Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

EasyJet uzemnil všetky svoje lietadlá kvôli koronavírusu

EasyJet uzemnil všetky svoje lietadlá kvôli koronavírusu

Britská lowcostová letecká spoločnosť Easyjet uzemnila celú svoju flotilu, ktorá predstavuje viac ako 330 lietadiel. Aerolinky zatiaľ nevedia odhadnúť, kedy leteckú dopravu zasa spustia.

Reklama

Dočasné prepúšťanie

EasyJet tiež uviedol, že 4 tisíc jeho zamestnancov bude dočasne prepustených. Znamená to, že nebudú od 1. apríla na dobu 2 mesiace pracovať, avšak budú dostávať 80 percent priemerného platu na základe vládneho systému zachovania zamestnania.

Balíček pomoci?

Niektoré britské aerolinky dúfali v balíček pomoci. Krajina však vyhlášila, že takýto krok zváži len v prípade, ak letecké spoločnosti vyčerpajú všetky svoje možnosti. Na mysli mala napríklad zvýšenie vkladu od investorov.

Spoločnosť EasyJet sa zameriava na krátkodobú likviditu, vrátane odstránenia nákladov z podnikania a snahy o odloženie a zníženie platieb na základe dohody s dodávateľmi.

Znižovanie nákladov

Spoločnosť EasyJet v pondelok uviedla, že sa zameriava na krátkodobú likviditu, vrátane odstránenia nákladov z podnikania a spolupráce s dodávateľmi s cieľom odložiť a znížiť platby, ak je to možné, vrátane výdavkov na lietadlá, „Neúnavne pracujeme na tom, aby bola spoločnosť EasyJey v dobrej pozícii na prekonanie problémov spojených s koronavírusom,“ povedal CEO spoločnosti EasyJet Johnan Lundgren.

Dôležité:

Mohlo by ťa zaujímať:

Zdroj informácií: reuters.com
Zdroj a autor hlavnej foto: shutterstock.com, Rebius

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx3 dni dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky3 dni dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky3 dni dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky3 dni dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy3 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky3 dni dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky4 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore