Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Jimmy Pé vo Vietname #3: Phong Nha a 42 stupňov v tieni

Jimmy Pé vo Vietname #3: Phong Nha a 42 stupňov v tieni

Over-night autobusom sme sa vybrali zasa o kúsok na sever. A to priamo do jednej z najchudobnejších častí Vietnamu, kde až tak veľa turistov nechodí.

Reklama

Je tu však najkrajšia príroda z celej krajiny, plná jaskýň. Oblasť s 80% vlhkosťou a rozdiely medzi dňom a nocou sú tak minimálne, že celý deň bolo niečo medzi 30-42 stupňami. Šialené.

V oblasti je pár home-stayov a reštaurácií, denne sem ide príde jeden autobus a to ticho si rýchlo zamilujete. Vietnam je vo všeobecnosti veľmi hlučný, špinavý a preľudnený. Phong Nha je opozitum.

Keď sa sem rozhodnete prísť, nechajte si dostatok času. Môžete absolvovať toľko výletov a trekov do jaskýň, koľko len zvládnete a nachádza sa tu aj najväčšia a najkrajsia jaskyňa na svete. Niektoré živočíchy nájdete len v tej jednej jaskyni a potom už nikde inde na svete.

Je to zážitok a taký reset od tých nekonečných presunov, akoby sa na chvíľku zastavil čas obklopení tou najkrajšou a najzelenšou prírodou.

Viac v novom vlogu.

Zaujal ťa vlog Jimmyho Pé? Tu sú ďalšie z Vietnamu:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    3/5 - (2 votes)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore