Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Montreal: Ideálne miesto pre vstup do Kanady + letenky za 479€

Montreal: Ideálne miesto pre vstup do Kanady + letenky za 479€

Druhé najväčšie mesto v Kanade je veľmi modernou kozmopolitnou metropolou, kde sa nebudeš nudiť ani chvíľu! Vo frankofónnej provincii Québec sa budeš naviac cítiť ako v Európe! 
Montreal je centrom kultúry a športu a je zároveň strategickým miestom k výletom do divokej kanadskej prírody.

Reklama
Ako v Paríži.

Prílet do Montrealu

Medzinárodné letisko Pierra Eliotta Trudeau patrí k najväčším letiskám v Kanade a mieri naň mnoho spojov z Európy. Nezabudni, že k turistickému vstupu do Kanady budeš potrebovať elektronické povolenie eTA. Do centra Montrealu sa dostaneš jednoducho autobusom, ktorý na letisku jazdí 24 hodín denne. Samozrejme sa dá využiť aj služba Uber, čo sa ti oplatí v prípade, že necestuješ sám/a.

Akciové letenky

Montreal je krásny v každom ročnom období.

Ak sa budeš presúvať do inej časti Kanady alebo do USA a chceš si len Montreal krátko pozrieť, môžeš využiť letiskovú úschovňu batožín.

Montreal a zaujímavé miesta

Prehliadku mesta môžeš zahájiť v starej štvrti Old Montreal, kde uvidíš veľa krásnych námestí a zákutí. Popri rieke Svätého Vavrinca dôjdeš až do prístavu Old Port of Montreal. Zastav sa i na trhu Bonsecours Market a samozrejme pri najväčšej pamiatke, ktorou je nádherná bazilika Notre-Dame.

Notre-Dame pripomína Francúzsko.

Interiér baziliky je skutočne dychberúci! Na chvíľu si budeš pripadať tak, že sa nenachádzaš v Kanade, ale vo Francúzsku.

Interiér baziliky je rozprávkový.

Katedrála Queen Mary of the World pripomína Vatikán a Saint Joseph Oratory je zase najväčší kostol v celej Kanade, objavíš ho na vrchu Mount Royal.

Kostol Saint Joseph Oratory.

Európsky vplyv je tu citeľný na každom kroku, prelína sa s modernými americkými prvkami.

Čo robiť v Montreale

Mesto športu

V Montreale je veľké množstvo parkov a cyklotrás, a tak uvidíš veľa športujúcich Kanaďanov. Môžeš si požičať bicykel alebo kolieskové korčule a pridať sa k nim. Krásne tak nasaješ pohodovú atmosféru mesta. Montreal sa často objavuje v rebríčku najlepších svetových miest pre život.

Montreal má veľa parkov.

Hlavným športom je v meste hokej a miestny klub Montreal Canadiens bol jedným z šiestich klubov, ktoré slávnu národnú hokejovú ligu NHL založili. Zápasy hrajú Canadiens v hokejovej hale Bell Centre. Vstupenky na zápas si kúpiš online na internete, ale musíš to urobiť s dostatočným časovým predstihom. Hokejové stretnutia bývajú takmer vždy vypredané!

Hokej je kanadský nárosný šport.

Olympijský park a Montreal Tower

Montreal preslávili aj zimné Olympijské hry, ktoré sa v  meste konali v roku 1976. Určite sa tak zájdi pozrieť i do Olympijského parku. Na ikonickú šikmú vežu Montreal Tower, ktorá je súčasťou areálu, vyjdeš lanovkou a budeš sa môcť kochať skvostným výhľadom na celé mesto. Vstup sa dá skombinovať aj s komentovanou prehliadkou alebo vstupom do botanickej záhrady.

Montreal Tower a Olympijský park.

Montreal a Formula 1

Na ostrove Notre Dame Island sa nachádza závodný okruh Gilles Villeneuve, kde sa jazdí slávna formula 1. Každoročne tak mesto žije aj touto populárnou udalosťou. Miestni okruh patrí k tým vôbec najrýchlejším, pretože nemá príliš ostrých zatáčok. K ďalším veľkým športovým udalostiam patria v Montreale i veľké tenisové turnaje. Záleží len na tom, aký šport máš rád. V Amerike sú veľkým zážitkom i zápasy baseballu alebo amerického futbalu.

Montreal a nákupy v podzemí

Zaujímavosťou v meste je tiež podzemná časť mesta, ktorá sa nazýva Underground City. Môžeš sa tam vydať na nákupy, pretože podzemie ukrýva obrie obchodné centrum.

Bohaté kultúrne vyžitie

Montreal ponúka obrovské množstvo múzeí a galérií všetkého druhu. Zavítaj napríklad do jedinečnej stavby múzea životného prostredia – Montreal Biosphere. S umením sa často stretneš aj priamo na ulici. Nočný život sa sústreďuje predovšetkým na ulici San Catherine alebo Rue de St. Paul.

Montreal Biosphere.

V meste sa koná celý rad koncertov a festivalov. Vyber sa napríklad na International Jazz Festival, Montreal Reggae festival, Montreal Fireworks Festival alebo festival Luminothérapie. Montreal je tiež kulinárskym rajom! Ponúka neuveriteľné množstvo barov a reštaurácií všetkého druhu, čo je dané i jeho pestrým národnostným zložením.

Montreal na Vianoce

Podobne ako napríklad New York, má i Montreal špeciálnu vianočnú atmosféru. Mesto sa navyše každý rok stará o bohatý vianočný program. Ten  odštartujú už začiatkom decembra tradičným slávnostným pochodom so zapálenými pochodňami. Ďalšími aktivitami sú vianočné trhy, verejné korčuľovanie, vianočné koncerty alebo promenáda Santa Claus Parade. V Kanade na teba čaká poctivá zima a bohatá snehová nádielka.

Kanada má skvelú vianočnú atmosféru.

Výlety z Montrealu

Z Montrealu sa jednoducho dostaneš autobusom do Québec City, ktoré je vzdialené asi 250 km. Toronto a Niagarské vodopády sú vzdialené asi 550 km. Pravá kanadská divočina ale začína už za mestom, a preto si rozhodne naplánuj aj výlet do menších miest, na vidiek a do národných parkov, kde žije veľa zvierat. Montreal aj Kanada ťa budú baviť!

Kanadská divočina.

Napísal cestovateľ Karel Štěpánek | travel4ever.cz
Jeho ďalšie dobrodružstvá sleduj na jeho Instagrame


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Leť s Emirates do Dubaja a získaj viac ako 500 zliav na TOP zážitky (prehliadka mesta autobusom zdarma) https://t.co/RTK5S1axsF #novinky1 hodinu dozadu
Bez testu, očkovania i karantény: 128 krajín, ktoré sú otvorené bez obmedzení https://t.co/tNryB3mapQ #novinky3 hodiny dozadu
Tunisko: od 1. decembra krajina rušila vstupné opatrenia https://t.co/reQbvP0yGc #novinky3 hodiny dozadu
Mikuláš čo mi dáš? TOP pobyty na Slovensku od 89€ (na všetky máš zľavu 20€) https://t.co/H2FCN0jTq7 #dovolenky3 hodiny dozadu
V Indonézii bude hroziť rok väzenia za nemanželský sex a novinka sa týka aj cudzincov https://t.co/y8Yem1eLnY #novinky6 hodín dozadu
NOVÁ LINKA: Čierna Hora (Podgorica) z Bratislavy od júna 2023! Letenky už v predaji https://t.co/Zi9RKFBL4t #novinky6 hodín dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste tieto tipy na hotely 2022 https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky7 hodín dozadu
Záujem o Dubaj naďalej rastie. Emirates tam z Viedne budú lietať až 2-krát denne https://t.co/GtinaVOCUH #letenky7 hodín dozadu
Zábava a relax v Dubaji? TOP 7 peckových hoteloch pre mladých https://t.co/2kzvNXyBMP #dovolenky8 hodín dozadu
Let nad pustými skalami či jazda po piesku. Vzrušujúce programy v Ras Al Khaimah https://t.co/soRD1Fgo0W #cestopisy8 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore