Nájdeš nás aj na:

Novinky

Harry Potter v New Yorku: čarovný obchod s najväčšou zbierkou fantastických zverov

Harry Potter v New Yorku: čarovný obchod s najväčšou zbierkou fantastických zverov

Fanúšikovia Harryho Pottera majú o dôvod naviac vybrať sa do New Yorku. So svojim novým obchodom konkuruje obľúbeným miestam v Londýne či Edinburghu. Trojposchodový zážitok má najväčšiu kolekciu produktov z rady Harry Potter a Fantastické zvery po jednou strechou. A to nie je ani zďaleka všetko.

Reklama

Obchod sa nachádza na Brodaway, vedľa ikonickej budovy Flatiron. Jeho tvorcovia pritom siahli po komplexnom zážitku, ktorý má ponúknuť omnoho viac, ako len obyčajnú predajňu. Má 15 rôznych tematických oblastí, exkluzívne produkty a interaktívne prvky, ktoré oslavujú slávny čarodejnicky svet.

Návštevníkov hneď po vstupe víta obrovská socha Félixa fénixa, ktorá váži 100 kíl a je len jedným z detailne vyrobených symbolov, ktoré poznáme z kníh aj filmov o Harrym Potterovi. Na každom poschodí si môžu ľudia urobiť fotku s predmetmi známymi z príbehu – napríklad s červenou telefónnou búdkou, ktorá slúžila ako vchod na Ministerstvo mágie v Londýne alebo Hagridovou topánkou, ktorá je – veľká!

Nový Harry Potter obchod v New yorku sa chce okrem toho ponoriť do virtuálnej reality so špeciálnymi zážitkami, ktoré pribudnú neskôr v lete. Fanúšikovia sa môžu tešiť na dve senzorické VR dobrodružstvá, prvé s názvom Chaos at Hogwarts (Chaos v Rokforte), ktoré pozýva zákazníkov vstúpiť do milovaného hradu, a druhé s názvom Wizards Take Flight (Čarodejníci lietajú), kde si môžu vyskúšať lietanie na metle ponad Londýn.

Členovia Harry Potter Fan klubu si môžu stiahnuť aplikáciu a prostredíctvom nej odomknúť špeciálne prekvapenia. Tie fungujú prostredníctvom kľúčov rozmiestnených po obchode, ktoré prezradia tajomstvá. Medzi najobľúbenejšie zážitky bude bezpochyby patriť výber prútika s pomocou interaktívneho stola ako u Olivandera. Newyorský obchod má dokonca svoj vlastný obchod u Olivandera, kde nájdeš asi 50 rôznych prútikov, inšpirovaných postavami a miestami z čarodejníckeho sveta. Niektoré z nich nenájdeš nikde inde na svete – napríklad prútik so zlatou strelou.

Harry Potter v New Yorku má byť obchodom mnohých prvenstiev. Napríklad to bude prvýkrát, čo americkí fanúšikovia môžu navštíviť House of MinaLima, domov grafikov, ktorí vytvorili ikonické rekvizity, ktoré poznáš z filmov Harry Potter a Fantastické zvery. V tejto časti budú vystavené napríklad grafiky Denného proroka a Sršňa či list, ktorý Harry Potter dostal pri prijatí do Rokfortskej školy čarodejníckej.

Akciové letenky do New Yorku na rok 2021

Zdroj úvodnej foto: Wizarding World


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore