Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Kam na výlet s deťmi? Máme pár výborných nápadov

Ideálna dovolenková destinácia pre deti neexistuje. Knihomoľ v školskom veku bude mať úplne iné dojmy z preplnených ihrísk ako štvorročná princezná s výrazne extrovertnou osobnosťou. Aj preto je užitočné zapojiť deti do plánovania dovolenky a itinerár písať spoločne s nimi. Napriek tomu, niektoré miesta sa vo všeobecnosti tešia veľkej popularite medzi rodinami s deťmi. Ak teda ešte nevieš, kde tento rok budete oddychovať, môžeš si pozrieť náš zoznam zájazdov určený pre výlety s ratolesťami a prečítať si naše pelipeckárske odporúčania nižšie.

Reklama

Tatry s deťmi

Predpokladáme, že medzi prvými tatranskými atrakciami ti napadla Tatralandia s bazénmi, toboganmi, tropickým rajom atď. Ak máš deti do 6 rokov, máme dobrú správu: do tohto veku je vstup zadarmo (kompletný cenník nájdeš na tomto odkaze). Podobnú zábavu ponúka aj AquaCity Poprad. Niekedy však stačí dobre si vybrať ubytovanie, a program pre deti bude na dosah ruky – doslova. Hotel Slovan v Tatranskej Lominici ponúka napríklad Centrum zábavy Relax centrum s bazénom. V Tatranskej Lomnici však nájdeš aj iné atrakcie pre deti, od Galérie Dobrá hračka cez zaujímavé múzeá až po neobyčajné ihriská (Stienka, Kamzíkovo). Veľkí-malí dobrodruhovia si určite užijú geocoaching na Štrbskom plese, poriadnu dávku adrenalínu dokáže zabezpečiť aj Fun park. Je nám jasné, že čím viac ponúk dáme, tým ťažšie sa ti bude vyberať, ale Jasnú jednoducho nemôžeme vynechať z tejto tatranskej zbierky. Ak teraz je ten správny čas naučiť tvoje deti lyžovať, môžete to skúsiť v ohradenej aréne a zároveň lyžiarskej škôlke Maxiland. Ozajstným kids friendly hotelom v tejto oblasti je jednoznačne 4*Grand Jasná.

Malorka s deťmi

Milovaný poklad Španielov, minuloročná láska Slovákov. V povedomí sa spája skôr s veľkými letnými žúrkami, preto nie každý vie, že Malorka je perfektná aj pre rodiny. Akvaparky, rôzne atrakcie výlučne pre tých najmenších, prírodné krásy, pozitívny vzťah Španielov k deťom a, povedzme si pravdu, v takejto veselej destinácii sa len málokto dokáže cítiť zle – bez ohľadu na vekovú kategóriu. Ďalším plusom sú bezpečné pieskové pláže. Takou je aj Cala Domingos Gran – táto oblasť však môže byť aj miestom dovolenky plnej dobrodružstva, najmä vďaka potápačským centrám. Čo sa týka ubytovania, hotel Cala Romani miluje deti a táto láska býva vzájomná (vieme ti tu ponúknuť výhodný zájazdový balík spolu s letenkou s odletom z Bratislavy). Tenisový kurt, detský klub, zábava s hotelovými maskotmi, minidisco, ihrisko, detský bazén, lukostreľba – takto vôbec nebude ťažké sa postarať o celodenný detský program. Ale neboj sa, nikto sa nebude nudiť, hotel ponúka rôzne zaujímavé aktivity aj pre starších členov rodiny.

Phuket s deťmi

Vieš si predstaviť radostné výkriky svojich detí v interaktívnom múzeu plnom 3D obrazov a optických klamov? Alebo pri fotení sa pred domom a v dome Baan Teelanka, ktorý je postavený opačne, dole hlavou, pardon, strechou a kde nábytok visí zo stropu? Pri detských vodných aktivitách, zábavných akvaparkoch, gokarte, vtáčom parku atď. ponúka Phuket aj takéto zaujímavosti. O ubytovanie sa starať nemusíš, našli sme výborný hotel so 4 *, Sunwing Kamala Beach, ktorý disponuje so špeciálnym detským vybavením a ponúka aj aktivity pre najmenších.

Legoland a Disneyland

Kolotoče alebo tobogany? Ryža alebo zemiaky? Lízatko alebo zmrzlina? Pravdepodobne vieš, čo by si tvoje dieťa vybralo. Pokiaľ však ide o voľbu medzi Legolandom a Disneylandom, asi nebude úplne rozumné položiť mu takúto otázku. Teda, pokiaľ nemáš v pláne zabezpečiť oba výlety a ideálne, hneď po sebe. 🙂 Veď aj my, dospelí, by sme sa vedeli len horko-ťažko rozhodnúť. A keď ešte aj ceny sú rovnaké… Oba zájazdy aj s letenkami a ubytovaním totiž Pelikan ponúka od 379 Eur. Legoland nájdeš na tomto odkaze, kým na zájazd do Disneylandu sa môžeš prekliknúť tu. Opis oboch pobytových balíkov obsahuje aj odporúčania Kristíny Tormovej.

Turecko s deťmi

Turecko je rozprávka, také farby, také vône a takú výnimočnú atmosféru nezažiješ nikde inde. Otvor vstup do tohto sveta aj tým najmenším, podpor stretnutie ich magickej fantázie s čarovnou kultúrou. Ktorá malá princezná, ktorý mladý superhrdina by nechcel vidieť mramorový palác na vlastné oči? Takým je aj Hotel Royal Taj Mahal v Antalyi, ktorý neponúka len pompézny nocľah, ale aj famóznu záhradu. Pokiaľ by ale bolo princeznovskej rozprávky dosť, môže začať poriadna divoká zábava, v areáli hotela sa nachádza aquapark, lunapark, 3 detské vonkajšie bazény, bazén s toboganmi, vnútorný vyhrievaný bazén s oddelenou časťou pre deti, jacuzzi, miniklub, detské ihrisko a prebiehajú tu aj celodenné animácie. Detské atrakcie nájdeš aj mimo rezortu, v Antalyi sa každoročne organizuje Sandlandobrovská výstava pieskových sôch od mája až do decembra.

Omán s deťmi

Miluješ slnečné krajiny s nádychom exotiky, a príbeh jablka, ktorý nepadá ďaleko od stromu, je známy aj vo vašej famílii? Ak si myslíš, že tvoje dieťa by sa na Strednom východe cítilo ako ryba vo vode, zober svoju rodinku na All inclusive dovolenku do Ománu. Zažiješ autenticitu arabskej kultúry, ale popritom sa o pocit istoty už postará niekto iný. Napríklad taký luxusný hotel Al Fanar Hotel y Residences. Pozri si náš výhodný zájazd, ktorý obsahuje aj letenku s odletom z Bratislavy a ďalšie užitočné služby.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Tenerife v júni s letenkami a 4*hotelom za 486€ https://t.co/4NvUyaU3m0 #dovolenky2 hodiny dozadu
Cestovanie na Srí Lanku: podmienkou k vstupu je test a ubytovanie v hoteli Level 1 na prvé dva týždne https://t.co/znFyZQQ2BN #novinky3 hodiny dozadu
Najlacnejší PCR test: v Bratislave sa objednáš už od 37€ https://t.co/k5Fap3WeMP #novinky6 hodiny dozadu
Bari, Catania, Alicante. V lete 2021 objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 23€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy6 hodiny dozadu
Taliansko uvoľní opatrenia. Otvoria sa múzeá a povolené budú aj koncerty https://t.co/9gnqckniPt #letenky6 hodiny dozadu
Dnes oslavujeme Deň Zeme. Ktoré krajiny sú najzelenšie? https://t.co/9BAAy75V4W #cestopisy7 hodiny dozadu
Cestovať sa dá bezpečne aj počas pandémie: Adriana sa vybrala za vodnými športmi do Portugalska a Egypta https://t.co/jb470zuJ7V #cestopisy7 hodiny dozadu
Letenky do úchvatného Neapolu od 23€ aj na leto https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky7 hodiny dozadu
Letné Porto za výbornú cenu od 42€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky7 hodiny dozadu
Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore