Nájdeš nás aj na:

Novinky

Japonsko má nový turistický vlak. Premáva po nádhernom ostrove Kyushu

Japonsko má nový turistický vlak. Premáva po nádhernom ostrove Kyushu

Nový luxusný vlak v Japonsku berie pasažierov na rozprávkovú vyhliadkovú cestu cez ostrov Kyushu. Horúce pramene, kopce, hory, pobrežné scenérie. Po ceste naprieč destináciou pre milovníkov prírody je zážitkov neúrekom, hoci si toto miesto mnoho turistov ešte nevšimlo.

Reklama

Názov vlaku nie je žiadna náhoda

Vlak nazvaný 36+3 operuje železničný prepravca JR Kyushu. Názov vybrali podľa skutočnosti, že Kyushu je 36. najväčším ostrovom na svete a číslo 36 sa po japonsky číta „san-kyu, čo je podobné „thank you“ v angličtine. Spoločnosť chcela vyjadriť vďaku pasažierom a číslo 3 má zároveň vyjadriť 3 emócie, ktoré pasažieri pocítia počas dobrodružtsva novým vlakom – inšpiráciu, údiv a šťastie.

Zdroj: 36+3

Skutočný luxus

Vlak má štýlový dizajn, s čiernym exteriérom so zlatými prvkami. Má 6 vagónov s prvou triedou. Rezervácie fungujú cez online systém. Vlak premáva na 5 rôznych trasách. Prvé dva vagóny môžu byť rezervované ako súkromné na obed a večeru, vagón číslo 3 ponúka nápoje a občerstvenie. K dispozícii je tiež lounge vagón, v ktorom sa môžu konať eventy priamo vo vlaku. Jedlo pozostáva z miestnych Kyushu špecialít, ktoré majú reprezentovať to najlepšie z ostrova.

Interiér bol navrhnutý s citom pre luxus, pričom využili kombináciu moderného a tradičného Japonska. S ohľadom na udržateľnosť boli na výrobu vlaku použité materiály z miestnych zdrojov, píše Lonely Planet.

Akciové letenky do Japonska 2020/2021


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore