Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Green Inn Hotel – Raj (nielen) golfistov ukrytý v Beskydoch (recenzia)

Green Inn Hotel – Raj (nielen) golfistov ukrytý v Beskydoch (recenzia)

Ponuka stráviť víkend v neďalekom Golf &Ski rezort Ostravice – Green Inn Hoteli prišla ako blesk z jasného neba. Priznám sa, dovtedy som o tomto hoteli a vôbec okolí, nepočul ani slovo. Cesta z Bratislavy do českých Ostravíc nám trvala cca 2,5 hodiny, väčšina však bola po diaľnici a myslím si, že to je stále prijateľný čas na víkendový únik. Navyše posledných 30 kilometrov je krásna okreska, ktorá poteší pravú nohu nejedného šoféra.

Reklama

Ubytovanie priamo v golfovom rezorte

Príjazd do areálu je bezproblémový a dobre značený. Hotel je súčasťou golfového rezortu, vybudovaný formou domčekov po 4 až 5 izbách, s recepciou a reštauráciou uprostred. Vaše prvé kroky budú smerovať práve tam a cestou si vychutnáte pohľad na neďaleké pahorkatiny a samozrejme golfové ihrisko. Tá sýto zelená farba má niečo do seba.

Personál je veľmi milý a ochotne na úvod predstaví všetko potrebné. Po prevzatí kľúčov sa následne presuniete na svoj domček, v ktorom sa nachádza pridelená izba. S parkovaním tu nie je žiadny problém. 

My sme boli boli ubytovaní v izbe Štandard aj s terasou. Ubytovanie je priestranné a čisté, so všetkým potrebným. Na izbe sa okrem iného nachádza chladnička s minibarom a rýchlovarná kanvica aj s pripravenou kávou. Okrem izby Štandard hotel ponúka aj možnosť stráviť pobyt v izbe Superior či apartmáne Deluxe. Škála je naozaj pestrá a vyberie si každý – od golfistu ktorý potrebuje načerpať sily do turnaja, cez rodiny s deťmi až po náročnú klientelu.

Raňajky sú v cene, reštaurácia na vysokej úrovni

Človek po takej ceste aj vyhladne a naše prvé kroky logicky smerovali do reštaurácie. Na úvod musím podotknúť, že hotel neponúka formu polpenzie ani plnej penzie, možnosťou sú iba raňajky. Jedálny lístok je pestrý a vyberie si naozaj každý. Kuchár to s jedlom naozaj vie, ingrediencie a výsledok na tanieri je na vysokej úrovni. Chutilo nám všetko, čo sme si vybrali a ceny sú viac než férové. 

Raňajky sú realizované v dnešnej dobe už asi štandardnou formou – bufetovými stolmi, čo znamená, že si vyberie naozaj každý. Jedinú vec ktorú sme postrádali, bolo bezlepkové pečivo. Preto každému celiatikovi vrelo odporúčam priniesť si svoje, aby ste partnerovi nezávideli. Obrovským plusom reštaurácie je jej poloha a výhľad. Raňajky či večera na terase s výhľadom na Beskydy a golferov je čerešnička na torte.

Ak nemáte výstroj na golf, všetko vám požičajú

Veľmi nás mrzelo že naša zelená karta bola akurát v procese vývoja a tým pádom sme nemohli odskúšať areál v plnej paľbe. Napojení z raňajok sme teda preverili možnosti na recepcii, kde nám opäť pomohol ústretový personál. Ten je všadeprítomný a naozaj milý, ani raz sa nám nestala nepríjemná či neochotná situácia. Hotel samozrejme zapožičiava všetku golfovú výbavu a svoje schopnosti môžete preveriť na odpalisku či pattovacom ihrisku, ktoré je dostupné pre každého. 

Okolie poteší najmä bajkerov

Komu golf nevonia, nemusí zúfať. Okolie poskytuje široký záber. Hotel okrem iného zapožičiava aj e-bajky na celý deň. Cyklotrás je v okolí neúrekom a pomoc elektromotora spríjemní šľapanie každej vekovej a výkonnostnej kategórii. Komu bicykel nevonia, môže preveriť svoje nohy. Kopcov a chodníkov je na okolí nespočetne. My sme plánovali 5 hodinový okruh a výstup na neďalekú Lysú Horu, no počasie zmarilo naše plány. Všimli sme si aj, že hotel ponúka jazdu na koni, no koníky sme nikde nevideli. Neďaleko našej chatky sa však páslo stádo kravičiek, čo môže byť tiež zaujímavý zážitok.

Zaslúžený wellness v saune a vírivke

Po všetkej tej aktivite v čase, či nečase si telo zaslúži opäť nakopnúť, čomu rád pomôže hotelový wellness. Počas našej návštevy bol vstup limitovaný a preto bolo potrebné sa objednať vopred. Wellness zónu majú naozaj malinkú, bratislavské realitky by napísali útulnú. Do itineráru patrí parná a fínska sauna a vírivka. Musím priznať, že limit osôb bol nakoniec viac než vítaný a z hľadiska pohodlia by si hotel tento zvyk mohol ponechať. 

Verdikt – Green Inn je výborná voľba pre športovcov

Na záver musím realisticky zhodnotiť, že dostanete presne to, čo hotel ponúka. Milý a ochotný personál, dobré jedlo za dobré ceny a krásnu prírodu. Ak hľadáte príjemný rodinný typ ubytovania so širokým záberom outdoorových aktivít, dajte tomuto ubytovaniu šancu a určite neodídete sklamaní. My sa sem určite ešte vrátime.

Prečítajte si naše ďalšie tatranské recenzie:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre