Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Britské letiská už vyžadujú nosiť rúška aj hygienické rukavice

Britské letiská už vyžadujú nosiť rúška aj hygienické rukavice

Tri letiská vo Veľkej Británii nasledujú trend amerických aeroliniek a vyžadujú nosenie rúšok a dokonca aj hygienických rukavíc, píše britský Telegraph. Letiská Manchester, East Midlands a Londýn-Stansted zavedú nové pravidlá tento týždeň, britská vláda je už niekoľko týždňov obviňovaná z toho, že zanedbáva pravidlá v leteckej doprave.

Reklama

Spomínané letiská plánujú aj meranie teploty pre všetkých cestujúcich pri vstupe do terminálu. Okrem toho sa bude vyžadovať, aby cestujúci predložili zdravotné vyhlásenie.

Zavedenie nových pravidiel prichádza po slovách generálneho riaditeľa londýnskeho letiska Heathrow, Johna Holland-Kaye. Ten v piatok povedal pre médiá, že sociálne dištancovanie na letiskách je „fyzicky nemožné“. Holland-Kaye trvá na tom, že lepším riešením by bolo nosenie rúšok a zdravotné vyšetrenie.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO21 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky22 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky23 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky1 deň dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky1 deň dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky1 deň dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky1 deň dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky1 deň dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky1 deň dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore