Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates už testujú ľudí na COVID-19 priamo na letisku

Emirates už testujú ľudí na COVID-19 priamo na letisku

Letecká spoločnosť Emirates začala testovať cestujúcich na koronavírus. Aerolinky preverili rýchlotestami pasažierov včerajšieho letu z Dubaja do Tunisu. Dubajský zdravotný úrad poskytol výsledky do desiatich minút.

Reklama

V rámci nových bezpečnostných opatrení aerolinky sa cestujúci pred odletom z Dubaja podrobili nielen kontrole telesnej teploty, ale aj testu COVID-19. Emirates sa tak stali prvou leteckou spoločnosťou, ktorá priamo na letisku vykonáva rýchle testy COVID-19 pre pasažierov.

Ako funguje rýchlotest na COVID-19?

Vyškolení pracovníci odoberú pasažierom v letiskových priestoroch vzorku krvi. Deje sa tak priamo na medzinárodnom termináli hlavného dubajského letiska.

Krv sa potom ihneď na mieste otestuje – výsledok je známy do 10 minút.

Adel Al Redha, hlavný prevádzkový riaditeľ spoločnost Emirates uviedol: „Prvý proces testovania prešiel hladko a radi by sme využili túto príležitosť a poďakovali sa zdravotníckym úradom v Dubaji za ich iniciatívy a inovatívne riešenia. Nebolo by to tiež možné bez podpory dubajského letiska a vládnych orgánov.“

„Pracujeme na postupoch ako rozšíriť možnosti testovania na ďalšie lety, čo nám umožní vykonávať testy na mieste a poskytnúť okamžité potvrdenie pasažierom, ktorí cestujú do krajín vyžadujúcich osvedčenie o negatívnom teste na COVID-19. Zdravie a bezpečnosť personálu a cestujúcich na letisku majú naďalej zásadný význam,“ dodal riaditeľ.

Nové opatrenia na check-ine

Check-in a iné formality pred nástupom do lietadla prešli tiež zmenami. Všetko je nastavené tak, aby bolo v súlade s protokolmi o sociálnom dištanci. Na každom odbavovacom pulte sú nainštalované ochranné bariéry, pre všetkých zamestnancov na letisku sú už povinné rukavice, masky a dezinfekčné prostriedky na ruky.

Emirates v súčasnosti prevádzkujú obmedzený počet osobných letov na prepravu cestujúcich smerujúcich zo Spojených arabských emirátov do niektorých destinácií. Po novom lietajú jednosmerne z Dubaja do Londýna Heathrow (štyrikrát týždenne), Frankfurtu (trikrát týždenne), Jakarty (15. apríla), Tunisu (15. apríla), Manily (15. a 16. apríla), Alžíru (16. apríla), Tchaj-pej (18. apríla) a Chicaga (18. apríla).

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Šanghaj má najlepšie letecké spojenia za rok 2020. Predbehol Londýn https://t.co/gwXynL6Uap #novinky12 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Silvester v Egypte! All inclusive dovolenka za 599€ https://t.co/uThCtlAehk #dovolenky13 hodiny dozadu
GREEN FRIDAY aj dnes! Letenky do zelenej exotiky od 29€ (platí len do 1. decembra) https://t.co/0793HuXBuJ #letenky14 hodiny dozadu
Emirates už dokončili proces refundácie. Cestujúcim vrátili 1,7 miliardy dolárov za letenky https://t.co/6rk3lqjmKD #letenky14 hodiny dozadu
Tipy na darček: 7 cestovateľských vychytávok ktorými na Vianoce ohúriš https://t.co/VlIjiaQoJA #tipy14 hodiny dozadu
Lockdown Európy. Krajiny, ktoré čiastočne či úplne ,,zamykajú“ život https://t.co/HUp36ORCSu #novinky14 hodiny dozadu
Disney uverejnil prvé fotografie z očakávaného Star Wars hotela https://t.co/nCvH9S7uqJ #novinky15 hodiny dozadu
5 dôvodov, prečo je Balaton našou obľúbenou destináciou + pobyty na rok 2021 od 70€ https://t.co/w9ojt47eKW #dovolenky16 hodiny dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky16 hodiny dozadu
Abu Dhabi víta freelancerov. Takéto má podmienky https://t.co/b4V4HltmcE #novinky16 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore