Nájdeš nás aj na:

Ázia

Azerbajdžan bez obmedzení: do krajiny možno cestovať bez testu, očkovania či karantény

Azerbajdžan bez obmedzení: do krajiny možno cestovať bez testu, očkovania či karantény

Azerbajdžan od 28. marca 2023 zrušil všetky covidové požiadavky pre prichádzajúcich cestujúcich. Krajina sa tak vrátila k bežnému vízovému režimu, platnému pred pandémiou. Je tak jednou zo 150 krajín, kam už môžeme cestovať bez vstupných reštrikcií.

Reklama

Azerbajdžan a Baku je pre tých, čo nemajú radi komerciu

Z východnej strany obmývané Kaspickým morom, zo severnej strany lemované výškovými budovami. Baku je plné histórie, pamiatok, luxusných obchodov, bahenných sopiek, rozsiahlych a krásne upravených parkov a turistami obľúbeného nábrežia. Objavte toto nádherné 2-miliónové mesto a jeho kontrasty za super cenu z Budapešti! Po novom tiež už netreba do Azerbajdžanu vybavovať drahé víza, stačia elektronické e-visa za 20 amerických dolárov!

Lacné Baku nočné mesto
Lacné Baku hradby

Azerbajdžan sa nachádza v kontinentálnom podnebí, kde prevládajú mierne zimy a horúce letá. Ideálna voľba, ak nechcete tráviť zimu na Slovensku a chcete skúsiť niečo nové, niečo netradičné. Pozrite si tiež naše posledné cestopisy z Azerbajdžanu:

Baku mesto

Akciové letenky do Azerbajdžanu


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (1 vote)
  Komentáre

  Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

  Hore