované? Napríklad cestou tam môžeš letieť s Ryanair a cestou naspäť Wizz Air, lebo je to buď výhodnejšie alebo v tvojom termíne jediné možné riešenie. Cez Pelikán si vieš kúpiť takúto letenku jedným klikom – nepotrebuješ nakupovať cez viacero stránok a riskovať, že ti tvoju letenku niekto „vyfúkne“.

Skutočným špecialistom na last minute letenky je aj nová pelikánska appka Pelipecky pre tvoj iPhone alebo Android. Spolu s ďalšími kolegami tam pridávame hot ponuky dennodenne a o najväčších novinkách tak vieš medzi prvými. Ak chceš byť fresh a mať to najlepšie po ruke, odporúčame ti to všetkými desiatimi. Cez appku vieš letenku potom šikovne a za pár sekúnd aj rezervovať, lebo keď už sa raz prihlásiš, nemusíš zakaždým vypĺňať meno cestujúceho – appka si bude pamätať údaje cestujúcich.

Pelikán ti ponúka možnosť zakúpiť si letenky najneskôr jeden deň pred plánovaným odletom. Ak potrebuješ rezervovať last minute letenky v skoršom termíne, neváhaj a kontaktuj nás cez špeciálny formulár. Tu už je sľúbená ponuka najlepších last minute leteniek:

Akciové letenky z Viedne

Kedy kupovať last minute letenky?

Zabudni na to, že letenky s blížiacim sa časom odletu zlacňujú – práve naopak. Drvivá väčšina leteniek (99%) je pri nákupe na poslednú chvíľu, nedajbože na letisku, práve najdrahšia.

Teda predstava toho, že si kúpiš last-minute letenky do Londýna za 10 eur na letisku s odletom zajtra je úplne mimo.

Iným prípadom sú cestovné kancelárie, ktoré si objednávajú celé lietadlá a chcú ich za každú cenu vypredať. Ak sa im to nepodarí cez ponuku last minute zájazdov, môžu miesta v lietadle ponúkať samostatne, vtedy ti odporúčam pozrieť ponuku charterových letov. Lenže! Aktuálna situácia v spojitosti s COVID-19 mnohé takéto charterové spojenia zrušila, takže s týmito letenkami ešte nejaký čas nemôžeme počítať. O to viac sa oplatí sledovať na Pelikáne aktuálne ponuky leteckých spoločností ako Austrian Airlines, Ryanair či Wizz Air.

Dostupnosť býva obmedzená – ako termínovo, tak aj kapacitou. Nespoliehaj sa na to, že letenky budú dostupné presne v tom termíne, kedy máš dovolenku. Tento druh leteniek je skrátka pre cestovateľov, ktorí majúci možnosť reagovať na ponuku flexibilne.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore