Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Keď sa viac oplatí lietadlo zmeškať…

Keď sa viac oplatí lietadlo zmeškať…

Sú situácie, kedy svoj let jednoducho nestíhate, aj keď veľmi chcete. Čo sa ale stane, ak let naozaj zmeškáte? Závisí od typu letenky, v akej triede letíte, ale aj na ochote leteckej spoločnosti či personálu. Nová letenka sa však vo väčšine prípadov vybavuje na pulte aerolinky v termináli a nie cez telefón a vyhrážkami.

Reklama
Alitalia

Zdroj: Shutterstock

Štyridsaťšesť ročný Talian, ktorý cez víkend letel z Turína do Ríma, sa snažil situáciu vyriešiť naozaj jedinečným spôsobom. Na ceste na letisko zistil, že svoj let s najväčšou pravdepodobnosťou nestihne, a rozhodol sa preto zavolať na lokálnu policajnú stanicu s tvrdením, že v lietadle, ktoré bolo nasadené na let do Ríma, je bomba.

Lietadlo Alitalie sa síce vrátilo na stojánku a odletelo s dvojhodinovým meškaním, „kreatívneho“ pasažiera ale na palubu nepustili. Namiesto toho ho zatkli, dostal pokutu od leteckej spoločnosti aj letiska a s veľkou pravdepodobnosťou ho pridajú aj na čiernu listinu talianskych pasažierov. Cestujúci sa neskôr vyjadril, že jeho priateľka ostala v zápche v meste a potreboval posunúť odlet, aby ho obaja stihli.
Láska je naozaj slepá. A v tomto prípade bola aj zadubená.

Sleduj Pelipecky aj na facebooku a neujde Ti už žiadna pecková novinka! :)


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre
Hore