Nájdeš nás aj na:

Novinky

Nové letisko v Berlíne najmenej na jeden rok uzatvára svoj piaty terminál

Nové letisko v Berlíne najmenej na jeden rok uzatvára svoj piaty terminál

Vyzerá to tak, že ani po dlhoočakávanom otvorení nemá nové berlínske letisko šťastie. Letisko Willyho Brandta najmenej totiž na jeden rok uzatvára svoj piaty terminál v dôsledku pandémie. Od utorka sa všetka prevádzka sústredí na ústredný terminál 1. Letisko otvorili vlani na jeseň s 9-ročným meškaním oproti plánu. Terminál 5 bol doposiaľ známy ako samostatné letisko Schönefeld.

Reklama

Letisko oficiálne potvrdilo že Terminál 5 bude zatvorený po dobu jedného roka začínajúc od jari 2021. To znamená, že nízkonákladový prepravcovia ako Wizzz Air a Ryanair budú musieť fungovať na novom termináli, ak chcú aj naďalej operovať na letisku v Berlíne.

Od dočasného zatvorenia terminálu 5 si letisko sľubuje úsporu 25 miliónov eur. Terminál vznikol premenovaním bývalého letiska Schönefeld a slúžil nízkonákladovým aerolíniám.

Popri termináli 1, ktorý v súčanosti funguje ako jediný, má letisko ešte terminál 2. Dokončený bol vlani na jeseň, na uvedenie do prevádzky stále čaká.

Pandémia koronavírusu naďalej spôsobuje pokles dopytu v leteckom priemysle. Letisko Berlín podľa odhadov jeho majiteľov v roku 2021 získa len 30 percent pasažierov, uvádza Simple Flying.

Akciové letenky do Berlína

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Seychely sa od 25. marca plne otvoria návštevníkom z celého sveta, na vstup postačí PCR test https://t.co/8vKnOiGZgm #letenky14 hodiny dozadu
Prvý hotel vo vesmíre by mal byť otvorený v roku 2027 https://t.co/WMoXQJ6qbp #novinky16 hodiny dozadu
Maličký grécky ostrov je prvou COVID-free destináciou v Európe. Pozýva k sebe turistov https://t.co/LLzzX1yR0B #letenky20 hodiny dozadu
6 tipov kam vyraziť na dámsku jazdu po lockdowne https://t.co/DoJmDhiX8Y #tipy20 hodiny dozadu
Etihad Airways predlžujú bezplatné poistenie na COVID-19 do októbra 2021 https://t.co/re2XffW0uz #novinky20 hodiny dozadu
Aktivisti natreli lietadlo Air France nazeleno. Cieľom bolo zvýšiť povedomie o tzv. greenwashingu https://t.co/2qPZlui4hI #novinky21 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 29€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky21 hodiny dozadu
Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama https://t.co/44T4SoEVGM #tipy21 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky21 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky21 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore