Nájdeš nás aj na:

Destinácie

10 hotelov z celého sveta, ktoré sú vyrobené z ľadu

Viete si predstaviť zaspávať pod obrovskými ľadovými sochami, vychutnávať si svoje jedlo z mrazených tanierov alebo stráviť noc vo vlastnom iglu? Bez ohľadu na to, ktorý hotel si vyberiete, vedzte, že zážitok z neho bude vskutku výnimočný a príjemne chladivý. Zažite týchto 10 hotelov, vyrobených z ľadu.

1. ICEHOTEL, Švédsko

Originálny, najväčší a pravdepodobne najchladnejší z nich všetkých. Inovatívny prístup spoločnosti ICEHOTEL v Jukkasjärvi dáva svojim návštevníkom možnosť, aby si vychutnali komfort v chlade už takmer 30 rokov. Ich posledný nápad sa premenil v ľadovú izbu, ktorú môžete zažiť v akomkoľvek období roka. Vychutnajte si letné aktivity za polárnym kruhom počas dňa a nechajte sa vtiahnuť do zimnej krajiny divov počas noci.

Pre tradičnejší zážitok, zostaňte v originálnom hoteli, ktorý je po roztopení prebudovaný tzv. ľadovými sochármi z celého sveta. Žiadne dva návrhy nie sú rovnaké, a tak sa pri zaspávaní v posteli vyrobenej z ľadu, môžete dívať na všetko možné od nosorožcov a slonov, po ľudí a výjavy s príšerami. Nie, nemusíte sa báť premrznutia. Termo spacáky a pohodlné matrace vás udržia v teple. Počas svojho pobytu si vychutnajte vonkajšie aktivity, nápoje v Ice Bare, alebo si pozrite niektorú z fantastických výstav v okolí.

2. Hotel of Ice, Rumunsko

Vydajte sa lanovkou k pohoriu Fagaras a dostanete sa k tejto ľadovej skrýši. Vyberte si medzi dvojlôžkovou izbou a útulným iglu. Obe vyrobené z ľadu z najväčšieho ľadového jazera v horách, zdobené ručne vyrezávaným ľadovým nábytkom, pokrytým dekami a vankúšmi, ktoré vás zahrejú. Z ľadu sú vyrobené dokonca i taniere v reštaurácii. Nájdete tu tiež kostol pre páry, ktoré sa rozhodli svoj vzťah navždy spečatiť. Navštívte i neďaleké stredoveké mestá Brasov a Sibiu, s krásnymi dláždenými uličkami a vznešenou architektúrou.

3. Hôtel de Glace, Kanada

Jediný svojho druhu v severnej Amerike, Hôtel de Glace je každým rokom prestavaný do inej podoby. Tento rok tu nájdete 42 unikátnych tematických izieb (vrátane luxusných apartmánov s krbmi a wellnessom), zimnú umeleckú galériu, umiestnenú v Grand Hall, a dokonca aj saunu pod hviezdami. Aj napriek tomu, že sa tu budete cítiť ako milión kilometrov vzdialení od zvyšku sveta, vedzte, že sa toto ľadové útočisko nachádza iba desať minút od živého centra mesta Quebec. Je teda ideálnym pre tých, ktorí majú radi niečo z oboch svetov.

4. Ice Hotel, Japonsko

Každý rok od polovice januára do konca februára môžu návštevníci hotela Alpha Resort Tomamu v Hokkaidode stráviť noc v hoteli Ice. Jeho kupola je len osem metrov široká a štyri metre vysoká, takže zahŕňa priestor iba pre jednu miestnosť. Hostia dostanú spací vak, aby boli ich noci pohodlné a na raňajky misku polievky na zahriatie. Hotel je súčasťou priestrannejšieho zimného sveta – ľadovej dediny. Tu sa v ľadovom kostole pravidelne organizujú svadby, jesť tu môžete syrové fondue v zamrznutej kaviarni, sklznúť sa dole po ľadovej šmýkačke či zakorčuľovať si na klzisku či zavinúť sa v knižnici večer pri ohni.

5. Arctic SnowHotel, Fínsko

Každý rok prichádza do Rovaniemi nielen Santa, ale i magický Arctic SnowHotel. Vstup do neho vám bude pripomínať jaskyňu. Vedie však k rôznym tunelom, pokrytým rezbami z ľadu; k spálňach s priehľadnými ľadovými posteľami, pokrytými kožušinami zo sobov. Takisto i k reštaurácii so svetlom zo sviečky, ponúkajúcej tradičné pokrmy z fínskej kuchyne, ako sú pražené lososy. Vonkajšia sauna je skvelým miestom na oddych v prírode. Pre autentický pocit sa ubytujte v jednom z apartmánov, budete sa cítiť ako vo vlastnom zamrznutom paláci.

6. Iglu-Dorf, Švajčiarsko

Založený bol extrémnym snowboardistom, ktorý chcel byť tým prvým človekom na svahu. Iglu-Dorf má momentálne iglu dedinky na siedmich rôznych miestach. V obci Zermatt môžete ležať vo vírivke a pozerať sa na vrchol Matterhorn, zatiaľ čo v Zugspitze  smerom dole z jedného miesta uvidíte Nemecko, Rakúsko i Švajčiarsko.

Najnovší z jeho iglu ponuky sa nachádza v meste Schilthorn v Rakúsku, do ktorej sa dostanete lyžovaním či snowboardom. Pri nadmorskej výške viac ako 2 600 metrov nad morom si cestou do iglu reštaurácie užijete i vzrušujúcu chôdzu. Množstvo hotelových izieb, z ktorých si môžete vybrať; od základných skupín iglu so spacími vakmi, kde sa zmestí až šesť návštevníkov, po tie luxusnejšie apartmány, vyzdobené umeleckými dielami, vírivkami a vlastnými kúpeľňami. Dokonca tu nájdete i romantickú “postavte si vlastné hniezdo”- izbu, kde sa páry môžu zúčastniť na budovaní ich vlastného iglu, predtým, než si do neho na noc ľahnú.

7. Sorrisniva Igloo Hotel, Nórsko

Najsevernejší iglu hotel na svete začal fungovať o šiestich miestnostiach takmer pred 20 rokmi. Zmrazené divadlo v hornatej borovicovej oblasti Sorrisniva sa teraz skladá z 26 spální, štyroch komplikovaných apartmánov, kaplnky a ľadového baru – všetko bohato vyzdobené ručne vyrezávanými umeleckými dielami. Každoročne hotel prichádza s novou témou. V minulosti boli ľadové steny opatrne vyrezané, aby odhalili Vikingov, mytické bytosti, severské legendy a arktickú prírodu. Vystúpte von a možno budete mať to šťastie, aby ste videli to najkrajšie umenie matky prírody. Hotel má totiž vynikajúcu polohu na pozorovanie polárnej žiary.

8. Snow Village, Fínsko

Približne 20 miliónov kilogramov snehu a 350 000 kilogramu ľadu sa každým rokom pretvára do neustále meniacej sa fínskej snehovej dediny. Tohtoročné sochy, snehové komplety, kaplnka, ľadová reštaurácia a bar sú nadizajnované do témy Game of Thrones. Prechádzať tu môžete scénami zo seriálu, či stretnúť jeho postavy.

Impozantné snehové komplety sa udržujú za teploty mínus 5 stupňov Celzia, aby sa zabránilo roztaveniu gigantických sôch. Ak máte chuť na niečo teplejšie, vyberte si jednu z útulných chatiek. Outdoorové aktivity, vrátane psích záprah, bežkovania, výletov na snežniciach či za polárnou žiarou vás určite nenechajú chladnými.

9. Snowhotel Kirkenes, Nórsko

Každoročne sa žiarivý Snowhotel Kirkenes taví späť do arktického fjordu, kedy sa opäť spája s prírodným svetom, ktorý ho obklopuje. Keď sa chladnejšie teploty vracajú, hotel aj s ľadovými sochármi z celého sveta prinášajú späť do života 20 miestností a ľadový bar.

Každým rokom mu vládne nový motív, sochy si však zachovávajú svoj nordický výzor. Umelecké diela sú v každej miestnosti odlišné, všetky sa však podobajú zložitými detailmi. Študovanie týchto ľadových plastík vás teda nikdy neomrzí. Zahrejte sa pri večeri v reštaurácii, po ktorej si vychutnajte nočný drink v ľadovom bare. Na výber je niečo pre každého. Od romantických apartmánov, navrhnutých pre novomanželov, po veľké priestory pre rodiny.

10. Kakslauttanen Arctic Resort, Fínsko

Na okraji najväčšieho fínskeho národného parku Urho Kekkonen sa nachádza Kakslauttanen Arctic Resort. Spolu so zrubovými chatami, sklenými iglu a tradičným domčekom tu nájdete i ubytovanie pre dobrodružnejších návštevníkov. Pod snehom posiatymi borovicami tu nájdete i snehové iglu. Vyzbrojení spacím vakom strávite noc v jednom z týchto útulných prístreškov, chránených pred akýmkoľvek vonkajším hlukom, pri teplotách nižších ako mínus šesť stupňov. Medzi populárne denné aktivity tu patrí jazda na koni, prechádzka so sobmi, či pozorovanie polárnej žiary počas noci.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

10 Leteniek a pobytov na jeseň za super ceny! Barcelona, Londýn a iné https://t.co/K3MW9zAxAb3 dni dozadu
ALL INCLUSIVE EGYPT ZA 399€! https://t.co/nXk1Tfva3J3 dni dozadu
Veľmi lacné letenky do Porta na jeseň: https://t.co/qPxfokmK2E3 dni dozadu
Tieto letenky do Austrálie od 479€ sú hit mesiaca august: https://t.co/xqrz40WgSE3 dni dozadu
PONUKA DŇA! Víkend v Lisabone s letenkami, hotelom a raňajkami len za 189€! https://t.co/v2DrKJjqL83 dni dozadu
Lacné Miláno v októbri! Leť z Bratislavy od 32€ https://t.co/ZIBkyFYGWH3 dni dozadu
Parádna letenka na Havaj aj s batožinou: https://t.co/1dc3b3X7Rx4 dni dozadu
Zakynthos na 7 nocí all inclusive https://t.co/nUkKdAKDcq4 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore