Nájdeš nás aj na:

Ázia

flydubai pridávajú lety z Prahy, do Dubaja budú lietať štyrikrát týždenne

flydubai pridávajú lety z Prahy, do Dubaja budú lietať štyrikrát týždenne

Metropola Dubaj sa teší obrovskému záujmu aj počas koronakrízy a lety z Európy do Emirátov pribúdajú. Po minulotýždňovej správe o ďalšej linke Emirates z Viedne pridávajú jeden let týždenne aj lowcostové aerolínie flydubai z Prahy.

Reklama

Po novom sa tak z Prahy do Dubaja a ďalej do exotiky (Zanzibar, Maldivy, Srí Lanka) možno dostať štyrikrát týždenne. Dubajské aerolinky používa na linke z Prahy model Boeing 737.

Z Bratislavy začnú aerolinky flydubai lietať od 31. marca 2021. Pôvodne mali začať lietať už skôr, od 6. februára – z tohto plánu však vzhľadom k situácii v Európe nakoniec aerolinky upustili.

flydubai nelietali od marca 2020

Dubajské aerolinky zastavil svoje lety 24. marca, keď v dôsledku bezprecedentnej globálnej krízy došlo k zatvoreniu hraníc a zavedeniu špeciálnych opatrení. Pôvodne mala byť dočasná pauza ukončená 7. apríla, napokon sa komerčné lety obnovili až o dva mesiace neskôr.

Spoločnosť flydubai počas koronakrízy vykonala viac ako 60 repatriačných letov do 16 krajín. Lietali napríklad aj do štátov ako Irán, Afganistan a Somaliland. Repatriačné služby lowcostových dubajských aeroliniek pomohli pri ceste domov viac ako 9-tisíc ľuďom.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Seychely sa od 25. marca plne otvoria návštevníkom z celého sveta, na vstup postačí PCR test https://t.co/8vKnOiGZgm #letenky11 hodiny dozadu
Prvý hotel vo vesmíre by mal byť otvorený v roku 2027 https://t.co/WMoXQJ6qbp #novinky13 hodiny dozadu
Maličký grécky ostrov je prvou COVID-free destináciou v Európe. Pozýva k sebe turistov https://t.co/LLzzX1yR0B #letenky17 hodiny dozadu
6 tipov kam vyraziť na dámsku jazdu po lockdowne https://t.co/DoJmDhiX8Y #tipy17 hodiny dozadu
Etihad Airways predlžujú bezplatné poistenie na COVID-19 do októbra 2021 https://t.co/re2XffW0uz #novinky18 hodiny dozadu
Aktivisti natreli lietadlo Air France nazeleno. Cieľom bolo zvýšiť povedomie o tzv. greenwashingu https://t.co/2qPZlui4hI #novinky18 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 29€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky18 hodiny dozadu
Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama https://t.co/44T4SoEVGM #tipy18 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky18 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky18 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore