Nájdeš nás aj na:

Amerika

Havaj otvoria 15. októbra, stačí negatívny test. Na niektorých ostrovoch však nie iba jeden. Letenky od 589€

Havaj otvoria 15. októbra, stačí negatívny test. Na niektorých ostrovoch však nie iba jeden. Letenky od 589€

Havaj vzhľadom k nepriaznivej epidemiologickej situácií v Spojených Štátoch niekoľkokrát posunul dátum obnovenia cestovného ruchu. Pôvodne sa mal turistom otvoriť v auguste, potom presunuli termín na 1. septembra, teraz to však vyzerá, že dátum 15. október je už považovaný za konečný. Informuje o tom portál Onemileatatime.com.

Reklama

Prvých turistov teda Havajské ostrovy zrejme privítajú na jeseň, avšak stále nie je jasné, či do USA budú môcť letieť aj Európania. Zákaz vstupu zatiaľ platí z oboch strán – Američania nesmú do Európy a Európania do USA. Očakáva sa, že toto opatrenie však už v horizonte niekoľkých mesiacov platiť nebude.

Stačí negatívny test na COVID-19

Havajské ostrovy budú vyžadovať od prichádzajúcich turistov negatívny test. V opačnom prípade čaká návštevníkov 14-dňová karanténa. Novinkou však je, že ak ešte nebudete mať výsledok testu, môžete naň počkať už v izolácií (napr. v hoteli) a po obdržaní negatívneho testu môžete karanténu ukončiť.

Negatívny test nemôže byť starší ako 72 hodín. Cestujúcim bude po príchode zmeraná teplota a musia vyplniť formulár „Safe Travels“ predtým, ako nastúpia do lietadla. Dostupný je aj cez mobilnú aplikáciu. Zbiea informácie o zdraví a kontakty.

Nie všetci však s touto možnosťou súhlasia, napríklad Veľký ostrov (Big Island) – Havaj si nie je týmto riešením istý. Ten by chcel od cestujúcich ďalši test, ktorí by podstúpili na mieste, aby sa tak vyhli karanténe. Nechce sa spoliehať na ten, ktorý podstúpia ešte pred príchodom.

Na letiskách na Havaji sa testovanie zatiaľ nevykonáva. A tak cestujúci si môže vybrať dvojtýždňovú karanténu alebo test v zdravotníckom zariadení schválenom ministerstvom zdravotníctva štátu niekde na Havajských ostrovoch – prípadne sa nechá otestovať v akreditovanom pracovisku v Európe alebo inde na svete. Do výsledku testu bude musieť zostať v izolácii na hoteli. Pri nedodržaní povinnej izolácie hrozí pokuta 5-tisíc dolárov.

Ak teda budúci rok poletíte na Havaj, podmienkou bude negatívny test na COVID-19. Pripájame letenky na budúci rok za úžasné ceny – pri niektorých platí uvedená cena len pri zakúpení dvoch leteniek naraz – ideálne pre páry alebo kamošov cestovateľov 🙂

Akciové letenky na Havaj na rok 2021

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Dovolenka na Seychelách bez obmedzení? Ostrovy sa plne otvárajú zaočkovaným turistom https://t.co/8vKnOiGZgm #novinky12 hodiny dozadu
Emirates ponúkajú svojim zamestnancom očkovanie proti COVID-19 https://t.co/sH6UqVnfee #letenky13 hodiny dozadu
Homeoffice v Portugalsku: Madeira otvára dedinu digitálnych nomádov https://t.co/SieiMQx7fb #novinky14 hodiny dozadu
Americký Coney Island chystá nový adrenalínový kolotoč https://t.co/qodIdWGgHd #novinky16 hodiny dozadu
Island víta cestovateľov, ktorí už prekonali COVID-19. Na vstup stačí potvrdenie https://t.co/KlddoDwN7C #letenky17 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami a 4*hotelom od 389€ https://t.co/chnSc2Pt8S #dovolenky18 hodiny dozadu
Rím čoskoro sprístupní jednu z najväčších hrobiek starovekej ríše https://t.co/4wKs3Ngizo #novinky18 hodiny dozadu
Čierna Hora otvára hranice a ruší všetky obmedzenia. Vstup možný bez karantény a testu https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky19 hodiny dozadu
Naomi Campbell je novou ambasádorkou turizmu v Keni. Nie všetci s tým súhlasia https://t.co/lpUyU6AAFy #novinky20 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 38€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky20 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore