Nájdeš nás aj na:

Ázia

Cestuj do Japonska s Japan Airlines naľahko. V krajine ti zapožičajú oblečenie

Chystáš sa v budúcom roku do Japonska? Nemusíš si baliť kufre. Letecká spoločnosť Japan Airlines práve spustila nový projekt s názvom „Any Wear, Anywhere“, ktorá umožňuje cestujúcim na palube letov spoločnosti JAL vypožičať si oblečenie na dobu pobytu v krajine. Týmto spôsobom chce eliminovať potrebu väčšieho balenia.

Reklama

Program bude prechádzať testovacou fázou do augusta 2024.

japonsko rieka

Môže sa zdať, že táto iniciatíva vznikla kvôli pohodliu cestujúcich, avšak jej skutočným cieľom je znížiť hmotnosť lietadiel vo flotile JAL a tým aj znížiť emisie uhlíka leteckej spoločnosti. „S pribúdajúcim počtom pasažierov a s dôrazom na udržateľnosť na celom svete, podporujeme aj my udržateľný cestovný ruch. Cieľom služby je poskytnúť zážitok z cestovania s minimálnym množstvom batožiny s tým, že pasažier má možnosť vypožičať si oblečenie v cieľovej destinácii a čo najviac ekologicky, uviedla letecká spoločnosť JAL.

kufor s oblecenim

Hmotnosť cestujúcich, batožiny a nákladu zvyšuje spotrebu paliva a produkciu uhlíka pre každé lietadlo. Na každých 10 kilogramov hmotnosti batožiny pri lete z New Yorku do Tokia sa môžu emisie uhlíka znížiť o 7,5 kilogramu. Vzhľadom na to, že v októbri minulého roka sa do Japonska vrátil bezvízový styk, je pravdepodobné, že na diaľkových trasách bude premávka intenzívnejšia.

Ako vypožičanie oblečenia presne funguje?

V závislosti od počtu kusov sa cena prenájmu pohybuje od 4 000 jüanov (25€) do 7 000 jüanov (44€). Čo všetko je v cene? Najlacnejšia možnosť obsahuje tri vrchné diely a dva spodné diely a najdrahšia sada oblečenia ponúka šesť vrchných dielov a tri spodné diely oblečenia. Kategórie sú rozdelené aj podľa ročného obdobia – leto, zima a jar/jeseň – ako aj podľa príležitosti – ležérne, elegantné a kombinované.

oblecenie

Záujemcovia o túto službu by sa mali zaregistrovať na webovej stránke programu mesiac pred cestou a zadať referenčné číslo letu JAL aj adresu hotela alebo iného ubytovacieho zariadenia, kam bude oblečenie doručené. Doba prenájmu oblečenia trvá dva týždne. Program bude riadiť spoločnosť Sumitomo Corporation, ktorá bude dohliadať na obstarávanie, dodávanie a čistenie oblečenia v rámci programu.

Zdroj: Conde Nast Traveler

Zdroj úvodnej foto: Shutterstock, EQRoy

Akciové letenky do Japonska


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore