Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Kráľ wellnessu na Slovensku? Hotel Permon je zážitok, ktorý budeš rád opakovať

Kráľ wellnessu na Slovensku? Hotel Permon je zážitok, ktorý budeš rád opakovať

Patrí medzi to najlepšie, čo som na Slovensku navštívil a vždy sa tam rád vraciam. Jeho výnimočné vlastnosti som si však naplno uvedomil až vo chvíli, keď som tam vzal aj svoje dieťa. Dodnes som nestretol človeka, ktorý by na služby Hotelu Permon povedal niečo zlé. Pripravil som pre to recenziu na jeden z najlepších wellness hotelov na Slovensku.

Reklama

Trošku Roháče, trošku Vysoké Tatry

Permon má výnimočnú polohu, ktorú mu môžu závidieť mnohé tatranské hotely. Nachádza sa totiž priamo na rozhraní Západných a Vysokých Tatier. Navyše s nádherným výhľadom na Kriváň. Ak chceš mať izbu s najkrajším výhľadom, odporúčam ti vybrať napríklad izbu Deluxe Kriváň.

Hotel sa vyznačuje aj tým, že má najväčší počet rôznych typov izieb, z dôvodu rôznosti klientely. Aby si tam každý našiel to, čo potrebuje.

Naši rodičia si Permon obľúbili ešte skôr

Najznámejší hotel v Podbanskom sa pýši už vyše 30-ročnou históriou. Trošku zvláštna stavba, ktorá charakterizuje z jednej strany tatranský vrchol Kriváň je kompletne obklopená nádhernou horskou prírodou a lesom.

Je tiež skvelé, že Permon kedysi navštevovali naši rodičia a dnes môžeme aj my. Hotel aj vzhľadom k tomu, že ide o pozostatok minulej éry je veľmi pekne a vkusne zariadený. V budove je navyše bezbariérový prístup a 2 výťahy, čo považujem za pozitívum pri tak veľkom hoteli.

Aj napriek svojej kapacite býva často veľmi plný, takže ak sa chceš vyhnúť davom v hotelových priestoroch, vyberaj skôr termíny cez týždeň.

Prečo je Permon miláčikom rodín?

Samozrejme, že si na svoje prídu aj zamilované páriky, avšak Permon je v prvom rade rodinný hotel. Spomeniem najväčšie benefity pre rodinky:

 • detské postieľky, župany, vaničky, sedáky na WC a nočníky
 • rýchlovarná kanvica
 • prístup do kuchynky pri detskom kútiku
 • detský kútik a 3D kino (6. poschodie)
 • animačné programy a tématické akcie pre deti
 • detské ihrisko (vstup z 1. poschodia)
 • detský bazén s atrakciami (3. poschodie)
 • detské stoličky v reštaurácii (7. poschodie)
 • detské menu
 • prebaľovacie pulty (6. poschodie a 3. poschodie)
 • babysitting za poplatok

Najväčší wellness komplex na Slovensku – Permon’s Paradise

To, čo robí Grand Hotel Permon skutočne výnimočným je wellness komplex. Permon’s Paradise je najväčší na Slovensku. Nájdeš v ňom (plavecký) bazén pre deti i dospelých, tobogány, vírivky, sauny, oddelený detský bazén pre deti s mini tobogánom, s detskými vírivkami a detskou relaxačnou “saunou”.

Ubytovaní hostia tiež môžu využiť ponuku rôznych masáží alebo skrášlovacích a kozmetických procedúr, čo je dnes už výsadou všetkých dobrých hotelov v Tatrách.

Nezabudni, ráno býva vo wellnesse vždy menej ľudí a detský bazén nie je tak plný. Súvisí to aj s tým, že väčšina detských atrakcií sa spúšťa najmä poobede.

Permon a TOP aktivity v okolí

Ak sa ubytuješ na 2 noci, zväčša toho veľa nestihneš. V Permone preto odporúčam pobyt aspoň na 3-4 noci. Skrátka aby sa človek nemusel ponáhľať a naplno zrelaxovať v objatí hôr.

Milovníci hôr majú zase príležitosť spoznať najbližšie tatranské končiare, alebo nasadnúť do auta a odviesť sa ku ktorémukoľvek turistickému chodníku. Z Podbanského je to ku najkrajším kútom Tatier len na skok.

Priamo z hotela sa ti ponúka výstup na Kriváň, navštíviť môžeš neďalekú Kôprovú dolinu, tvoriacu hranicu medzi Západnými a Vysokými Tatrami.

Najvýznamnejšou turistickou trasou Tatier  – Tatranskou magistrálou označenou na mape červenou farbou – sa dostaneš na Štrbské Pleso, ktoré je aj najbližším turistickým strediskom východne od Podbanského. Východný koniec 72 km dlhej trasy končí až v Belianskych Tatrách pri Veľkom Bielom plese.

Smerom na Roháče sa môžeš vybrať na ich najvyšší vrch Bystrá, vypínajúci sa nad tromi dolinami, z ktorých je najznámejšia Račkova dolina.

Okrem turistiky v okolí hotela chcem určite spomenúť aj požičovňu bicyklov, ktorú využije každý vášnivý športovec.

Zaujímavým spôsobom ako tráviť čas je aj rafting resp. splav rieky Belá, pretekajúcej popri osade.

Milovníci histórie majú možnosť navštíviť Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, kde sa dozvedia o živote ľudí na Liptove v dobách minulých.

Počas zimy má aj Podbanské svol vlastný lyžiarsky rezort. Zjazdovka Podbanské SKI je od hotela vzdialená len približne 300 metrov, čo je super.

Samostatnou atrakciou, ktorú deti milujú je rezortný vláčik Permon Express. Potom je tam tieť náučný chodník s drevenými zvieratkami, multifunkčné ihrisko a detské ihriská.

Pieris alebo Permon?

Hotel Pieris a Hotel Permon sú najznámejšími a zároveň najluxusnejšími hotelmi v Podbanskom. Či už sa rozhodneš pre ubytovanie v jednom alebo v druhom, je to v zásade jedno. V oboch prípadoch môžeš využívať výhody a wellness zónu aj materského hotela Permon.

Ak chceš ubytovanie v súkromí, určite skús Dependance Permoník alebo Dependance Pinius. Ide o komfortné apartmánové ubytovanie v areáli Permonu.

Podbanské si nás získalo

Podbanské je osada, ktorá územne spadá do Vysokých Tatier a časť patrí obci Pribylina. Priemerná nadmorská výška osady je 940 metrov nad morom, takže počítaj s tým, že počas celého pobytu budeš dýchať krásne čerstvý tatranský vzduch.

Podbanské patrí medzi osady tvoriace mesto Vysoké Tatry a je z nich tá najzápadnejšia. Založili ju ešte v roku 1871, keď tu boli postavené prvé objekty, a jej minulosť je spätá s baníctvom, ako napovedá aj názov osady.

Prečo navštíviť Permon?

Výborný hotel, kvalitný wellness, úžasné prostredie s výhľadom na Kriváň a množstvo ďalšieho. Pri každej návšteve si všimnem nový krásny detail. Takže ak hľadáš skutočne dobrý family hotel, Permon ti odporúčam všetkými desiatimi.

Ubytovanie v Permone môžeš rezervovať výhodne cez podbanskeresort.sk.

Zdroj fotografií: Podbanskeresort.sk, oficiálna Facebook stránka hotela

 • Wellness v hoteli Permon

  Wellness komplex Permon´s Paradise v Grand hoteli Permon**** je v ponuke aj pre neubytovaných hostí. Wellness Pieris je k dispozícii len ubytovaným hosťom hotela Pieris.

  Rozsiahle wellness PERMON’S PARADISE patrí pod najlepší wellness hotel v Tatrách. Tvorí ho 5 častí: SAUNA Paradise, AQUA Paradise, KIDS‘ Paradise, SPA Paradise a BEAUTY Paradise. 

 • Cenník wellness Permon

  Pre neubytovaných hostí:

  • AQUA + KIDS´Paradise na 2 hodiny stojí 15 EUR.
  • AQUA + KIDS´ + SAUNA Paradise (1x vstup do SAUNA Paradise, vstup do AQUA + KIDS´ Paradise grátis) stojí 27 EUR.
  • AQUA + KIDS´ + SAUNA Paradise (neobmedzený vstup do SAUNA Paradise, vstup do AQUA + KIDS´ Paradise grátis) na celý deň stojí 33 EUR.

  Pre ubytovaných hostí:

  • Vstup do SAUNA Paradise stojí 16 EUR.
 • Hotel Permon zľava

  Pobyty so zľavou sa dajú rezervovať priamo cez Podbanskeresort.sk, Zlavomat.sk alebo Sorger.sk.

 • Wellness Permon otváracie hodiny

  AQUA & KIDS´& SAUNA Paradise od pondelka do piatku od 13:00 do 22:00 hod.

  AQUA & KIDS´& SAUNA Paradise cez víkend a počas sviatkov od 10:00 do 22:00 hod.

  SPA Paradise & BEAUTY Paradise je otvorené od 10:00 do 22:00 počas pracovného týždňa aj cez víkendy a sviatky.

 • Izby v hoteli Permon

  Priamo v hoteli Permon**** si možno rezervovať nasledovné izby:

  • 1-lôžková izba Premium – štýlová jednolôžková izba
  • 1-lôžková izba Premium Kriváň – elegantná izba s výhľadom na Kriváň
  • 2-lôžková izba Deluxe Kriváň – izba s výhľadom na Kriváň pre dvoch s možnosťou prístelky
  • 2-lôžková izba Deluxe Family – najobľúbenejšia izba pre rodiny s deťmi
  • 2-lôžková izba Premium/Mini – moderná izba s výhľadom na opačnú stranu – Nízke Tatry
  • 2-lôžková izba Premium PLUS – pre rodiny s bábätkom
  • 2-lôžková izba Premium Kriváň – atraktívny dizajn a výhľad na Kriváň
  • 2-lôžková izba Premium Kriváň PLUS – moderná izba s výhľadom na Kriváň vhodná pre rodiny s malými deťmi
  • 2-lôžková izba Deluxe Premium – dizajnová izba s výhľadom na Kriváň
  • Suite Deluxe – luxusný apartmán s priestrannými izbami
  • Suite Deluxe Premium – luxusný apartmán s priestrannými izbami a výhľadom na Kriváň
  • Suite Premium Kriváň – luxusný apartmán s moderným dizajnom a výhľadom na Kriváň
  • Suite Deluxe Family – luxusný apartmán pre rodiny s deťmi a vysokými požiadavkami na komfort
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky12 minút dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky5 hodín dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky5 hodín dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky5 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky5 hodín dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky5 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky23 hodín dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky24 hodín dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore