Nájdeš nás aj na:
maldivy

Letenky

Maldivy s Turkish Airlines od 709€! (výborný servis a 30kg batožina v cene)

Súkromie, nádherné pláže s bielym pieskom a dychberúce západy slnka. Presne tak možno charakterizovať dovolenku na Maldivách. Ako inak by to aj mohlo byť na mieste, kde sa zoskupuje 1190 ostrovov, z ktorých len 200 je obývaných a ani jeden nemá do šírky viac ako dva kilometre. Navyše, teraz môžeš rezervovať letenky s Turkish Airlines od perfektných 709€. Čo to znamená? Že máš v cene 30 kg podpalubnú batožinu a okrem toho aj super servis. Čaká ťa len jeden prestup v Istanbule.

Reklama

Letenky Turkish Airlines na Maldivy

Počasie na Maldivách: nesklame po celý rok

Počasie: Maldivy ťažia zo svojej rovníkovej geografickej polohy a tropického podnebia zaručujúceho teplo a slnečno počas celého roka. Najteplejším mesiacom je apríl, najchladnejším december. Teploty však v značnej miere závisia od monzúnov. Priemerná teplota počas celého roka dosahuje 27 °C, v najteplejších mesiacoch vystúpi na 31 až 33 °C. More na Maldivách má celoročnú teplotu okolo 27 °C.

Najkrajšie pláže na Maldivách? Všetky

Čo robí toto miesto tak výnimočným? Predovšetkým pláže. Nikde inde na svete nenájdete tak biely piesok a tak belaso zafarbenú vodu. Doslova raj v Indickom oceáne.

Potápanie na Maldivách: pre začiatočníkov aj expertov

Nádherný podmorský svet. Maldivy sa umiestňujú v rebríčkoch najlepších destinácií pre potápačov na top pozíciách.

Prečo sa nám letelo s Turkish Airlines naozaj dobre (naša skúsenosť)?

Kým sa iné letecké spoločnosti pretekajú v tom, kto má drahšiu a luxusnejšiu prvú triedu, Turkish nezabúda na obyčajného cestujúceho, ktorý chce letieť pohodlne a za dobrú cenu. A snahu Turkish Airlines ocenil aj prestížny Skytrax (poradenská spoločnosť venujúca sa hodnoteniami leteckých spoločností a letísk), a to tak, že bola najlepšia aerolinka Európy šesťkrát po sebe, niekoľkokrát získali ocenenia za najlepšie jedlo na palube, aj za najlepší business class salónik na svete. Let do Tanzánie s vyše hodinovým prestupom v Istanbule bola ideálna príležitosť na to, aby sme zistili, či Turkish Airlines vynikne medzi aerolinkami.

Check-in

Aj keď sme sa na cestu hrozne tešili, pred odletom sme klasicky nič nestíhali a všetko robili na poslednú chvíľu. Inak to nebolo ani s check-in, ale nový moderný web Turkish Airlines nás zbavil stresu pred odletom. Keďže ide o tradičného dopravcu, na letisku nemusíte mat nič vytlačené, len prídete k check-in pultu, ukážete pas a odovzdáte batožinu.

Veľmi fajn je aj ich smartfónová aplikácia, vďaka ktorej spravíte check-in za dve minúty, máte prehľad o všetkých detailoch letu aj ďalších službách, a okrem toho tu nájdete aj aktuálne najlepšie ceny leteniek z letiska, ktoré si vyberiete.

Koľko kíl môže mať moja batožina?

Tak znela (moja asi tretia) otázka po tom, ako som sa dozvedela, že letíme s touto spoločnosťou. Za normálnych okolností si pri lete s Turkish Airlines môžete so sebou zobrať batožinu až do 30 kg, čo je na ekonomickú triedu veľmi solídne.

Prestup v Istanbule

Nech už sa s Turkish Airlines vyberiete kamkoľvek z ich viac ako 300 destinácií po celom svete, čaká vás prestup v Istanbule. Letisko je obrovské, moderné, ale mierne chaotické (Turkish Airlines sa v októbri 2018 presťahuje na nové letisko v Istanbule, ktoré bude po dokončení najväčšie na svete). Pri prestupe smerom do Afriky sme mali čas hodinu a pol, takže sme sa po letisku presúvali svižným krokom a na väčšie potulky neostal čas.

Cestou naspäť to bola väčšia pohoda – štyri hodiny nám stačili na obed v reštaurácii Jamieho Oliviera a dôkladné preskúmanie duty-free zóny. Okrem klasických butikov, parfumérií a obchodov s alkoholom, tu nájdete aj typické obchody na štýl tureckého bazáru. Takže ak patríte medzi nákupovchtivých cestujúcich, môžete domov okrem sady piatich malých parfúmov a fľaše whiskey so sebou z letiska doniesť aj skladaciu vodnú fajku, zmes korenín či olivový olej. 

Hody na palube

Aj vy sa vždy tešíte na ten okamih, keď vám v lietadle prinesú jedlo? Ak letíte s Turkish Airlines, máte extra dôvod na radosť – nie je to len priemerný studený obed z plastových krabičiek ale malý gastronomický zážitok s ozajstným príborom. Super jedlo, ktoré je pripravované známou „gastro“sieťou Do & Co pravidelne zbiera ocenenia medzi leteckými spoločnosťami. Skvelý hlavný chod, šalát, pečivo a ešte aj čokoládová pena ako dezert je na ekonomickú triedu neobvyklá úroveň. S Turkish Airlines proste nebudete hladovať. 

Ako sa nám letelo?

Na trase Viedeň – Istanbul a naspäť sme leteli Airbusom A321, ktorým Turkish Airlines lieta najmä v rámci Európy – lietadlo na ceste tam malo v sedadlách zabudovaný zábavný systém, takže let do Istanbulu ubehol rýchlo. Okrem toho letušky podávali trojchodové jedlo už na krátkom lete. Z Istanbulu na Zanzibar sme sa odviezli Boeingom 737-800 „Sky Interior“ s najmodernejším multimediálnym systémom vo flotile (Turkish Airlines tento typ lietadla so špeciálnou výbavou kabíny na dlhé lety využíva aj na lety do Východnej Afriky)


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   Prosím, ohodnoťte náš článok.
  Komentáre

  Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

  Hore