Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Jimmy Pé vo Vietname #4: Halong Bay a Hanoj

Jimmy Pé vo Vietname #4: Halong Bay a Hanoj

Halong Bay je určite jedna z najviac navštevovaných atrakcii vo Vietname. Napovedajú tomu aj preplnené lode ľudí plaviacich sa po zátoke. My sme neboli výnimka, ale zároveň sme si nechceli užívať krásne miesta s tisíckami ďalších ľudí.

Reklama

Rozhodli sme sa ísť trajektom na ostrov CAT BA a pozrieť si Halong Bay z opačnej strany. Zaplatili sme si tour, lodí bolo tak 1/5 ako od strany z pevniny.

Cat ba je už sám o sebe súčasťou Halong Bay, je to ostrov,ktorý je sám o sebe krásny.

Každému doporučujem túto alternatívu a potom je už len na vás a vašich finančných možnostiach akú tour zvolíte. Či over-night v malej skupinke, jednodňovú na väčšom katamarane, viac dňovú atď.

Po našej one day tour sme sadli na veľmi populárny overnight bus až do Hanoia.

Hanoi je typické Ázijské veľkomesto plné možností. Okrem všetkých historických must, si určite dajte aj FOOD TOUR. Je len na vás a nakoľko ste konzervatívny v jedle, lebo v Hanoi narazíte naozaj na hocičo.

Čo sa podarilo ochutnať nám, čo domáci hovoria na Mira Jaroša a Rytmusa a oveľa viac v novom vlogu.

Zaujal ťa vlog Jimmyho Pé? Tu sú ďalšie z Vietnamu:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    3.7/5 - (3 votes)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore