Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Fotogenické miesta v Budapešti. Navštívte ich nielen kvôli fotkám

Fotogenické miesta v Budapešti. Navštívte ich nielen kvôli fotkám

Budapešť je krásna sama o sebe, u mňa patrí k najkrajším miestam v Európe a vždy som rada, keď sa mi podarí stráviť tu pár dní. Okrem krásnej architektúry, bohatého nočného života a skvelej gastronómie tu nájdeš aj mnoho fotogenických miest. Tie sa ale oplatí navštíviť aj kvôli iným dôvodom ako super fotky na instagram! Pozri sa nižšie, ktoré sú moje obľúbené!

Budapeštianske mosty

Budapešť má hneď niekoľko mostov, ktorými sa môže pýšiť. Môj najobľúbenejší je rozhodne Chain Bridge, ktorý je krásny cez deň, ale aj v noci, keď je vysvietený. Na moste je celkom veľká frekvencia ľudí, takže treba zachytiť správny moment, kedy je most ako tak prázdny. Ale výsledok za to stojí.

Múzeum sladkostí

O sladkom múzeu si už rozhodne počul, je to fenomén posledných rokov a nedávno nám jedno takéto múzeum pribudlo aj do Budapešti. Následne vybuchol instagram fotkami s banánmi či cukríkovým bazénom. Nedivím sa, je to taký instagramový raj. Vstupné do tejto ružovej nádhery stojí 10€ a návštevu odporúčam rozhodne v skorých ranných hodinách, nakoľko sa budeš o inštalácie deliť so značne menším počtom ľudí. Potom ti stačí už len chvíľka trpezlivosť a fotky na instagram sú na svete.

Szimpla bar

Tento bar je pre mňa unikát. Nejde o žiaden fancy podnik, dokonca mám mnoho krát pocit, že je tu veľmi špinavo. No atmosféra, ktorá z neho srší, je úžasná. Bar je takmer stále plný, čo značí o tom, že je naozaj obľúbený nie len u domácich, ale najmä u turistov. Okrem skvelého zážitku sa tu dajú spraviť super fotky, nakoľko ide o jedinečné miesto, plné kreatívnych kútov. Je to už len na tvojej fantázií.

Fotogenické raňajky

Instagramové raňajky a kaviarne majú úspech už nejaký ten piatok. Budapešť je plná útulných kaviarní, či podnikov, kde si môžeš vychutnať svoje raňajky či brunch. Môj overený tip je raňajkáreň Szimply, ktorá je síce extrémne malinká, ale za to jedlo je pastva nie len pre oči, ale aj pre tvoje chuťové poháriky. Zaujímavosťou je, že v tejto malej prevádzke si nebudeš vedieť objednať teplý nápoj, ten si môžeš objednať hneď oproti v sesterskej pobočke. ( Vypiť ho môžeš samozrejme so svojimi raňajkami.)

Parlament

Budova parlamentu je pre mňa jedna z najviac okúzľujúcich budov v Budapešti. Obrovská budova v ktorej okolí môžeš počas dňa oddychovať a kochať sa, v noci si ju môžeš užiť vysvietenú z opačnej strany rieky. Okolie parlamentu je veľmi príjemne vyriešené, nachádza sa tam mnoho miesta na sedenie, takže je to skvelý relax. A o fotogenickej stránke ani nehovorím.

Rybárska bašta

Jedno z najnavštevovanejších a najkrajších miest v Budapešti. Miesto, ktoré je preplnené od východu slnka až do jeho západu. Ak si tu chceš užiť nerušenú atmosféru a spraviť skvelé zábery, oplatí sa privstať si, alebo sa s tým skúsiť vyhrať. V areáli je mnoho zákutí, kde sa vieš šikovne vyhnúť turistom na fotke. Ranné vstávanie stojé za atmosféru bez ľudí a východ slnka nad Budapešťou.

Výhľad z Rybárskej bašty

Výhľad na Parlament a na celú náprotivnú stranu Budapešti je fotogenickým klenotom. Urobiť skvelú fotku rozhodne nebude ťažké.

Termálne kúpele

Jeden z najväčších kúpeľných komplexov v Európe je skvelým miestom na relax či zábavu. Samozrejme, aj tu sa nájde mnoho fotogenických zákutí. Okrem niekoľkých bazénov komplex obsahuje welness, fitness i SPA. Rozmaznať sa môžeš aj kozmetickými procedúrami či bahenným zábalom.

Pozrite si tiež:

Najfotogenickejšie miesta v Ríme

8 unikátnych miest, kde fotografi chodia loviť polárnu žiaru

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

BLESKOVÁ AKCIA EMIRATES: letenky do nedele za ceny od 379€: https://t.co/gS2r403AqG1 deň dozadu
Chcelo by to ešte dovolenku? Rhodos na 7 nocí s raňajkami za 361€ https://t.co/fujIs04s1V1 deň dozadu
Spanie na strome je čoraz populárnejšie, pozri čo všetko majú vo Švédsku: https://t.co/pvABGqEIYL1 deň dozadu
Madagaskar sme tu za takú cenu dlho nemali! https://t.co/6c8cfTSEpY1 deň dozadu
BOLOGNA na jeseň od 15€! https://t.co/grFe7zrgas1 deň dozadu
VALENCIA OD 33€! https://t.co/NKvSUnDpfa1 deň dozadu
Chystáš sa do Nepálu? Poradíme ti, ako sa dostať pod Mount Everest: https://t.co/vpaCgv63r02 dni dozadu
O-B-R-O-V-S-K-Ý výpredaj leteniek do exotiky: https://t.co/YwTyXXdgfv2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore