Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Jimmy Pé vo Vietname #5: Severný Vietnam a 1400km na skútri za 4 dni

Jimmy Pé vo Vietname #5: Severný Vietnam a 1400km na skútri za 4 dni

Ako sa hovorí – to najlepšie na koniec! A my sme si na náš posledný vietnamský trip nechali SEVER Vietnamu. Áno, tie dokonalé ryžové políčka a 50 odtieňov zelenej ☺. Aby to nebola taká „nuda“ tak sme išli na vlastnú päsť a ešte k tomu na 50-tke elektrickom skútri. 

Reklama

Dokopy sme spravili cez 1400 km na motorke po serpentínach, horách, pláňach či dedinách, kde turistu ešte ani nevideli až po hranice s Čínou – tam vyšlapali 1000 schodov a videli 54 metrový stožiar ktorý symbolizuje 54 etnických skupín, ktoré žijú v tejto oblasti. 

Každý deň sme videli nehodu na motorke, zle označené cesty, nemali sme žiaden signál a minimum možnosti ubytovania. 

Ani únava, hlad a karaoke v každom home-stayi do rána nám neskazili tento dokonalý zážitok a potulky severom Vietnamu patria do TOP 3 našich zážitkov z cestovania po Ázii.

Posledný vlog z Vietnamu: 

Zaujal ťa vlog Jimmyho Pé? Tu sú ďalšie z Vietnamu:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    3/5 - (2 votes)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore