Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Dovolenka v absolútnom súkromí a bezpečí? Hideaway Beach Resort & Spa na Maldivách

Dovolenka v absolútnom súkromí a bezpečí? Hideaway Beach Resort & Spa na Maldivách

Dvestodeväťdesiat kilometrov severne od Malé, hlavného mesta Maldív, leží panenský ostrovček menom Dhonakulhi. Pomenovanie ostrovček ale berte s rezervou, pretože s rozlohou 30 hektárov ide o jeden z najväčších ostrovov Maldív. Vďaka tomu je rezort Hideaway Beach Resort & Spa schopný poskytnúť každému návštevníkovi dokonalé súkromie, izoláciu, maximálny luxus a dovolenku, na ktorú nezabudne do konca života.

Reklama

Že je to otrepaná fráza, ktorou sa môže chváliť každý? Súhlasíme, preto sme sa rozhodli, že superlatívy, ktoré o Maldivách a tomto rezorte kolujú otestujeme na vlastnej koži. Netrvalo dlho a rýchlo sme pochopili, že sa dovolenky na Maledivách robia trochu inak. Nasledujúce riadky vám napovedia viac.

Hydroplánom až do rezortu

Z letiska v Malé sa dá do Hideaway Beach Resort & Spa dopraviť tromi spôsobmi. Najlacnejší, časovo najnáročnejší a asi aj najmenej sexi spôsob je ísť loďou. Také niečo vás ale čaká len v prípade, že sa rozhodnete ísť na vlastnú päsť a hotel si rezervujete bez transferu. My sme si vybrali kompletný dovolenkový balíček a leteli vnútroštátnou linkou a napokon aj hydroplánom.

Ak rezervujete dovolenku priamo alebo cez cestovnú kanceláriu, máte transfer v hodnote 800 amerických dolárov v cene. Let trvá približne 45 minút a následne vás čaká ešte asi 20-minútová cesta loďou z pristávacej (vodnej) plochy na ostrov. Samozrejmosťou je občerstvenie priamo na lodi.

Okamžite po prílete vás privítajú manažéri rezortu, ktorých zástup na móle nás veľmi milo prekvapil. Začali sa nám venovať ihneď po vystúpení z lietadla, ponúkli občerstvenie, zoznámili nás s našim komorníkom a odprevadili do apartmánu. Cítili sme sa ako prezidenti nejakej krajiny a aj keď si na tieto ceremónie asi málokto potrpí, v týchto rezortoch je to bežné – zákazníka si ctia obrovským spôsobom a cítite to pri každom kontaktu s personálom hotela.

Jeden z hlavných manažérov rezortu nám po príchode oznámil smutnú správu – náš apartmán museli z kapacitných dôvodov posunúť niekomu inému, to by mohlo nahnevať 9 z 10 ľudí. Lenže hneď jeho druhá veta znela: Máme pre vás pripravený Hideaway Palace (prezidentský apartmán) a nie je problém vás ubytovať v ňom. Povedali sme si: O.K., privítali nás ako prezidentov, tak si teda aj ten prezidentský apartmán vyskúšame!

Ako chápu súkromie a bezpečie v Hideaway Beach Resort & Spa

Aká je vaša predstava o dokonalej dovolenke? Pre rezort Hideaway je najdôležitejšie, aby vám vedeli poskytnúť súkromie. Napokon o tom napovedá aj názov rezortu. Takže ak si neprajete, aby vás niekto obťažoval svojou prítomnosťou, môžete si objednať jeden z luxusných apartmánov na východnej strane ostrova a máte istotu, že získate vlastnú pláž, luxusný apartmán s niekoľkostometrovým pozemkom, záhradou a bazénom.

Pokiaľ nechcete nikoho stretávať, môžete si objednať donášku jedla, pitie, maséra, pestúnku pre deti alebo pokojne usporiadate aj súkromnú garden party s vlastným DJ-om. Priestor medzi jednotlivými apartmánmi je vyplnený hustými kríkmi a palmami, takže sa o vašej hlučnej párty s DJ-om nedozvie ani jeden z vašich susedov. A to najdôležitejšie, máte svoj vlastný kus pláže. Počas celého pobytu sme na nej okrem morských krabov nestretli nikoho. Za to naše osušky a uteráky pripravené na lehátkach boli vždy čisté a nové. Ako to ten personal všetko stíha?

Ubytovanie: takto sa kombinuje tradičný maldivský štýl a luxus

Dámy a páni, toto je prezidentský apartmán, kde noc stojí 7 000 eur. Áno, presne toľko. Podľa zákulisných informácií zvyknú dovolenkovať v tomto type apartmánu najmä vrcholoví športovci, úspešní biznismeni, politici či najvyšší predstavitelia štátu a herci. Rezort Hideaway ponúka okrem tohto megalomanského ubytovania niekoľko ďalších typov prenocovaní. Priemerná veľkosť jednej ubytovacej jednotky je 300 metrov štvorcových. Poďme si v rýchlosti ukázať tie najobľúbenejšie.

Alebo by ste radšej vilu priamo na mori so súkromným bazénom?

Prípadne ešte luxusnejší typ vily na mori s väčším bazénom:

Alebo radšej niečo s krásnou piesočnatou plážou? Sunset beach villa:

Chystáte sa dovolenkovať vo štvorici? Potom je tu vila s dvomi spálňami a obrovským bazénom.

Prípadne niečo pre rodiny s deťmi? Hideaway myslí aj na cestujúce rodinky.

Sú to práv detaily, ktoré rozhodujú o tom, či sa opäť vrátite

Mať vlastného komorníka nie je vec, ktorú možno považovať za niečo štandardné. A vôbec, s niečím takým sme sa stretli prvýkrát v živote a zanechalo to na nás obrovský dojem. Nie preto, že by sme si potrpeli na luxus tohto typu a už vôbec nie preto, že sme leniví a radi sa nechávame obskakovať. Personál rezortu Hideaway má svojich pracovníkov výborne vyškolených a vyberá si ich aj podľa toho, ako veľmi sú schopní vnímať nálady či preferencie návštevníkov.

My sme sa s našim komorníkom skamarátili po prvom rozhovore a ihneď nás prekvapilo, ako veľmi je všímavý. Uveďme si príklad. Počas výletu nám prestala fungovať pamäťová karta v jednom z našich fotoaparátov – na ďalší deň nás na raňajkách čakala profesionálna zrkadlovka – vraj si všimli, že máme problém s technikou, a teda – keby sme si ju chceli požičať, nie je to problém.

Kolega čírou náhodou spomenul, že jeho rodičia pestujú doma byliny a ešte v ten deň nám cestou na večeru komorník odovzdal balík všetkých exotických bylín z ostrova. Medzi rečou som spomenul, že mám rád futbal, a večer po práci mi navrhli, či si nejdem zahrať zápas proti miestnym. Toto je niečo, čím si nás získali asi najviac, osobitný prístup.

Ceníme aj lokálnu dopravu po ostrove – bicykle alebo golfové autíčka 🙂

Jedlo je samostatná kapitola

V areáli rezortu sa nachádzajú štyri reštaurácie, každá s inou tématikou a kuchármi. Meeru, Matheefaru, Samsara a Sunset Pool Café. Písať o každej reštaurácii zvlášt by bolo na kilometrový článok, no v skratke ide o to, že môžete ochutnať indickú a srílanskú kuchyňu, ázijské a japonské jedlá, ale nie je problém mať pravý argentínsky steak, originálne francúzske syry alebo cestoviny z Talianska.

Záleží na vašej preferencii či stravovacom pláne – a opäť sa dostávame k tomu, že rezort pripraví skladbu jedál podľa toho, ako to vyhovuje vám. Mimoriadne obľúbené sú večere pri západe slnka na tajnom ostrove neďaleko, kde budete len vy dvaja, komorník, lampióny a hromada skvelého jedla.

Aktivity naplnia vašu dovolenku do poslednej minúty

Viete sa potápať? Skvelé. Neviete sa potápať? Aj tak dobre. Hideaway Beach Resort má úžasné podmienky na potápanie, pretože pozdĺž ostrova sa nachádza obrovský koralový útes. To umožnilo rezortu otvoriť svoje vlastné potápačské centrum, kde sa okrem bežných ponorov robí aj mimoriadne obľúbený kurz free-divingu – teda špeciálnej techniky potápania, pri ktorej nepoužívate kyslíkové bomby.

My sme vyskúšali klasické potápanie, začiatočnícky potápačský kurz. Na ostrove pracuje dvojica profesionálov (manželov) pôvodom z Nemecka a podľa vašich potápačských znalostí vám prispôsobia program či aktivity.

Ak ste potápanie nikdy neskúšali, rovnako ako my, spravia vám úvodný kurz s inštrukciami na súši a potom sa spoločne potápate na spomínanom koralovom útese, kde s trochou šťastia uvidíte všetky typy morských žívočíchov typických pre Maldivy. My sme počas niekoľkých minút stretli koralové žraloky, raje, barakudy a rôzne koralové rybky. Samozrejmosťou je aj šnorchľovanie, rybačka, výlety loďou po okolí či vodné športy všetkých druhov.

A keď si už poviete, že sú to všetko veci, ktorými disponuje väčšina luxusných maldivských rezortov, príde komorník a spýta sa nás, či sme sa už boli pozrieť na ich marínu. A tak sa dostávame k tomu, že Hideaway má svoj vlastný prístav pre jachty. Do tejto kategórie patrí len veľmi, veľmi málo rezortov široko-ďaleko.

Záverečný verdikt

Maldivy sa turistom opätovne otvorili už v júni 2020 a aj keď najprv od návštevníkov nevyžadovali takmer žiadne vstupné podmienky, dnes potrebujete na vstup negatívny PCR test. Výmenou za to získate neobyčajnú exotickú dovolenku so všetkým, čo k tomu patrí aj počas pandémie. A ak si chcete po tomto náročnom roku oddýchnuť v bezpečnom raji, nepoznáme lepšiu destináciu a krajší rezort. Iste, táto dovolenka nie je pre každého, na druhej strane naplní očakávania aj náročného dovolenkára. Ak túžite po dokonalej luxusnej dovolenke, svadobnej ceste či oslave života, rezervujte si Hideaway Beach Resort & Spa.

Pelikán je už roky špecialista na dovolenku na Maldivách. Takže ak napríklad Hideaway Beach Resort & Spa nie je váš šálok kávy ale Maldivy chcete navštíviť – v ponuke máme aktuálne viac ako 150 rezortov a tisíce kombinácií leteniek s hotelom, stravou a ďalším servisom.

Prípadne si zadajte požiadavky a my vám vypelikánujeme dovolenku na mieru:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Núdzový stav je zrušený! Od 15. mája môžeme opäť cestovať na dovolenky za rekreáciou https://t.co/LHUxYQTTKl #novinky12 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Poď na relaxačný víkend do Rezortu Demänová rezort v júni za 69€ https://t.co/o3H6OxO5b6 #dovolenky18 hodiny dozadu
Dánsko sa otvára pre cestujúcich z EÚ. Krajina od konca júna začne akceptovať aj COVID pasy https://t.co/qEfX9UIv3S #letenky18 hodiny dozadu
British Airways sú prvými aerolinkami, ktoré skúšajú nový rýchlý Pelican test na COVID-19. Má 100% špecifickosť a využíva sliny https://t.co/Pn7erBxW1h #novinky18 hodiny dozadu
Dobré správy! V okresoch s lepšou situáciou sa od pondelka môžu otvoriť aj wellness služby https://t.co/hnVf6AZOW3 #dovolenky20 hodiny dozadu
Cestovanie na Srí Lanku: podmienkou k vstupu je test, poistenie a ubytovanie v hoteli Level 1 https://t.co/znFyZQQ2BN #novinky20 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky20 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky20 hodiny dozadu
Seychely, Maldivy i Malta. Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si TOP10 rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky20 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore