Nájdeš nás aj na:

Európa

Zahoď predsudky a zaži to naj z Bukurešti v júni od 43 eur

Zahoď predsudky a zaži to naj z Bukurešti v júni od 43 eur

K Bukurešti sa viaže mnoho predsudkov, pretože vo svojej dnešnej podobe nepatrí medzi gýčovo krásne metropoly. Vedel si však, že sa jej hovorilo malý Paríž? Ak máš chuť na mesto plné histórie a kultúry bez tisícok turistov na každom rohu, Bukurešť je tvoja. Teraz od 43 eur z Viedne.

Pamätaj však na to, že Laudamotion od apríla v tejto cene poskytuje už len malú príručnú batožinu. Ak si však na Pelikáne za pár eur dokúpiš Priority Boarding, môžeš si so sebou vziať aj klasickú príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm do 10kg.

Bukurešť z Viedne už od 43 eur

✈ z letiska Viedeň 🛄 malá príručná batožina 🗓 jún 2019

Letenka len za 43 eur


Hoci bolo 20. storočie pre mesto náročné, nájdeš tu nejednu impozantnú stavbu a mnoho zaujímavostí. V Bukurešti môžeš obdivovať kontrasty medzi modernou architektúrou a socialistickými budovami. Jednou z jej najznámejších budov je Parlement, ktorý bol postavený za tyranskej vlády Nicolae Ceaușescu so zámerom stať sa najväčšou parlamentnou budovou na svete.

V hlavnom meste Rumunska nájdeš repliku Víťazného oblúku z Paríža. Stojí tu tiež krásny kostol z 18. storočia a rumunské Atheneum – veľkolepá koncertná hala.

Mesto je známe i svojim street art, množstvom múzeí a galérií aj pestrým nočným životom.

5 (100%) 3 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

1 2 3 63

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore