Nájdeš nás aj na:

Novinky

Francúzsko od 14. marca ruší preukazovanie sa očkovaním pri vstupe do väčšiny interiérov ako aj nosenie rúšok

Francúzsko od 14. marca ruší preukazovanie sa očkovaním pri vstupe do väčšiny interiérov ako aj nosenie rúšok

Od 14. marca nebudú vo Francúzsku povinné rúška v intieréroch s výnimkou verejnej dopravy, zdravotníckych zariadení a v domovoch s opatrovateľskými službami. Súkromné biznisy si budú môcť samostatne zaviesť nosenie rúška ako povinné.

Reklama

Francúzska vláda naďalej odporúča nosenie rúšok na rizikových miestach a v prípade blízkych kontaktov, ľudí so symptómami ochorenia a u zdravotníkov.

Od 14. marca tiež nebude povinné preukazovať sa očkovacím preukazom pri vstupe do barov, reštaurácií, turistických pamiatok či lanoviek. Preukázať sa testom alebo očkovaním bude stále potrebné pri vstupe do rizikových miest ako nemocnice a domovy so starostlivosťou o občanov.

Podmienky vstupu do Francúzska pre slovenských turistov

Do Francúzska môžu zo Slovenska vstúpiť osoby očkované proti COVID-19 (od 12 rokov), ktoré sa musia preukázať potvrdením o očkovaní označeným QR kódom (Covid pas). Negatívny test PCR nie je potrebný. Maloleté osoby do 12 rokov, ktoré sprevádzajú dospelé očkované osoby, sa nemusia preukazovať potvrdením ani negatívnym testom.

Neočkované osoby sa musia pri vstupe do Francúzska preukázať

 • negatívnym PCR testom alebo negatívnym antigénovým testom nie starším ako 24 hodín od vystavenia výsledku (platné od 29. novembra 2021)
 • alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 platným nie menej ako 11 dní a nie starším ako 6 mesiacov.

Potvrdenie o očkovaní

Uznané je očkovanie vakcínami povolenými Európskou liekovou agentúrou (EMA) –  Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson&Johnson a AstraZeneca. Potvrdenie o očkovaní sa považuje za platné, ak sa ním preukážete 2 týždne po druhej dávke vakcín Pfizer, Moderna, AstraZeneca; 4 týždne po jednej dávke vakcíny Johnson&Johnson; 2 týždne po jednej dávke vakcíny pre osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19.

Čestné prehlásenie o vstupe

Pri vstupe do Francúzska je potrebné preukázať sa vyplneným čestným prehlásením o vstupe.

V ako prípade je povinná karanténa?

Ak PCR test nie je možné vykonať v krajine odchodu, cestujúci môže požiadať francúzske veľvyslanectvo alebo konzulát o výnimku s názvom „Oslobodenie od testu RT-PCR“. V tomto prípade bude testovaný pri príchode do FR a bude musieť absolvovať 7-dňovú povinnú karanténu v zariadení určenom štátom. Po skončení karantény bude potrebné zopakovať test RT-PCR na ochorenie COVID-19. Deti vo veku 12 rokov a mladšie sú od tejto povinnosti oslobodené. V prípade symptómov COVID-19 sa cestujúci po príchode do FR musí podrobiť 7-dňovej karanténe.


Pri ceste do Francúzska odporúčame vopred si preveriť u svojho dopravcu podmienky vstupu na palubu lietadla alebo iného verejného dopravného prostriedku.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  4.5/5 - (2 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Panenská príroda aj nočná párty. Najkrajšie pláže Malty https://t.co/F2hnlD524O #cestopisy2 dni dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Tunisko na 7 nocí s letenkami a luxusným 5*hotelom od 671€ https://t.co/Mj89ZPVlYP #dovolenky2 dni dozadu
Chceš zažiť autentické Španielsko? Leť do Zaragozy od 89€ https://t.co/QdxhNsncp6 #letenky2 dni dozadu
Krásna Menorka na jar od 84€! Zaži to najlepšie z pláží a turistiky https://t.co/X8jX8q0oYA #letenky2 dni dozadu
Malorka za výborné ceny z Viedne na jar aj leto od 100€! https://t.co/4cNYTOJczi #letenky2 dni dozadu
Miluješ Toskánsko? Pisa s letenkami od 63€! https://t.co/bIF2nJLJtb #letenky2 dni dozadu
Južná Afrika od 22. júna 2022 zrušila všetky covidové obmedzenia pri vstupe: https://t.co/skdFx1jL9w2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
LACNÉ LETENKY: Košice, Záhreb, Viedeň a desiatky iných destinácií za pár eur. Objednaj teraz od 17€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore