Nájdeš nás aj na:

Amerika

NOVÝ TREND: o letenky v prémiovej ekonomickej triede je obrovský záujem. Vieme prečo

NOVÝ TREND: o letenky v prémiovej ekonomickej triede je obrovský záujem. Vieme prečo

S pokračujúcim oživením cestovania sa v leteckých spoločnostiach po celom svete objavuje zaujímavý trend. Pasažieri sa nevedia nabažiť prémiových sedadiel v ekonomickej triede. Viacerí dopravcovia hlásia, že rezervácie v prémiovej ekonomickej triedy sú omnoho vyššie ako pred pandémiou a pomáhajú plniť lietadlá na najvyššiu možnú kapacitu.

Reklama

Vzostup prémiovej ekonomickej triedy hlásia viaceré aerolinky najmä na dlhých leteckých linkách do Ameriky či exotiky. Pre niektorých dopravcov je dopyt tak vysoký, že prvýkrát začínajú uvažovať o zrušení biznis triedy a jej nahradením spomínanou prémiovou ekonomickou triedou.

Niet sa čomu čudovať. Prémiová ekonomická trieda je skutočne viditeľný a citeľný luxus za menší či väčší doplatok. Prechod z ekonomickej triedy do Premium Economy znamená priestrannejšie sedenie, omnoho viac miesta pre nohy, lepšie opierky lakťov, nôh či hlavy, luxusnejšie jedlo, koktejly, prémiovejšie kozmetické balíčky a rôzne ďalšie benefity.

Prémiová ekonomická trieda je akýmsi kompromisom medzi super luxusnou biznis triedou a tradičnou ekonomickou. Misky váh sa však viac prikláňajú k tej luxusnejšej časti cestovania. Napokon, v tejto časti lietadla s vami cestuje menej ľudí a posádka vám venuje ďaleko viac pozornosti, než býva zvykom. Práve osobný priestor a menej cestujúcich počas pandémie prilákali viac cestujúcich do prémiovej ekonomickej triedy.

Pandémia zároveň znížila ceny leteniek v prémiovej ekonomickej triede. Skúsiť ju tak môže omnoho viac ľudí.

Slováci si prémiovú ekonomickú triedu môžu vyskúšať najmä pri lietaní z Viedne či Budapešti. Priame lety zo Schwechatu do New Yorku, Chicaga, Kalifornie, Cancúnu ale napríklad aj do vzdialeného a znovu otvoreného Bangkoku sú teraz dostupnejšie za mimoriadne zaujímavé ceny aj v spomínanej vyššej triede. Austrian Airlines toto prémiové lietanie ponúka už od tisícky za spiatočnú letenku. Ukážme si teda, ako také lietanie v Premium Economy vyzerá:

Prémiová ekonomická trieda od Austrian Airlines

Sedadlá v triede Premium Economy Austrian Airlines sú pohodlné, priestor je praktický, dokáže sa prispôsobiť tvojim aktuálnym potrebám a cestovateľskej nálade. Šírka sedadiel je skoro polmetrová (48,3 cm), viete ich sklopiť do 40°, nohy budú cestovať tiež v pohodlí vďaka opierke celkom slušnej veľkosti. Ak si teda cestu lietadlom želáte využiť na oddych, zavrite oči, oprite si hlavu o nastaviteľné operadlo a je to.

Alebo zapnite palubný zábavný systém, ktorý ponúka zábavu na 350 hodín. Najnovšie Oscarové filmy si možno pozrieť cez 12-palcový dotykový monitor, o kvalitu zvuku sa postarajú slúchadlá s aktívnym potlačením hluku.

Nebudú sklamaní ani tí, ktorí by sa na palube venovali radšej práci. Svoj priestor môžu veľmi jednoducho premeniť na kanceláriu, k dispozícii majú zásuvky a USB porty.

Navyše, ak cestujete v Premium Economy Austrian Airlines, máte povolené zobrať si so sebou až 2 podpalubné batožiny do 32 kg.

Komfortný resp. kozmetický balíček (amenity kit) obsahuje praktické veci ako napríklad ponožky alebo štuple do uší.

Ešte si ani nesadnete a už ste „obeťou“ pohostinnosti rakúskeho národného leteckého dopravcu. Privítajú vás welcome drinkom. Krátko po odlete dostanete horúci uterák, no a potom prichádza na scénu hlavný hrdina gastronomického príbehu triedy Premium Economy Austrian Airlines: 3-chodové menu. Na výber máte 3 hlavné jedlá. Podľa toho, v ktorej časti dňa cestujete, dostaneš nejaký malý snack aj pred príletom do cieľovej destinácie.

Nealkoholické a alkoholické nápoje si môžete objednať hocikedy počas letu, takisto ako kávu alebo čaj.

Ako to vyzerá cenovo s prémiovou ekonomickou triedou Austrian Airlines?

Premium economy od Austrian Airlines za akciové ceny


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    1.9/5 - (16 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore