Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates pridávajú ďalšie linky z Dubaja, zatiaľ len jednosmerne

Emirates pridávajú ďalšie linky z Dubaja, zatiaľ len jednosmerne

Dubajské aerolinky Emirates v máji postupne pridajú do svojej ponuky niekoľko jednosmerných letov. Dopravca koncom apríla oznámil, že pôjde najmä o repatriačné lety. Spojené Arabské Emiráty naďalej zostávajú zatvorené a neumožňujú vstup zahraničným turistom.

Reklama

Letecká spoločnosť bude lietať medzi 2. májom a 16. májom do piatich medzinárodných destinácií.

 • Dubaj – Londýn (Heathrow): 3., 5., 7., 10., 12., 14. máj
 • Dubaj – Frankfurt: 2., 4., 6., 9., 11., 13. máj
 • Dubaj – Manila: 3., 6., 8., 10., 13., 15., 16. máj
 • Dubaj – Šanghaj: 2. máj
 • Dubaj – Sao Paulo: 3. máj

„Na palubu môžu vstúpiť iba občania cieľových krajín a tí, ktorí spĺňajú vstupné požiadavky do cieľovej destinácie,“ píše sa v oficiálnej správe Emirates.

Cestujúci na dubajskom letisku sú povinní dodržiavať dostatočný sociálny dištanc a okrem toho sú povinní nosiť na letisku a na palube lietadla svoje vlastné rúška. Letecká spoločnosť naďalej zachováva zákaz väčšiny príručnej batožiny, aby čo najviac minimalizovala riziko prenosu vírusu.

Emirates sa plánujú plne vrátiť na oblohu v júli 2020. Pred koronakrizou pravidelne lietali do 145 destinácií po celom svete.

Odporúčané články:

Zdroj foto: Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore