Na dovolenkové plavby sa chystajú prvé lode v Stredozemí s novými protokolmi

Na dovolenkové plavby sa chystajú prvé lode v Stredozemí s novými protokolmi

Prvá veľká okružná plavba po Stredozemnom mori, odkedy svet ochromila globálna pandémia, odštartovala v talianskom meste Janov. Plavba na lodi MSC Grandiosa má trvať 7 dní. Pasažieri sa zastavia v 3 talianskych mestách a prístavoch vo Valette na Malte. Ďalšia loď vypláva z talianskeho Bari a Trieste 29. augusta.

Tieto lode sú prvé, ktoré zaviedli nový zdravotný a bezpečnostný protokol. Podľa neho musia všetci pasažieri pred nalodením podstúpiť test na COVID-19, každý deň im bude meraná teplota a musia vyplniť zdravotný dotazník. Na terminál dorazia v určenom čase, vydezinfikujú im ruky a držadlo batožiny. Cestujúci musia takisto nosiť náramok od spoločnosti MSC. Vďaka nemu môžu bezkontaktne otvárať kajutu aj platiť. V prípade potreby náramok pomôže pri získavaní kontaktov a vzdialenosti.

Všetci členovia posádky sa podrobia zdravotnej prehliadke, ktorá zahŕňa tri COVID-19 testy v rôznych fázach a istú dobu izolácie. Zdravotný stav posádky bude pravidelne monitorovaný.

MSC Grandiosa môže na palube privítať približne 2 500 pasažierov, čo je asi 70 percent jej celkovej kapacity. Prehliadky na pobreží sú povolené len s oficiálnou exkurziou MSC. Loď MSC Grandiosa sa bude plaviť z Janova cez Rím, Neapol, Palermo a Valletu. MSC Magnifica vyrazí z Bari a Trieste do gréckych prístavov Korfu, Katakolon a Piraeus.

V tejto úvodnej fáze sú lode otvorené len pre pasažierov zo Schengenu. Itineráre boli navrhnuté podľa dostupností prístavov s cieľom zredukovať nutnosť hostí použiť hromadnú dopravu alebo lietadlá. Lodný protokol bol upravený podľa relevantných národných útvarov krajín, do ktorých sa lode plavia.

„Našim hlavným cieľom počas posledných mesiacov bolo zaviesť správne opatrenia, ktoré chránia zdravie a bezpečnosť našich hostí, posádky a komunít, ktoré navštívime,“ povedal Gianno Onorato, CEO MSC Cruises pre Lonely Planet. „Súčasne sme pracovali na tom, aby sme našich hostí uistili, že na dovolenkovej plavbe si môžu užiť zábavu a aktivity tak, ako ich poznali predtým…“

Zdroj úvodnej foto: MSC Cruises



Ak potrebuješ pomôcť pri výbere destinácie či leteckej spoločnosti, zorientovať sa v ponuke a dostať kompletné poradenstvo pri rezervácii letenky či dovolenky, využi našu ponuku konzultácie. Služba je spoplatnená sumou 20 eur, avšak tá sa ti okamžite odpočíta z ceny objednávky letenky či dovolenky, ktorú si zakúpiš cez Pelikán.


Ak máš pripomienku alebo si našiel chybu, napíš, prosím, na [email protected]. Ak máš super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chceš sa o svoje zážitky podeliť so svetom, neboj sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

Zaujala ťa táto téma alebo nám chceš niečo povedať? Napíš komentár

Žiaden strach, tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.