Nájdeš nás aj na:

Európa

Letenky do Burgasu na september už od 37€!

Letenky do Burgasu na september už od 37€!

Bulharsko je pre mnohých Slovákov skvelou a obľúbenou destináciou na dovolenku za málo peňazí. A my pre vás aktuálne máme peckové letenky z Bratislavy! Jedná sa o priame lety leteckej spoločnosti Ryanair a cesta netrvá dlhšie ako 2 hodiny.

Reklama

Lacné letenky do Burgasu

 • Odkiaľ? Priamy let z Bratislavy
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? Leto 2023
 • Príklad? Termín 19. – 26. jún 2023 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina
 • Použi zľavový kód PECKYAPPKA a budeš to mať lacnejšie o 10€ (platí len pre mobilnú appku)

Akciové letenky do Burgasu

Počasie v Bulharsku: leto aj v septembri

Leto v Bulharske vie byť poriadne horúce. Slnečné a teplé počasie s priemernou teplotou 23°C trvá od apríla do septembra. V lete dosahuje najvyššia denná teplota 34°C. V silnom južnom prúdení tropického vzduchu býva teplejšie vo vnútrozemí krajiny ako na pobreží. Teplota vody Čierneho mora od júna do septembra má v priemere 23°C.

burgas-pohlad-na-more
pláž v Bulharsku

Doprava v Bulharsku patrí medzi najlacnejšie

Medzinárodné letisko Burgas sa nachádza na juhovýchode Bulharska a ide o druhé najväčšie letisko v krajine. Od Burgasu je vzdialené takmer 10 km juhovýchodne, v mestskej časti Sarafovo. Približne každú pol hodinu jazdí mestská hromadná doprava do Burgasu. Lístok stojí približne 1 Leva (asi 50 centov), kupuje se až po nástupe do autobusu.

Burgasu

Užitočné info ku vstupu do Bulharska

Do Bulharska môžete cestovať s platným cestovným pasom alebo na občiansky preukaz. Platnosť cestovných dokladov musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Ku vstupu netreba negatívny test, očkovanie ani potvrdenie o prekonaní covidu. Rovnako tak návrat na Slovensko je bez obmedzení, cestujeme rovnako ako pred pandémiou.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore