Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates plánujú obnoviť kompletnú flotilu lietadiel do konca roka, do leta sa vrátia do všetkých destinácií

Emirates plánujú obnoviť kompletnú flotilu lietadiel do konca roka, do leta sa vrátia do všetkých destinácií

Aerolinky Emirates plánujú prevádzkovať celú svoju flotilu lietadiel do konca roku 2021. Znamená to tiež postupný návrat všetkých dvojpodlažných Airbusov A380. V súčasnosti tvoria veľkú časť flotily dubajských aerolínií najmä modely Boeing 777 a približne desiatka doubledeckrov A380.

Reklama

Množstvo leteckých spoločností pritom navždy uzemnilo svoje Airbusy A380. Qatar Airways napríklad úplne vyradia polovicu týchto dvojpodlažných leteckých obrov, z flotily spoločnosťí Lufthansa či Air France sa Airbus A380 zrejme natrvalo vytratí.

Letecká spoločnosť už koncom minulého roka uviedla, že plánuje návrat na predpandemickú ponuku destinácií do leta 2021.

Spoločnosť Emirates už opätovne lieta do viac ako stovky destinácií. Pred koronakrízou dubajské aerolinky obsluhovali 161 destinácií, takže aktuálne už Emirates dosahujú viac ako polovicu predpandemickej úrovne.

„Spoločnosť Emirates postupne obnovuje svoju činnosť a prebudováva svoju sieť tak, aby poskytovala viac turistických destinácií bez toho, aby vynaložila úsilie na zabezpečenie najvyšších štandardov ochrany zdravia a bezpečnosti pre svojich zákazníkov a zamestnancov v každej destinácií.“ – píše sa v tlačovej správe spoločnosti Emirates.

Treba test, ale poistenie máte zdarma

Pravidlá vstupu a tranzitu cez Spojené Arabské Emiráty sa minulá rok výraznejšie menili. Prichádzajúci cestujúci potrebujú k vstupu do Dubaja negatívny test COVID-19, v opačnom prípade ich nepustia na palubu lietadla. Tento test sa musí uskutočniť najneskôr 96 hodín pred cestou. Test si možno vybaviť aj pohodlne a jednoducho na vopred dohodnutý termín s Pelikánom. Napríklad pri ceste na Zanzibar s Emirates už však test netreba.

Emirates do konca januára ponúkajú bezplatne každému cestujúcemu aj poistenie na COVID-19. Toto poistenie kryje prípadné náklady na liečbu, karanténu či repatriáciu domov v prípade pozitívneho testu na koronavírus aj niekoľko týždňov po absolvovaní prvého letu.

Akciové letenky Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore