Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Montreal: Ideálne miesto pre vstup do Kanady

Montreal: Ideálne miesto pre vstup do Kanady

Druhé najväčšie mesto v Kanade je veľmi modernou kozmopolitnou metropolou, kde sa nebudeš nudiť ani chvíľu! Vo frankofónnej provincii Québec sa budeš naviac cítiť ako v Európe! 
Montreal je centrom kultúry a športu a je zároveň strategickým miestom k výletom do divokej kanadskej prírody.

Reklama
Ako v Paríži.

Prílet do Montrealu

Medzinárodné letisko Pierra Eliotta Trudeau patrí k najväčším letiskám v Kanade a mieri naň mnoho spojov z Európy. Nezabudni, že k turistickému vstupu do Kanady budeš potrebovať elektronické povolenie eTA. Do centra Montrealu sa dostaneš jednoducho autobusom, ktorý na letisku jazdí 24 hodín denne. Samozrejme sa dá využiť aj služba Uber, čo sa ti oplatí v prípade, že necestuješ sám/a.

Montreal je krásny v každom ročnom období.

Ak sa budeš presúvať do inej časti Kanady alebo do USA a chceš si len Montreal krátko pozrieť, môžeš využiť letiskovú úschovňu batožín.

Montreal a zaujímavé miesta

Prehliadku mesta môžeš zahájiť v starej štvrti Old Montreal, kde uvidíš veľa krásnych námestí a zákutí. Popri rieke Svätého Vavrinca dôjdeš až do prístavu Old Port of Montreal. Zastav sa i na trhu Bonsecours Market a samozrejme pri najväčšej pamiatke, ktorou je nádherná bazilika Notre-Dame.

Notre-Dame pripomína Francúzsko.

Interiér baziliky je skutočne dychberúci! Na chvíľu si budeš pripadať tak, že sa nenachádzaš v Kanade, ale vo Francúzsku.

Interiér baziliky je rozprávkový.

Katedrála Queen Mary of the World pripomína Vatikán a Saint Joseph Oratory je zase najväčší kostol v celej Kanade, objavíš ho na vrchu Mount Royal.

Kostol Saint Joseph Oratory.

Európsky vplyv je tu citeľný na každom kroku, prelína sa s modernými americkými prvkami.

Čo robiť v Montreale

Mesto športu

V Montreale je veľké množstvo parkov a cyklotrás, a tak uvidíš veľa športujúcich Kanaďanov. Môžeš si požičať bicykel alebo kolieskové korčule a pridať sa k nim. Krásne tak nasaješ pohodovú atmosféru mesta. Montreal sa často objavuje v rebríčku najlepších svetových miest pre život.

Montreal má veľa parkov.

Hlavným športom je v meste hokej a miestny klub Montreal Canadiens bol jedným z šiestich klubov, ktoré slávnu národnú hokejovú ligu NHL založili. Zápasy hrajú Canadiens v hokejovej hale Bell Centre. Vstupenky na zápas si kúpiš online na internete, ale musíš to urobiť s dostatočným časovým predstihom. Hokejové stretnutia bývajú takmer vždy vypredané!

Hokej je kanadský nárosný šport.

Olympijský park a Montreal Tower

Montreal preslávili aj zimné Olympijské hry, ktoré sa v  meste konali v roku 1976. Určite sa tak zájdi pozrieť i do Olympijského parku. Na ikonickú šikmú vežu Montreal Tower, ktorá je súčasťou areálu, vyjdeš lanovkou a budeš sa môcť kochať skvostným výhľadom na celé mesto. Vstup sa dá skombinovať aj s komentovanou prehliadkou alebo vstupom do botanickej záhrady.

Montreal Tower a Olympijský park.

Montreal a Formula 1

Na ostrove Notre Dame Island sa nachádza závodný okruh Gilles Villeneuve, kde sa jazdí slávna formula 1. Každoročne tak mesto žije aj touto populárnou udalosťou. Miestni okruh patrí k tým vôbec najrýchlejším, pretože nemá príliš ostrých zatáčok. K ďalším veľkým športovým udalostiam patria v Montreale i veľké tenisové turnaje. Záleží len na tom, aký šport máš rád. V Amerike sú veľkým zážitkom i zápasy baseballu alebo amerického futbalu.

Montreal a nákupy v podzemí

Zaujímavosťou v meste je tiež podzemná časť mesta, ktorá sa nazýva Underground City. Môžeš sa tam vydať na nákupy, pretože podzemie ukrýva obrie obchodné centrum.

Bohaté kultúrne vyžitie

Montreal ponúka obrovské množstvo múzeí a galérií všetkého druhu. Zavítaj napríklad do jedinečnej stavby múzea životného prostredia – Montreal Biosphere. S umením sa často stretneš aj priamo na ulici. Nočný život sa sústreďuje predovšetkým na ulici San Catherine alebo Rue de St. Paul.

Montreal Biosphere.

V meste sa koná celý rad koncertov a festivalov. Vyber sa napríklad na International Jazz Festival, Montreal Reggae festival, Montreal Fireworks Festival alebo festival Luminothérapie. Montreal je tiež kulinárskym rajom! Ponúka neuveriteľné množstvo barov a reštaurácií všetkého druhu, čo je dané i jeho pestrým národnostným zložením.

Montreal na Vianoce

Podobne ako napríklad New York, má i Montreal špeciálnu vianočnú atmosféru. Mesto sa navyše každý rok stará o bohatý vianočný program. Ten  odštartujú už začiatkom decembra tradičným slávnostným pochodom so zapálenými pochodňami. Ďalšími aktivitami sú vianočné trhy, verejné korčuľovanie, vianočné koncerty alebo promenáda Santa Claus Parade. V Kanade na teba čaká poctivá zima a bohatá snehová nádielka.

Kanada má skvelú vianočnú atmosféru.

Výlety z Montrealu

Z Montrealu sa jednoducho dostaneš autobusom do Québec City, ktoré je vzdialené asi 250 km. Toronto a Niagarské vodopády sú vzdialené asi 550 km. Pravá kanadská divočina ale začína už za mestom, a preto si rozhodne naplánuj aj výlet do menších miest, na vidiek a do národných parkov, kde žije veľa zvierat. Montreal aj Kanada ťa budú baviť!

Kanadská divočina.

Napísal cestovateľ Karel Štěpánek | travel4ever.cz
Jeho ďalšie dobrodružstvá sleduj na jeho Instagrame


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Diana, Hanka a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Meškal ti let? Poškodili ti batožinu? APRA chráni práva leteckých pasažierov https://t.co/O9hsmeJi5I15 hodín dozadu
Už 7 rokov na trhu. APRA chráni práva leteckých pasažierov https://t.co/O9hsmeJi5I16 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Štokholm s hotelom a letenkou za 139€! https://t.co/wVDJooIORr16 hodín dozadu
Miami od 359€! Letenky z Viedne https://t.co/jfMYdmTEsn18 hodín dozadu
Jarný citybreak v Palerme? S letenkami so zľavou od 16€ https://t.co/GZ5uXe9Vpi18 hodín dozadu
Mongolsko, miesto nedotknutej prírody. S Turkish Airlines od 569€ https://t.co/GBIk7QgV2Z20 hodín dozadu
Dve novinky z poľských letísk: Malorka a Laponsko! https://t.co/aGZ7ytvWCI22 hodín dozadu
Island z Viedne na jar od 90€! https://t.co/okY32eOUq522 hodín dozadu
Jarný citybreak v Palerme? S letenkami so zľavou od 16€ https://t.co/GZ5uXdSk0I23 hodín dozadu
PECKA DŇA: Veľká noc na Santorini? Letenka a hotel 249€ https://t.co/27D4dIMuwy2 dni dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore