Nájdeš nás aj na:

Európa

Zahoď predsudky a zaži to naj z Bukurešti s letenkami od 54€!

Zahoď predsudky a zaži to naj z Bukurešti s letenkami od 54€!

K Bukurešti sa viaže mnoho predsudkov, pretože vo svojej dnešnej podobe nepatrí medzi gýčovo krásne metropoly. Vedel si však, že sa jej hovorilo malý Paríž? Ak máš chuť na mesto plné histórie a kultúry bez tisícok turistov na každom rohu, Bukurešť je tvoja. Teraz od 54€ z Viedne.

Reklama

Lacné letenky do Bukurešti

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? jar 2024
 • Príklad? Termín 12. – 16. apríl 2024 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Akciové letenky do Bukurešti

Čo robiť, vidieť a zažiť v Bukurešti

Cestovné doklady do Bukurešti

Na cestu do Rumunska potrebuje občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať do Bukurešti?

Bukurešť je krásna najmä na jar, keď sa zazelená a rozkvitne. Skvelý čas na návštevu je aj v lete či na jeseň.

Hoci bolo 20. storočie pre mesto náročné, nájdeš tu nejednu impozantnú stavbu a mnoho zaujímavostí. V Bukurešti môžeš obdivovať kontrasty medzi modernou architektúrou a socialistickými budovami. Jednou z jej najznámejších budov je Parlement, ktorý bol postavený za tyranskej vlády Nicolae Ceaușescu so zámerom stať sa najväčšou parlamentnou budovou na svete.

V hlavnom meste Rumunska nájdeš repliku Víťazného oblúku z Paríža. Stojí tu tiež krásny kostol z 18. storočia a rumunské Atheneum – veľkolepá koncertná hala.

Mesto je známe i svojim street art, množstvom múzeí a galérií aj pestrým nočným životom.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (3 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore