Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Slováci a Česi už môžu cestovať do Bulharska bez testu, očkovania i registrácie

Slováci a Česi už môžu cestovať do Bulharska bez testu, očkovania i registrácie

Od 13. apríla 2022 osoby prichádzajúce do Bulharska zo Severného Macedónska, Turecka, Rumunska, Srbska, Maďarska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Izraela a Egypta nie sú povinné pri vstupe do Bulharska predkladať digitálny COVID certifikát EÚ o očkovaní alebo digitálny COVID certifikát EÚ o prekonaní COVID-19 alebo negatívny výsledok testu, resp. podobné dokumenty obsahujúce tieto údaje.

Reklama

Osoby vo veku od 12 rokov, cestujúce do Bulharska z iných ako vyššie vymenovaných krajín, musia pred nástupom do lietadla/vlaku/autobusu smerujúceho do Bulharska alebo pri vstupe na územie Bulharska predložiť jeden z nasledovných dokladov:

 • platný digitálny COVID certifikát EÚ o očkovaní
 • alebo platný digitálny COVID certifikát EÚ o prekonaní COVID-19
 • alebo negatívny výsledok PCR testu vykonaného max. do 72 hodín pred vstupom do Bulharska
 • alebo negatívny výsledok antigénového testu vykonaného max. do 48 hodín pred vstupom do Bulharska.

Osoby, cestujúce do Bulharska z iných ako vyššie vymenovaných krajín, ktoré na hraničných priechodoch pri vstupe do Bulharska nepredložia ani jeden z uvedených dokladov, musia absolvovať 10-dňovú karanténu, ktorá môže byť ukončená negatívnym výsledkom PCR testu alebo antigénového testu, vykonaného najskôr 72 hodín od vstupu do Bulharska.

Platnosť digitálnych COVID certifikátov EÚ

 • digitálny COVID certifikát EÚ o očkovaní je platný od 15 do 270 dní od dátumu podania poslednej očkovacej dávky; pre deti od 12 do 17 rokov nie je platnosť digitálneho COVID certifikátu EÚ o očkovaní časovo obmedzená,
 • digitálny COVID certifikát EÚ o očkovaní posilňujúcou dávkou (booster) je platný bez časového obmedzenia od dátumu podania očkovacej dávky,
 • digitálny COVID certifikát EÚ o prekonaní COVID-19 je  platný od 11 do 180 dní od dátumu pozitívneho výsledku na COVID-19.

Doklady použité pri vstupe odporúčame mať vyhotovené v anglickom jazyku, uložené napr. v mobilnom telefóne, tablete a pre istotu aj vytlačené.

Čo musí obsahovať potvrdenie o teste?

Doklad vždy musí obsahovať meno a priezvisko osoby zhodné s dokladom totožnosti, s ktorým cestuje, názov laboratória, ktoré testovanie vykonalo (názov, adresu alebo iné kontaktné údaje), miesto a dátum vyhotovenia a výsledok napr. (NEGATIVE), ktorý umožňuje interpretáciu dokumentu.

Aké podmienky vstupu platia pre deti?

Deti do 12 rokov sú oslobodené od povinnosti preukázať sa dokladom o očkovaní alebo prekonaní COVID-19 alebo negatívnym výsledkom PCR/antigénového testu.

Výnimky

Pri vstupe do Bulharska sa nemusia preukazovať dokladmi o očkovaní alebo prekonaní COVID-19 alebo negatívnym výsledkom PCR/antigénového testu nasledovné kategórie cestujúcich: vodiči a posádka medzinárodnej autobusovej dopravy, vodiči medzinárodnej nákladnej prepravy, posádka plavidiel a lietadiel, cezhraniční pracovníci (pendleri), žiaci, študenti a doktorandi s trvalým pobytom v susedných krajinách, ktorí študujú v Bulharsku, tranzitujúce osoby a deti do 12 rokov.

Cestovné poistenie

Veľvyslanectvo SR v Sofii dôrazne odporúča každému turistovi uzavrieť komerčné zdravotné poistenie pred cestou do Bulharska, a to na celú dĺžku pobytu.

Akciové letenky do Bulharska

Zdroj: mzv.sk


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore