Nájdeš nás aj na:

Novinky

Berlínske letisko Tegel ukončilo prevádzku, hlavnou základňou je už Brandenburg

Berlínske letisko Tegel ukončilo prevádzku, hlavnou základňou je už Brandenburg

Berlínske letisko Tegel posledným letom Air France do Paríža ukončilo prevádzku. Nové letisko Berlin-Brandenburg uviedli do prevádzky 31. októbra, meškalo deväť rokov, predražilo sa o najmenej šesť miliárd eur a nepodarilo sa dodržať šesť termínov otvorenia.

Reklama

Spoločnosti Lufthansa a easyJet sa už presunuli na nové letisko Brandenburg, aby zoficiálnili jeho otvorenie. Česť prevádzkovať posledný let dostala spoločnosť Air France. Tá totiž operovala aj prvý let na letisko Tegel v roku 1960.

Lufthansa si uctila posledné chvíle na letisku Tegel v Berlíne letom s Airbusom A350.

Existujúce letisko Schönefeld sa spojilo s novopostaveným Brandenburg. Posledný let na letisku Tegel je naplánovaný na 8. november, aerolinky Lufthansa majú svoj posledný let o deň skôr. A vzhľadom na to, že sú nemeckým prepravcom, pritiahli prirodzene posledným letom pozornosť.

Na palube posledného letu aeroliniek Lufthansa, ktorý letel z a na letisko Tegel, chcelo byť množstvo pasažierov. S ohľadom na nich sa spoločnosť rozhodla, že let absolvuje troška vo väčšom lietadle, ako je na tejto trase zvykom. Airbus A350 tak odletel z Mníchova a pristál na letisku Tegel. Po hodinovej prestávke v Berlíne vyrazil opäť z Tegelu naspäť do Mníchova. V biznis triede tohto Airbusu si tak mohli pasažieri vychutnať napríklad plnohodnotné full-flat sedadlá namiesto zvyčajných sedadiel.

Akciové letenky do Berlína

Zdroj: Simple Flying

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Zostal tri mesiace na letisku v Chicagu, až kým ho nechytila polícia. Bál sa koronavírusu https://t.co/8VAoDncNJH #novinky3 minút dozadu
Poď na Island virtuálne, vďaka prednáške Gabriela Antala https://t.co/MH44pgpP2A #tipy21 minút dozadu
Mladý Angličan si kúpil nový bicykel. Prešiel na ňom z Číny až domov https://t.co/6GmTpb4dMv #cestopisy30 minút dozadu
Prezident Trump zrušil zákaz cestovania do USA z Európy, zrejme len na pár dní https://t.co/GtFoP5Xb0L #letenky39 minút dozadu
Dovolenka na Seychelách bez obmedzení? Ostrovy sa plne otvárajú zaočkovaným turistom https://t.co/8vKnOiGZgm #novinky16 hodiny dozadu
Emirates ponúkajú svojim zamestnancom očkovanie proti COVID-19 https://t.co/sH6UqVnfee #letenky18 hodiny dozadu
Homeoffice v Portugalsku: Madeira otvára dedinu digitálnych nomádov https://t.co/SieiMQx7fb #novinky18 hodiny dozadu
Americký Coney Island chystá nový adrenalínový kolotoč https://t.co/qodIdWGgHd #novinky20 hodiny dozadu
Island víta cestovateľov, ktorí už prekonali COVID-19. Na vstup stačí potvrdenie https://t.co/KlddoDwN7C #letenky21 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami a 4*hotelom od 389€ https://t.co/chnSc2Pt8S #dovolenky22 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore