Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

flydubai poletia najskôr v júni, ešte stále riešia repatriácie občanov

flydubai poletia najskôr v júni, ešte stále riešia repatriácie občanov

Lowcostový dopravca flydubai dnes oznámil, že nebude pokračovať v pravidelných letoch cestujúcich skôr ako v júni. Osobné lety sú aktuálne pozastavené až do 4. júna, zatiaľ čo niektoré repatriačné lety sa budú naďalej uskutočňovať.

Reklama

flydubai zastavil svoje lety 24. marca, keď v dôsledku bezprecedentnej globálnej krízy došlo k zatvoreniu hraníc a zavedeniu špeciálnych opatrení. Pôvodne mala byť dočasná pauza ukončená 7. apríla, napokon sa komerčné lety obnovia zrejme až o dva mesiace neskôr.

Podľa pokynov Všeobecného úradu pre civilné letectvo (GCAA) bude flydubai pokračovať v odstávke, až kým sa situácia v krajine nezlepší.

To však neplatí pre dubajské aerolinky Emirates, ktoré si vybavili výnimku. Od vypuknutia pandémie v podstate neprestali lietať, avšak aktuálne lietajú len jednosmerne z Emirátov a rovnako ako flydubai – zameriavajú sa na repatriáciu občanov domov.

Spoločnosť flydubai vykonala už 64 repatriačných letov do 16 krajín. Lietali napríklad aj do štátov ako Irán, Afganistan a Somaliland. Repatriačné služby lowcostových dubajských aeroliniek pomohli pri ceste domov viac ako 9-tisíc ľuďom.

Zdroj: SimpleFlying.com

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky23 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky1 deň dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky1 deň dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky1 deň dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky2 dni dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky2 dni dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky2 dni dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore