Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Hotel Clover Patong na Phukete: vyskúšali sme luxusný SHA+ hotel na slávnej pláži (recenzia)

Hotel Clover Patong na Phukete: vyskúšali sme luxusný SHA+ hotel na slávnej pláži (recenzia)

Akú krajinu si predstavíš, keď pomyslíš na skvelý pomer ceny a kvality? Pre mňa je to jednoznačne Thajsko. Čerstvosť tu cítiť z každého kúska ovocia či ryby, pohostinnosť domácich sa krásne odzrkadľuje na poskytovaných službách a pravý luxus či súkromie v exotike zažiješ už za pár eur. Poď so mnou na pláž Patong. Ukážem ti synonymum spojenia cena – kvalita. Vitaj v hoteli Clover Patong!

Reklama

Patong: Ubytovanie priamo v centre diania

Dovoľ mi začať postupne, najprv ti priblížim polohu a vzdialenosť od letiska. Dostaneš sa sem prakticky akýmkoľvek taxíkom a táto takmer hodinu dlhá cesta ťa vyjde na niečo medzi 600 až 800 bahtov (maximálne 20 eur). Kto pozná Patong aspoň z počutia vie, o čo ide a mňa veľmi zaujímalo, čo spravila pandémia s týmto najrušnejším miestom Phuketu. 

Hotel Clover Patong Phuket, Rasťo Kiavčin

Moja cesta sem bola naplánovaná navyše presne na prelom sezóny, kedy ešte Phuket nie je tak rušný. Výsledok? Odporúčam tam ísť hneď teraz. Toto miesto má turistov tak-akurát, takže vôbec nie je preľudnené, ako tomu býva zvykom, a miestami naozaj pripomína tú zem zasľúbenú, ktorou bol Phuket ešte predtým, ako ho objavili škandinávski batôžkári. Hotel Clover Patong Phuket je zároveň skvele zasadený do centra diania.

Hotel Clover Patong Phuket, Rasťo Kiavčin

Na pláž a do školy surfu to máš fakt na skok. Vyjdi von a do 3 minútiek už môžeš brázdiť vlny mora či len tak vylihovať v hojdacej sieti na pláži. Juh aj sever Patongu je od hotela vzdialený tak akurát na ľahkú prechádzku a slávnu Bangla Walking Street máš iba o jednu ulicu ďalej. Nemusíš sa báť, že by ťa to však rušilo, hotel je príjemne vzdialený od hlavnej cesty, tým pádom budeš mať dostatok súkromia vtedy, keď ho budeš chcieť!

Raňajky v thajskom aj medzinárodnom štýle

Raňajky si tu vyberie snáď každý šampión. Čaká ťa pestrý výber, v ktorom sa od tradičnej thajskej polievky môžeš po prvom chode premiestniť cez anglické raňajky až k francúzskym toastom či americkým sendvičom. Na chuť si tu príde každý a ak aj nemáš raňajky v cene, odporúčam ich aspoň raz skúsiť. Raňajkovanie sa dá zakúpiť pokojne aj dodatočne na mieste a cena hostiny sa začína pod 5 eurami.

Hotel Clover Patong Phuket, Rasťo Kiavčin

Ako v bavlnke, v ktorej sa nebudeš nudiť

Tak ako to je s tou pohostinnosťou a službami? Na tomto mieste som si obrazne “potykal” s hotelovou službou. Vybavíš cez nich snáď úplne všetko, od raňajok do postele či bazénu, až po všakovaké výlety do okolia. Postarané o teba bude aj mimo tvojej izby. Vyber sa na strechu hotela, kde si po dni plnom oddychovania môžeš dať poriadne do tela v modernom fitku. Zostaň tam a zaplávaj si po výkone v bazéne so skvelým výhľadom a nezmeškaj západ slnka. Každý večer sa priamo nad týmto všetkým zafarbí obloha do neskutočných farieb, každý západ je iný a všetky ti vyrazia dych.

Hotel Clover Patong Phuket, Rasťo Kiavčin

Čo robiť 7 dní na Patong Beach a v jeho okolí?

O vstupe do Thajska som už čo-to napísal. Krajina je momentálne otvorená a Phuket funguje ako tzv. ostrovná karanténa – celý ostrov je aspoň na prvých 7 dní tvojou karanténou a môžeš sa po ňom voľne pohybovať. Pre tých, ktorí by sa chceli dostať teraz do Thajska, som spísal podrobný návod tu. Najlepší čas cestovať sem je práve teraz! Phuket totiž nikdy nebol tak prázdny a dostupný, ako je práve teraz. Čo tu však robiť celých tých 7 dní? Nie je to také zlé, ako si myslíš. Naopak, mám pre teba najmenej 7 tipov:

 • Prvý deň objavuj Patong a okolie. Wat Doi Thep Nimit, Banzaan Fresh Market, OTOP a iné nočné trhy. Bangla ako čerešnička na večer.
 • Druhý deň, miestne pláže sú ako z raja. Patong, Freedom a Paradise Beach sa dajú obehať aj chôdzou. Večer sa odmeň a sprav si tour-de-street-food.
 • Tretí deň sa vyber k veľkému Budhovi. Naspäť pôjdeš doslova cez džungľu a zastavíš sa v najlepšom Pad Thai Shope. Zrelaxuj na plážach Kata či Karon.
 • Štvrtý deň, Wat Chalong. Najdôležitejší zo všetkých 29 budhistických chrámov na Phukete. Zacvič si staroveké Muay Thai či obdivuj exotické vtáky.
 • Piaty deň, navštív najvyšší kopec na Phukete s názvom Monkey Hill a sleduj opice v ich prirodzenom prostredí.
 • Šiesty deň, víkendové nákupy a prehliadka phuketského starého mesta. Zostaň tam až do večera a vychutnaj si nočný market.
 • Siedmy deň, prihlás sa na lekciu varenia! Áno, toto je jedna z najobľúbenejších aktivít na Phukete. Prines si trochu autentického Thajska domov so sebou.

Všetkých 7 dní som pre teba detailne rozpísal v článku, ktorý môže slúžiť ako tvoj itinerár, nájdeš ho tu.

Oplatí sa to? Aká je cena a kde hotel rezervovať?

Ubytovať sa priamo v centre všetkého života má dve strany mince. Niekomu môže úplne vyhovovať, no niekto možno hľadá úplné súkromie. Clover má tú výhodu, že spĺňa podmienky pre obe skupiny. Vsadený priamo do centra Patongu, na skok od Bangla Road, no nenápadne zašitý vo vlastnej uličke a iba pár metrov od pláže.

Hotel Clover Patong Phuket, Rasťo Kiavčin

Aspoň jedenkrát poď určite skúsiť raňajky a neboj sa nechať rozmaznať. Hotel Clover Patong Phuket je skvelá voľba v pomere kvality služieb a ceny. Komplet dovolenky nám tu na hlavnú sezónu aj s letenkami a transferom začínajú už pod 900 eurami, čo je veľmi fér cena, za ktorú sa to jednoznačne oplatí. Ja som rezervoval, čo ty?

Rezervuj si hotel Clover Patong Phuket za peckovú cenu na 7 nocí

aj s transferom


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

✈️ Rasťo z Pelikána. Láka ma Škandinávia a Afrika, zamiloval som si Ameriku, Európu či Áziu a raz určite absolvujem prechod z Aljašky až na Sibír.

Hore