Nájdeš nás aj na:

Amerika

Najkrajšie miesta Kanady a najlepšie letenky od 469€!

Najkrajšie miesta Kanady a najlepšie letenky od 469€!

Kanada bola mojím snom už od mojej návštevy Ameriky. Po roku strávenom na Novom Zélande som sa rozhodla vrátiť na americký kontinent a prejsť si aj severnú časť západného pobrežia. Začala som v národnom parku Banff. Toto miesto je známe najmä vďaka kanadským horám Rockies, ktoré môžu konkurovať aj našim Tatrám. Veď posúďte sami, vybrala som 10 najfotogenickejších miest, ktoré som zatiaľ v Banffe navštívila.

Reklama

Pripájam aj výborné letenky s cenovkou od 369 eur. V ponuke je Vancouver, Toronto aj Montreal. Do Kanady už od 30. septembra 2021 netreba potvrdenie o očkoavní. Všetky vstupné podmienky kolegovia rozobrali v samostatnom článku.

MEGA letenky do Kanady na rok 2022

Vermilion Lakes

Jazerá sú ľahko dostupné z mesta Banff a ideálne na pozorovanie odrážajúceho sa západu slnka. Nachádzajú sa len zopár minút chôdze z mesta, aj preto sú medzi turistami veľmi populárne. Jazerá sú však dostatočne veľké na to, aby ste si našli miesto na skvelý záber.

Two Jack Lake and Minnewanka Lake

Skvelé miesto na pozorovanie krásy štítu Rundle, ktorý má tvar ohnutého dvojcípu. Zatiaľ som toto miesto navštívila len v zime, a to práve v čase rekordných – 29° C. Jazero sa nachádza neďaleko ďalšieho, rozlohou väčšieho jazera Minnewanka. Na brehu stojí chatka a mólo, ktoré sa pekne vynímajú na zimných záberoch s pozadím zamrznutého jazera. Na toto miesto si treba rezervovať viac času a tiež miesta na memory karte vo fotoaparáte.

Lake Louise

Ako z pohľadnice… Miesto dostupné v lete aj v zime je jedným z kanadských “must see.” Ak chcete vidieť viac ako len breh zaplnený stovkami turistov, odporúčam prenajať si kanoe, alebo skúsiť jednu z mnohých turistických trás. Nájdu sa tu ľahké a nenáročné chodníčky, ale aj treky určené pre skúsenejších plné panoramatických výhľadov.

Peyto Lake

Jazero alebo vlk? Keď sa pozriete bližšie, jazero na obrázku pripomína vlčiu hlavu. Peyto Lake je ďalším z top miest, ktoré by ste v západnej Kanade mali navštíviť. V lete sa teší obrovskej popularite najmä vďaka jeho tyrkysovej farbe, rovnako je však dychberúce aj v zime, obklopené zasneženými vrchmi. Navyše, v zime aspoň nehrozí, že parkovacie miesta budú plné už od skorého rána.

Bow Lake

Rozloha tohto jazera garantuje dobrý záber, nech sa postavíte z akéhokoľvek uhla. Jazero sa nachádza asi hodinu a pol od mestečka Banff na ceste ku ľadovcu Athabasca, ktorý je súčasťou susedného národného parku a ktorého návšteva je taktiež veľmi populárnou atrakciou. Cesta medzi národnými parkmi je v lete veľmi frekventovaná a jazero Bow Lake je preto obľúbené miesto nielen pre turistov, ale i miestnych na oddych.

Emerald Lake

Miesto s výstižným názvom – slovo emerald znamená v preklade z angličtiny smaragd. Jazero má v lete skutočne smaragdovozelenú farbu, v ktorej sa odrážajú okolité vrchy. V lete aj v zime si tu môžete dopriať kávu či obed pri ohni v chatke, ktorá bola postavená pred niekoľkými stovkami rokov priamo na brehu jazera. Zaujímavé je, že aj napriek tomu, že sa jazero nachádza len hodinu a pol od mesta Banff, geograficky už patrí do iného štátu, a to do Britskej Kolumbie.

The Three Sisters

Tri sestry sa premieňajú na šesť krások, keď sa zrkadlia v jazerách okolo mestečka Canmore, na hranici národného parku Banff. Nájsť ideálne miesto na fotografovanie nie je také jednoduché, ja som sa však riadila pokynmi z blogov fotografov a odporúčaním zísť z diaľnice Higway 1 na parkovisko pri tzv. Policeman Creek pri psom parku. Cesta k skvelému záberu vedie cez koľajnice, dávajte si však pozor, za prekročenie koľajníc môžete v Kanade dostať mastnú pokutu, preto hlavne opatrne a dvakrát sa pozrite naokolo.:)

Mt. Norquay

Rovnomenné lyžiarske stredisko je najbližšou zjazdovkou pre obyvateľov Banffu. Rezort je vzdialený len 8 kilometrov od centra mesta a okrem kvalitnej lyžovačky si užijete aj výhľad na celé mesto a okolité vrchy. K vyhliadke na vrch Rundle a mesto Banff sa dostanete za 10 minút autom. V lete je toto miesto turistami zabudnuté, preto ho odporúčam navštíviť najmä pred západom slnka, kedy sú už turisti na večeri alebo fotia odrazy hôr v okolitých jazerách.

Johnson Canyon

Toto miesto má niekoľko fotografických spotov, najmä horné vodopády, dolné vodopády a tzv. skalu v tvare podkovy, ktorá sa nachádza v rokline len pár metrov od horných vodopádov. Vodopády sú dostupné od mestečka Banff polhodinovou nenáročnou túrou, aj preto je toto miesto v lete preplnené turistami. V zime je Johnson Canyon rovnako očarujúci, najmä vďaka cencúľom a zamrznutým vodopádom. Odporúčam sa sem vybrať v kvalitnej protišmykovej obuvi. V najchladnejších mesiacoch si nezabudnite aj stupačky. 

Tunnel Mountain

Jedna z najjednoduchších a najdostupnejších túr priamo v meste Banff má len jemné stúpanie a dobré značenie. Cesta k vyhliadke trvá približne hodinu, naspäť dole aj kratšie. Trasa je veľmi oblúbená najmä medzi domácimi, ktorí toto miesto obľubujú na denné vychádzky a venčenie psov.

Akciové letenky do Kanady

Banff ponúka atrakcie a dychberúce výhľady na každom rohu. Samotný národný park Banff má menšiu rozlohu ako susedný Jasper, je však populárnejší a dostupnejší aj pre tých, ktorí nemajú čas na niekoľkodňové túry. Za obľúbenosť vďačí aj dostatku hotelov a nočnej zábavy. Určite sa ho oplatí navštíviť aspoň raz za život, a to najmä vášnivým fotografom a milovníkom horskej turistiky a lyžovania.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Jesika začala písať o svojich cestách už počas štúdia na Slovensku. Hneď po ukončení školy sa vybrala na leto do Ameriky, neskôr žila na Novom Zélande, prešla kus Európy, Austrálie i Ázie a momentálne organizuje eventy v kanadskom Banffe. Miluje horské prostredie, ale často ju nájdete pátrať aj po dobrodružstvách pri sopkách, v džungli či v tuk-tuku.

Hore